Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

r59 airbag modul problemi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

iyi akşamlar,yeni almış olduğum r59 mini cooper s roadster aracımda bugun bir sıkıntı yaşadım servise götürdekten sonra airbag beyninin tamirle düzelemeyeceğini ve yeni beyin almam gerektiği söylendi suanda airbag arıza işiği yanıyor aracımda bununla ilgili önerebileceğiniz bir çözüm var mı acaba ?(cıkma airbag beyni vb.. gibi)

Aslı 16bus34 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    iyi akşamlar,yeni almış olduğum r59 mini cooper s roadster aracımda bugun bir sıkıntı yaşadım servise götürdekten sonra airbag beyninin tamirle düzelemeyeceğini ve yeni beyin almam gerektiği söylendi suanda airbag arıza işiği yanıyor aracımda bununla ilgili önerebileceğiniz bir çözüm var mı acaba ?(cıkma airbag beyni vb.. gibi)
    Selamlar,

Öncelikle koltuk altındaki sensörlerinizi güvendiğiniz bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.
    Genelde sağ koltuk tarafında sert ileri geri hamlelerde bu tip olaylar başa geliyor.
    Air-Bag beyini değişmesi çok büyük bir olay, araçta önceden kaza vs buna benzer bir olay yaşanmış mı ?
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Benim de aklima koltuk altindaki sensor geliyo ilk airbag isigi denince. Araba r59 gerci ama. Mini servisine mi goturdunuz araci?
      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Selamlar,

Öncelikle koltuk altındaki sensörlerinizi güvendiğiniz bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.
        Genelde sağ koltuk tarafında sert ileri geri hamlelerde bu tip olaylar başa geliyor.
        Air-Bag beyini değişmesi çok büyük bir olay, araçta önceden kaza vs buna benzer bir olay yaşanmış mı ?
        Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Benim de aklima koltuk altindaki sensor geliyo ilk airbag isigi denince. Araba r59 gerci ama. Mini servisine mi goturdunuz araci?
        +1 Airbag mı kesin koltuk altindandir

Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

Yorum Yap

Aracin rengi white silver mi ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı OGZ59 tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Renkten dolayimi yakti diyorsun
            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Renkten dolayimi yakti diyorsun
              Hahahahaha
              doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
              2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
              3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
              4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
              5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
              6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
              7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
              8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Bence kesin renkten yakti😀 Zamaninda bi tane Patlak r59 white silver vardi kazali olup airbag acan acaba o arac olmasin dedim

Yorum Yap

Benimde basima gelmisti ayni olay. Koltuk sensorlerinden degil ama direksiyondan dolayi yakmis arizayi ve 15dk icinde acip halletmislerdi. Nickinizden anladigim kadariyla bursadasiniz kucuk sanayide merkan bosch serviste fatih diye bir arkadas var o ilgilenir

Yorum Yap

ataşehirdeki mavi servise götürdüm işik yakmadan önce aracı oto kuaföre sokmuştum işik ondan sonra yandi ilk başta aracı makinaya bağladıklarında sorun sağ alt koltuktaki airbag kablosunda gözüküyordu ondan sonra airbag beynine döndü arıza ustada kısa devre yapmış olabilir ondan dolayı airbag modülünün değişmesi gerekiyor dedi

Yorum Yap

Aslı GB246 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Benimde basima gelmisti ayni olay. Koltuk sensorlerinden degil ama direksiyondan dolayi yakmis arizayi ve 15dk icinde acip halletmislerdi. Nickinizden anladigim kadariyla bursadasiniz kucuk sanayide merkan bosch serviste fatih diye bir arkadas var o ilgilenir

istanbulda yaşiyorum makinaya bağladıklarında ariza ne olarak gözüküyordu hatırlıyor musunuz?

Yorum Yap

Aslı OGZ59 tarafından gönderilmiş Mesajı göster

aracın rengi füme

Yorum Yap

Malesef hatirlamiyorum ama bence yeni beyin almak son care. Ayn otoya bi gostermenizi oneririm

Yorum Yap

Selamlar,

araçta kaza boya hiçbir şey yok almadan öncede istinye borusanda yapıldı tüm kontrolleri ne olduysa oto kuaför olayından sonra oldu arabayı aldıktan 1 dk içerisinde işik yaktı ertesi gün servise götürdüm makinada iki arıza gözüküyordu biri sağ alt koltuktaki kablo ikincisi ise direk airbag beyni olarak ilk hata kodu silindi ama ikincisini silemediler

Yorum Yap

Aslı GB246 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Malesef hatirlamiyorum ama bence yeni beyin almak son care. Ayn otoya bi gostermenizi oneririm

yusuf ustayla iletişime geçtim eğer anadolu yakasında çözülmezse problem kendisine götürücem

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X