Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

çukurdan geçerken lok sesi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

çukurdan geçerken lok sesi

sorunların arkası kesilmiyor can sıkmaya başladı iyice aracımı getirip istanbulda tüm sorunlarını çözeceğim inş bu hafta hemde tanışmış olurum sizlerle.

Arabam çukura girdiği zaman önden lok lok gibi bir ses geliyor, burdaki ustalar tabla veya z rotunun değişmesi gerektiğini söyledi pek güvenemedim.

Tabla
    Z rotu
    amotisör takozu lastik

aklınıza gelen nedir ne olabilir sorun?

ayni sorun bendede var konu acmistim hatta. sag onden lokurtu geliyor. sabahlari daha cok araba isindiktan sonra nadiren. sanayiye gittim alt takimi kontrol ettirdim amortisor testine kadar soktum hic birsey cikmadi. aksi gibi sanayide ses kesildi ama ara ara hala oluyor. bi usta havanin soguklugu sebebiyle amortisor yaginin dibe coktugunu sabah ilk harakette amortisorun yagsiz calistigindan lokurtu yaptigini soyledi ama ben pek inanmadim ses devam ediyor alt takimda sorun yok( 3 farkli mekanik ustasina gore) sinir bozucu... sorunu cozerseniz bende aynini yapicam

Yorum Yap

Aslı ycanciftci tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      ayni sorun bendede var konu acmistim hatta. sag onden lokurtu geliyor. sabahlari daha cok araba isindiktan sonra nadiren. sanayiye gittim alt takimi kontrol ettirdim amortisor testine kadar soktum hic birsey cikmadi. aksi gibi sanayide ses kesildi ama ara ara hala oluyor. bi usta havanin soguklugu sebebiyle amortisor yaginin dibe coktugunu sabah ilk harakette amortisorun yagsiz calistigindan lokurtu yaptigini soyledi ama ben pek inanmadim ses devam ediyor alt takimda sorun yok( 3 farkli mekanik ustasina gore) sinir bozucu... sorunu cozerseniz bende aynini yapicam
      çukura girdiğiniz zaman mı geliyor sizde ses?

Yorum Yap

evet cukurlarda geliyor

Yorum Yap

evet cukurlarda geliyor
          aynı durumdayız o zaman bana söylenen; Tabla, Z rotu veya amotisör takozu lastik değişmesi yonunde

Yorum Yap

ses surekli varmi sizde? yoksa gectigi oluyormu? bana amortisor ve z rotu demislerdi ben pek ustune gitmedim bazen oluyor bazen olmuyor

Yorum Yap

ses surekli varmi sizde? yoksa gectigi oluyormu? bana amortisor ve z rotu demislerdi ben pek ustune gitmedim bazen oluyor bazen olmuyor
              çukura girmediğim zaman yok, çukur yada tümsek sonrası lok ediyor

Yorum Yap

ayni sorun. sert cukur veya tasa denk geldinizmi? ben tasin ustunden gevtikten sora oldu ses

Yorum Yap

ayni sorun. sert cukur veya tasa denk geldinizmi? ben tasin ustunden gevtikten sora oldu ses
                  Oyle aşırı sert bi yerden de geçmedim belki de daha önceden de vardı ancak bugun fark ettim, çukur dediğiniz gibi sebebi

Yorum Yap

Aynı sıkıntı bende de var sabahları yapıyor araba ısındıktan sonra geçiyor amortisör soğuk olduğundan yapıyor diye söyledi usta ama işin garibi sadece sağ tarafta var sıkıntı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Aslı 35eRy33 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Aynı sıkıntı bende de var sabahları yapıyor araba ısındıktan sonra geçiyor amortisör soğuk olduğundan yapıyor diye söyledi usta ama işin garibi sadece sağ tarafta var sıkıntı

Sent from my iPhone using Tapatalk
                      bende soguk sıcak çukura girince ses geliyor, sizinki amortisör kaynaklı sanırım

Yorum Yap

evet benimde sagda var ve sogukken geliyor sanirim kronik

Yorum Yap

Benimde sol önden geliyor arabayı yeni çalıştırdığımda çukurda lakırtı geliyo 5-10 dk sonra gelmiyor geçiyor.

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum Yap

bugun farkettim sanirim tum amortisorlerden geliyor...

Yorum Yap

cozumu nedir bunun sinir bozucu oldu.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X