Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Mottor Ağrıza Işıgı Hk.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Mottor Ağrıza Işıgı Hk.

selamlar arkadaşlar dün itibari ile 2009 model siyah cooper S'ime kavuştum aracımı tanıtım bölümünde tanıtacağım ama önce 2 sorum var..

araçta down pipe var İstanbul dan denizliye gelirken 150-200 km arasında motor ışığı yaktı.. geri kalan 450 km yi o şekilde sorunsuz şekilde geldim. bir sorun olmadı, hatta en aza 6 defa motoru durdurup çalıştırdım kendim tekleme vb. hiçbir şey olmadı. down pipe yapmış olabilir mi? aldığım arkadaş ta öyle söyledi.. biraz araştırdım sriccolarda da yaktırıyormuş down pipe, bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim..

birde motoru durdurunca tısssss diye hava kaçırma gibi bir ses geliyor bir süre..

teşekkürler iyi forumlar..
    \______
    /__|___\___
    [(O)_____(O)\

Öncelikle hayırlı olsun dp Ariza ışığı yakabilir.Buyuk ihtimalle aracı aldığınız arkadas Ariza kayitlarini sildirmistir serviste ilk araci aldığınızda motor ışığı vs yanmiyordur belli bir km sonra Ariza ışığı yakmıştır.Bende ayni olayı yasamistim. Bilgisayara bağlatıp kontrol ettirin ne olur ne olmaz. Eğer sadece dp den dolayı motor Ariza ikazı veriyorsa sorun yok. Bende 1 sene ikazli sekilde kullandım.
    Yanıltıcı takıyorlar ikaz vermesin diye ama ise yaramıyor onun İcin yazılım yaptırmanız gerekiyor anca o zaman çözülüyor

Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

Yorum Yap

teşekkürlet hocam ... peki bilgisayara bağlayınca belli oluyor mu dpten yandıgı ? birde motoru kapatındca tıssss gibi bir ses çıkıyor ona rastladınız mı hiç ?
      \______
      /__|___\___
      [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Aslı fearuq tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        teşekkürlet hocam ... peki bilgisayara bağlayınca belli oluyor mu dpten yandıgı ? birde motoru kapatındca tıssss gibi bir ses çıkıyor ona rastladınız mı hiç ?
        Tabi bilgisayara bağlayınca arızanın sebebi cikar. Hic Dediğiniz gibi bir ses duymadım.Surekli gittiğiniz bir servis varsa sorun eğer yeni servis arayışındaysaniz Maslak da sponsorunuz A.y.n auto var tavsiye ederim.

sigpic

Yorum Yap

Tiss sesi isininca turboda ki basinci atiyor diye biliyorum normal bisey, Ariza isigida benim aractada 6 aydir yaniyor downpipe dan bi sorun olmuyor 😀 kisaca hersey normal gibi diyebiliriz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı OGZ59 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Tiss sesi isininca turboda ki basinci atiyor diye biliyorum normal bisey, Ariza isigida benim aractada 6 aydir yaniyor downpipe dan bi sorun olmuyor �� kisaca hersey normal gibi diyebiliriz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
            oh içim rahatladı aldıgım arkadaşta öyle demişti suanda herşey stabil öyleyse hemen aracımı temizleyip tanıırım inş.
            \______
            /__|___\___
            [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Aslı MeOnYa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Tabi bilgisayara bağlayınca arızanın sebebi cikar. Hic Dediğiniz gibi bir ses duymadım.Surekli gittiğiniz bir servis varsa sorun eğer yeni servis arayışındaysaniz Maslak da sponsorunuz A.y.n auto var tavsiye ederim.

teşekkürler hocam yardımınız için ben istanbulda degilim ne yazıkki denizlideyim
              \______
              /__|___\___
              [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Arkadaslarin dedigi gibi, dp yuzunden yakar agriza isigini. Isik yanar halde gezebilirsiniz bi problem olmaz, yazilim yaptirirsaniz gecicektir.
                doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

peki bu motoru durdurduktan sonraa tısss sesi ne oluyor hocam.. ? bilginiz var mı
                  \______
                  /__|___\___
                  [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Nasil bir ses oldugunu tam anlamadim, video veya biseyle gosterir misiniz? Veya sponsorumuz ayn autoyu arayip bilgi de alabilirsiniz direk
                    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

video çekip linkini atayım hocam bi ozmn..
                      \______
                      /__|___\___
                      [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Mottor Ağrıza Işıgı Hk.

Bu tiss sesi biran gelip kayboluyormu yoksa stop ettikten sonra bir sure geliyormu ? Eger bir sure boyunca geliyorsa turbo sogutucu devirdaim pompasinin sesi olabilir diye geliyor aklima
                        34 NAD 99 '06 JCW
                        34 AR 3221 '11 JCW
                        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

@DOA29 , @SRKNZCN bu ilk video biraz gürültü var etrafta https://www.youtube.com/watch?v=ZWYc9kkwBEU buda ikinici video daha az gürültü https://www.youtube.com/watch?v=fr-mPDXk2zg umarım sesi alabilirsiniz..
                          \______
                          /__|___\___
                          [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Aslı fearuq tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            @DOA29 , @SRKNZCN bu ilk video biraz gürültü var etrafta https://www.youtube.com/watch?v=ZWYc9kkwBEU buda ikinici video daha az gürültü https://www.youtube.com/watch?v=fr-mPDXk2zg umarım sesi alabilirsiniz..
                            sesi alabildiğim kadarıyla dediğim gibi turbo soğutma pompası sesi. aracı stop ettikten sonra bir süre gelir kaput altından bu ses..
                            34 NAD 99 '06 JCW
                            34 AR 3221 '11 JCW
                            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              sesi alabildiğim kadarıyla dediğim gibi turbo soğutma pompası sesi. aracı stop ettikten sonra bir süre gelir kaput altından bu ses..
                              yani normal bir ses diyebilir miyiz buna ?
                              \______
                              /__|___\___
                              [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X