Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Baski balata ve volant

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Baski balata ve volant

Selamlar; hepimizin başına gelebilcek bir durum.. konu başlığı bulamadıgım icin yeni bir başlık acıyım dedim.
    baskı balatalarınız hangi km lerde bitiyor, bittikten sonra ne kadar sure bitik sekilde gidildiginde volant ide bozabiliriz ?
    baskı balatanın bittigini nasıl anlarsınız ?
    kullanıma gore baskı balatanız erken veya gec bitebiliyor tabi, ama genel olarak kimlerin başına neler,ne zaman geliyor??

Yaklastin bitime yada mesaji gelddi galiba mikail

34 NSC 46
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

yok, arkdasiminki bitti, yeni degistirdik, genel kultur olsun diye herkesin fikrini aliyim dedim, ama kimsenin basina daha gelmemis galiba

Yorum Yap

R56 düz viteslerde bu sorunlar biraz var ve sorun yaşanıncada volanıda katabiliyo işin içine
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Ilk Cooper S'imi 60k+ km'de sattim. Debriyaj degismemisti. Ama zamani geliyordu.

JCW'umu 33k km'de verdim. Bir skinti yoktu.

via Tapatalk 4
          www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Ilk Cooper S'imi 60k+ km'de sattim. Debriyaj degismemisti. Ama zamani geliyordu.

JCW'umu 33k km'de verdim. Bir skinti yoktu.

via Tapatalk 4
            bilgi icin tesekkurler.

Yorum Yap

kullanıma göre değişir frene çok basıyosan debriyaja erkenden basıyosan ve trafiğe giriyosan çabuk biter bittiğinide el frenini çekip kalkış yaparak anlarız çok yukarda normale göre kavrarsa bitmiş demektir

Yorum Yap

kullanım şekline ve koşuluna bağlı.. r53 için konuşuyorum görkem sanırım 100bin km civarı kullanmıştı orjinalini.. ben kendi arabamı 24 bin km de aldım, 40 bin gibi değişmek zorunda kaldım şu an 85 binde hiç sertleşme kaçırma filan yok.. 25 binde bitirenini de gördüm..
                bitmeye başlayınca zaten anlarsınız sol bacak kasılmalarından çok yukarda kavramaya başlar pedal çok sertleşir.. r53 ler pek kaçırma yapmıyor ama iyice bittiği zaman yüksek viteslerde alt devirden hızlanmaya çalışıldığında sıyırmaya başlar hız sabit devir artar.. bitik balata ile kullanılmaya devam edilirse volan yüzeyi de bozulabilir ve taşlanma kurtarmayacak hale de gelebilir.. her balata değişiminde de volan yüzeyinin temizlenmesi gereklidir yoksa optimum çalışamaz balata..

Yorum Yap

Ah o volant yok mu volant bitirdi beni neyse sifirladik simdi keyfjmize bakalim

Yorum Yap

bilgiler icin teşekkürler.
                    yararlı olacagına eminim..

Yorum Yap

Valla ben benim r53 te 93000 de tariga vermistim orjinal haliyle ustelik 60000kmye yakin yazilimli kasnakli vs kullandim arabayi.r56 ilk aracimda 2008 13000de volanla beraber degistirdim ikinci r56 10000km yakin kullandim gayet basarili durumda idi saygilar

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Yorum Yap

r56 s 2008 debriyaj beni öldürüyor çok sert . 42.000 de araba debriyaj sanki biraz yukarda kavrıyor gibi (başka cooper sürmedim emin olamıyorum) ama kaçırma yok arabanın gidişinde. Fakat her arabadan indiğimde bir balata kokusu geliyor.

Ne öneriyosunuz değiştiriyim içim rahatlasın mı? ( bacağım ağrıyor imdat )

Yorum Yap

balata kokusu normal degil bence. evet sert ama bacak öldürecek kadarsa bir problem var bence
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı bukotezo tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            r56 s 2008 debriyaj beni öldürüyor çok sert . 42.000 de araba debriyaj sanki biraz yukarda kavrıyor gibi (başka cooper sürmedim emin olamıyorum) ama kaçırma yok arabanın gidişinde. Fakat her arabadan indiğimde bir balata kokusu geliyor.

Ne öneriyosunuz değiştiriyim içim rahatlasın mı? ( bacağım ağrıyor imdat )
                            kaymışta olabilir en kısa sürede mekanikçiye görünmeni tavsiye ederim sorun çözülebilecekse çözerler veya baskı balata bilya set olarak değişecek

Yorum Yap

Peki baskı balata değiştirceksek Marka öneriniz varmı ?

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X