Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Hava yastigi isareti

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Hava yastigi isareti

Merhaba herkese günaydın, kendı aracım da dun karsılastıgım bır problemı sıze ıletmemk ıstıyorum
    dun aksam ıstanbul donuşunda aracım durup dururken hava yastığı ısaretı yandı bıraz sert hareketler yaptım yolda
    soketı falan yerınden cıkmıs olabılır mı?kıtapcıkta bellı bır sure yanar ve soner seklınde yazıyor ama bu sabah hala yanıyor
    bu konu hakkında bılgınız varmıdır? bu arada cumartesı günüde akumu degıstırdım onunla alakası yoktur. herhalde.
    bılgınızı rıca ederım

Selamlar genelde koltuk altindaki sensorlerin soketlerine giden kablolarin koltuk geriye ya da ileriye cok hizli cekildiginde anlik temassizligindan dolayi olabiliyor. soketleri kontrol edip daha sonra arizayi sildirebilirsiniz.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

benim uzun suredir var o problem.bmw ve minilerde kronik olarak koltuktan ancak benimki direksiyonla alakali soketler yerindeyse cihaza baglatip sorunun hangi hava yastiginda olduguni ogrenmenizde fayda var.zira allah korusun herhangi bir kazada acilmama durumu olabilir.

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Selamlar genelde koltuk altindaki sensorlerin soketlerine giden kablolarin koltuk geriye ya da ileriye cok hizli cekildiginde anlik temassizligindan dolayi olabiliyor. soketleri kontrol edip daha sonra arizayi sildirebilirsiniz.
        Tşkler abı sabah ayn oto ıle gorustum durup dururken yandığını ılettım kendısıne koltukların altındakı soketlerın çıkmıştır yada
        temassızlık olmuştur dedı. senınde dedıgın gıbı ondan dolayı yandığını soyledı. herhangı bır zararı olup olmadığını sordum zararı yok dedı. kendım ellemek ıstemedım zarar verırım dıye.
        ay sonu bakımı geldı aracımın bakıma gıdıcem ozaman onuda yaptıracağım.ayn otoda buyuk ıhtımal dun aksam cok açılıp kapandı koltuklar ondan oldu.

kıtapcıkta da hava yastıklarınnın hazır olduğunu gösteren ısık olarak ıfade edılmıs
        sonradan kendısının sonecegını yazmış.

Yorum Yap

Aslı ycanciftci tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          benim uzun suredir var o problem.bmw ve minilerde kronik olarak koltuktan ancak benimki direksiyonla alakali soketler yerindeyse cihaza baglatip sorunun hangi hava yastiginda olduguni ogrenmenizde fayda var.zira allah korusun herhangi bir kazada acilmama durumu olabilir.
          Merhaba, hava yastıklarında bır problem yok o ışık zaten hava yastıklarının hazır oldgunu gösteren bır ışık
          kıtapcıktada o sekılde yazıyor dun cok aclıp kapandı koltuklar sanırım ondan oldu. sabah ayn otoyu aradım anlattım durumu koltuk altındakı soketlerın temassızlığından kaynaklanabılıyormus
          herhangı bır sorunun oluşup oluşmayacağını sordum oluşmayacağını soyledı ay sonu bakıma goturcem aracı ozaman onu da halledecegım
          arabada farklı bır ışık yanınca ıcım hıc rahat etmıyor bılgınız ıcın tşkler.

Yorum Yap

Aslı anlykr tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Merhaba, hava yastıklarında bır problem yok o ışık zaten hava yastıklarının hazır oldgunu gösteren bır ışık
            kıtapcıktada o sekılde yazıyor dun cok aclıp kapandı koltuklar sanırım ondan oldu. sabah ayn otoyu aradım anlattım durumu koltuk altındakı soketlerın temassızlığından kaynaklanabılıyormus
            herhangı bır sorunun oluşup oluşmayacağını sordum oluşmayacağını soyledı ay sonu bakıma goturcem aracı ozaman onu da halledecegım
            arabada farklı bır ışık yanınca ıcım hıc rahat etmıyor bılgınız ıcın tşkler.
            hava yastiklarinin hazir oldugunu gosterdigi zaman ilk calisirken yanip sonmesi durumunda daha sonra yanik kaldiginda airbag arizasi olarak biliyorum.

Yorum Yap

valla bılmıyorum benım kı yanıp sonmuyor kı anahtarı takıtgım gıbı yanıo sensorlerden yada soketlerinden kaynaklı olduğunu soyledı ayn oto.
              yada yerınden cıktı. bılmedıgım bırseyıde ellemek ıstemedım açıkçası dun cok kullanıldı arka tarafı aracın
              yada bırsının ayağı falan deydı bır yerlere soketler var koltugun altında egılıp baktım açıkçası.
              elleme cesaretı bulamadım zarar verırım dıye ayn otoya gıdıp soket çıktıysa taktırcaz temassızlık var ıse yaptırcaz artık.

tşkler bılgınız ıcın.

Yorum Yap

Genelde BMW grubunda tek kapili araclarinda ortaya cikan bir problem. Sag koltugu hizli yatirma veya ileri geri cekerken soket zarar gormus, cikmis vs olmus olabilir.

Airbagde bir problem oldugunu sanmiyorum
                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Genelde BMW grubunda tek kapili araclarinda ortaya cikan bir problem. Sag koltugu hizli yatirma veya ileri geri cekerken soket zarar gormus, cikmis vs olmus olabilir.

Airbagde bir problem oldugunu sanmiyorum
                  saol abı bılgı ıcın sabah ayn otoyu da aradım gorustum Yusuf abı ıle
                  koltuğun altındakı soket ler de temassız lık olmuştur dedı zararı varmı dedım hıc bır zrarı yok
                  dedı aynı sekılde alen abı de ayn seyı soyledı koltuk ılerı geerı sert kapanıp açılmasından olmuştur dedı
                  soketlere bakılır makınaya bağlanıp sondurulur dedı ay sonu bakıma getırcem aracı ayn ye ozaman baktırıp sondurtcem ısıgı.

Yorum Yap

koltuk +1
                    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      koltuk +1
                      koltuk +1 derken doa abı
                      anlık temas benı terdırgın ettı herseyde tık dıe ısıgı yakıo
                      ısıgı sondurcem herhangı bır problem olmadığını soyledıler formdaki abılerım ve ayn oto
                      senın basına geldı mı dıycem abı ama senın araçların hep ıkı kısılık en guzelı.

Yorum Yap

Aslı anlykr tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        koltuk +1 derken doa abı
                        anlık temas benı terdırgın ettı herseyde tık dıe ısıgı yakıo
                        ısıgı sondurcem herhangı bır problem olmadığını soyledıler formdaki abılerım ve ayn oto
                        senın basına geldı mı dıycem abı ama senın araçların hep ıkı kısılık en guzelı.
                        Hahaha yok koltuk yuzundendir altindaki soket cikmistir anlaminda yazdim
                        doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                        2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                        3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                        4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                        5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                        6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                        7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                        8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Hahaha yok koltuk yuzundendir altindaki soket cikmistir anlaminda yazdim
                          günaydın abı,:
                          aksam baktım abı makınaya bagladım ışık problemım kalktı allaha sukur
                          ayn de yıne baktırcam geldıgımde.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X