Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Otomatik vites hakkinda

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Otomatik vites hakkinda

Arkadaslar iyi geceler oncelikle, araci sabah motor sogukken calistiriyorum ve motorun isinmasini bekliyorum biraz. Ardindan D Ye aliyorum ve 1. Vitesten 2 ye gecerken biraz hissediliyor vites gecisi, ancak vuruntu degil, sadece 1 den 2 ye gecerken bu sert vites atlama dedigimiz oluyor.. bu konuda fikri oln var mi?

Simdiden tesekkurer

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    07 EZB 34 2009 COOPER
    34 BS 4508 2011 COOPER S LCI
    35 DZU 02 2011 COOPER LCI

Aslı ulas.ozan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Arkadaslar iyi geceler oncelikle, araci sabah motor sogukken calistiriyorum ve motorun isinmasini bekliyorum biraz. Ardindan D Ye aliyorum ve 1. Vitesten 2 ye gecerken biraz hissediliyor vites gecisi, ancak vuruntu degil, sadece 1 den 2 ye gecerken bu sert vites atlama dedigimiz oluyor.. bu konuda fikri oln var mi?

Simdiden tesekkurer

Bulundugunuz yer yokus mu yoksa düz mü ? Rolanti tamamen 750 devire inmeden geciriyorsanız yapar, veya satıh duz degılse yine yapar. Aksam arabayı parkettıgınız yer yokussa ayagınızı frenden cekmeden once el frenini cekin parka öyle alın sanzımana yuk binince bu sekilde tak diye gecebiliyor cünkü.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Bulundugum yer yokus degil, dedigin devire de iniyor, tabii arac tamamen isininca yok oluyo bu sorun... sanziman yagini mi degistirsek dedim, ama yagi degismiyor bu araclarin dediler.. bilemedim..

07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

Alen abi sen yanlış anlamışsın sorunu, D'ye geçişlerde problem yok gibi, 1-2 geçişinde hafif sertlik var diyor.

Şanzıman yağı soğukken normaldir, üzerinde durulacak bir sorun değil, içiniz rahat olsun

Yorum Yap

Sagolasin tarik icime su serptin

07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

Aslı Tarik tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Alen abi sen yanlış anlamışsın sorunu, D'ye geçişlerde problem yok gibi, 1-2 geçişinde hafif sertlik var diyor.

Şanzıman yağı soğukken normaldir, üzerinde durulacak bir sorun değil, içiniz rahat olsun
            Haklısın ben d ye gecisten sonraki 1 2 olayını atlamısım
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Cumleten tesekkurler)

07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

[SIZE=2] r56 jcw var bende otomatik. Sabahlaro çalıştırdığımda zaten ekstra bi ısınma havasıyla çalışıyor makine. Soğuktan ve tam ısınmadigından dolayi kaynaklanabilir. Bi sure sonra normale donuyordur mutlaka. [/SIZE]

Yorum Yap

Aynen aynen arac tamamrn isindiktan sonra saat gibi ama ilk kullanimda korkutuyor daha onceden bi mercedes tecrubem oldu, ondan beridir bi urkme vardir hep otomatiklere karsi

07 EZB 34 2009 COOPER

Yorum Yap

Aslı ulas.ozan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Aynen aynen arac tamamrn isindiktan sonra saat gibi ama ilk kullanimda korkutuyor daha onceden bi mercedes tecrubem oldu, ondan beridir bi urkme vardir hep otomatiklere karsi

hocam bende de 2007 otomatik 120 lik cooper var banada değişmiyor dedi usta şanzuman yağı bu konuda eminmiyiz (105 bin km de araç)

Yorum Yap

Otomatik vites hakkinda

Yeni konu acmiyim dedim araci aldigimdan beri otomatikte olsa surekli duz vites kullandigim icin aliskanlik elim hep vites ve manuel modda kullaniyorum ileri geri oynama cok oluyor boyle bi yazi cikti ? Daha once karsilasan varmi ? birde N de el freni cekip P yapiyorum hep acaba tam gecmiyor diye mi oluyor bu sorun acaba ? ilk defa cikti boyle bi yazi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum Yap

Guncel var mi daha once karsilasan 😄 ?

Yorum Yap

Ben de bazen ayni sekilde otomatik vitesi manuel kullaniyorum. Ve ozellikle tafikte uzun dur kalklarda N ye alip el frenini cekiyorum. Ama asiri vites gecisi yapmiyorum ve soft gecisler oyle sert kullanmiyorum. N'de el freni cekip P ye almanin mantigini anlamadim.

Aracim 4 yasinda, bu uyariyi bana da yaklasik 3 ay once, bir kez yapti. Vites gecmedi. Ama sanirim araba tam calismadan vites atmaya kalktim, aceleden. Sonra arabayi kapatip tekrar actim. Bir daha da ayni sorun olusmadi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                          34 DS 0086 - Lightning Blue - R56 Cooper '12
                          34 LS 8948 - Electric Blue - F55 Cooper D '15
                          34 SR 033 - Pure Red - R60 Cooper S '11

Yorum Yap

Aslı dims tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Ben de bazen ayni sekilde otomatik vitesi manuel kullaniyorum. Ve ozellikle tafikte uzun dur kalklarda N ye alip el frenini cekiyorum. Ama asiri vites gecisi yapmiyorum ve soft gecisler oyle sert kullanmiyorum. N'de el freni cekip P ye almanin mantigini anlamadim.

Aracim 4 yasinda, bu uyariyi bana da yaklasik 3 ay once, bir kez yapti. Vites gecmedi. Ama sanirim araba tam calismadan vites atmaya kalktim, aceleden. Sonra arabayi kapatip tekrar actim. Bir daha da ayni sorun olusmadi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Araci kullandim herhangi bisey yok aksam alel acele park ederken heralde bende P ye gecmedigi icin yapti sizin gibi,N de el freni cekip P ye aliyorum araci park ettigimde genelde yani p alip el frenini oyle cekmiyorum demek istemistim 😄

Yorum Yap

Otomatik vites hakkinda

[QUOTE=OGZ59;100260]Araci kullandim tekrar herhangi bisey yok aksam alel acele park ederken heralde bende P ye gecmedigi icin yapti sizin gibi,N de el freni cekip P ye aliyorum araci park ettigimde genelde yani p alip el frenini oyle cekmiyorum demek istemistim 😄 o zaman normal birsey daha once hic karsilasmadigim icin merak ettim ayni sorun olan var mi diye

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X