Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

JCW Runflat lastik basınç sensörü & yakıt tüketimi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

JCW Runflat lastik basınç sensörü & yakıt tüketimi

Arkadaşlar, dün aksam aracımla seyir halindeyken ekranda düşük basınç arızası verdi. Fakat hangi lastikte düşük hava olduğunu ekran üzerinde göremiyorum. Bunu görebilmek için bir ayar vs. var mıdır
    Runflat yerine normal lastiğe geçtiğimizde de bu sensorleri aktif olarak kullanabiliyor muyuz?

Son olarak şehir içi yakıt tüketimim 13 lt/ 100 km'lerde geziyor. Aracımı genellikle 2500-5000dd aralığında kullanıyorum fakat sürekli gazlamıyorum. Aracın bakımını 2 hafta önce AYN otoda 13.500km'de yaptırdım. Yağ-Yağ filtresi, Hava filtresi değişti. Tüketim değeri bu kullanım koşullarına göre normal midir?

tüketim değerleri çok. Manuelde gaza fazla basmadan normal kullandığınızda 10.5-11'lere inmesi gerekir.
    Tüketimi sıfırlayıp tekrar denemenizi öneririm, birde 97 oktan iyi yakıt almanızda faydalı olacaktır. Gurkan ve Seckinde aynı araçlar var. Seckinin manuel şehir içi max 10lt, gürkan otomatik vites, max 10.5 görüyor. Gaza az dokuduğunuzda 13'ler yakması mumkun değil. Tekrar sıfırlayıp biraz kullanımı değişmeye çalışın. Yüksek vites gaza bastığınızda ve alt devirdeyseniz yine yakma olacaktır çünkü.

Lastik basınçta, rf dışında da sistemi kullanabiliyorsunuz ancak lastikleri şişirdikten sonra hava kontrolü yapıp sistemi sıfırlamanız gerekiyor. Hangi lastik düşük specific olarak söylemiyor ancak kaçak falan yoksa sıfırladıktan sonra basınc uyarısı vermeyecektir.. Onuda tekrar sıfırlayıp, havaları kontrol etmenizi öneririm
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

8-8.5LT ile şehiriçi kullanıyordum R56s manuel aracımı, gazlasam bile 9.5LT geçtiğini görmedim, benzin olarak sürekli Shell FuelSave 95 oktan kullandım, çeyrek depo altına düşürmeden.

Lastik konusunda ise CMlerde ise bu mevcut ama hatch araçlarda hangi lastikte sıkıntı olduğunu göstermemesi tuhaf sonuçta Visual mevcut, Kereminde dediği gibi rf dışı lastik taktıktan sonra sıfırlayıp devam ederseniz sorun olmayacaktır.

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        tüketim değerleri çok. Manuelde gaza fazla basmadan normal kullandığınızda 10.5-11'lere inmesi gerekir.
        Tüketimi sıfırlayıp tekrar denemenizi öneririm, birde 97 oktan iyi yakıt almanızda faydalı olacaktır. Gurkan ve Seckinde aynı araçlar var. Seckinin manuel şehir içi max 10lt, gürkan otomatik vites, max 10.5 görüyor. Gaza az dokuduğunuzda 13'ler yakması mumkun değil. Tekrar sıfırlayıp biraz kullanımı değişmeye çalışın. Yüksek vites gaza bastığınızda ve alt devirdeyseniz yine yakma olacaktır çünkü.

Lastik basınçta, rf dışında da sistemi kullanabiliyorsunuz ancak lastikleri şişirdikten sonra hava kontrolü yapıp sistemi sıfırlamanız gerekiyor. Hangi lastik düşük specific olarak söylemiyor ancak kaçak falan yoksa sıfırladıktan sonra basınc uyarısı vermeyecektir.. Onuda tekrar sıfırlayıp, havaları kontrol etmenizi öneririm
        Abi jcw otomatik 10.5 litre demissin benim r56 s otomatik 12.8 yakiyor bu normal mi?

Yorum Yap

Nasil yakit tuketimi bunlar boyle? Soklardayim.
          Benim sehir ici ortalamam 8.5'u gecmiyor.
          Birde sehir icinde 5000 devirlere cikmaya ne gerek var arkadaslar yapmayin yormayin cocuklari
          5000'e de ciksaniz tabiki cok 13 litre. Ben 33bin km'de hic bakima girmemis arabamda 200+ km/s giderken o tuketimleri gormedim. (2011 R56 JCW manuel)

Lastik basinc sorununun hangi lastikte oldugunu gostermemesi bencede cok buyuk eksik. Lastik patlak dediginde gece karanliginda RFT'lerde patlak lastik aramak ne kadar zor tahmin edersiniz..
          Alt tarafi yazilima 2 satir kod yazacaklar. (Luai kizacak simdi bana 2 satir degil o diye ))
          www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Haktan Istanbul'u ayrı tutmak lazım. Kopru trafiği klima acık bende 11.5'leri gördüm.

Ama normal kullanımım 10litrenin altına dusmuyordu eger trafik varsa. Ayrıca belirteyim, yazılım vs. de oldugundan oturu pekte yavas kullanan birisi değilim.
            ama 10 litre bana çok fazla gelmiyor yinede. 500 km yaptıktan sonra bir depoyla bence iyi. Eski aracım 13.5-14 arası yakıyordu. O yuzden r56 o konuda bana göre başarılı. (manuel olsam 1 litre daha indiririm diye düşünüyorum)

Yorum Yap

Kerem sana birsey diyemeyecegim ama Jackal Izmir'de yasiyor. Sen 11.5 goruyorsan, Izmir'de 13 litrenin ne kadar fazla oldugunu sen dusun
              El frenini mi indirmiyor napiyor anlamadim
              www.haktankeskin.com

Yorum Yap

o zaman benim araçta sıkıntı var yol bilgisayarını sıfırladığımda aldım zaten bu değerleri..
                Örneğin dün gece Forum Bornova'dan Alsancağa eve dönerken kurdum cruise 'u 110'a 6lt ortalama ile devam ettim.. Ama şehir içi dur kalk ve hafif gazlamalar ile 13lt leri rahat görüyorum :S

Yorum Yap

Benim R56 ortalama 11-12'lerde otomatik vites. Açıkçası 8.5 - 9lt'lerde dolaştığını söylüyorlardı aracı almadan, ama gerçekten o değerlere ulaşmak pek imkanlar dahilinde değil gibi

Acaba 100km/l değeri yerine l/km değerlerine bakıyor olmayasınız
                  [CENTER]
                  VENI, VIDI, MINI.
                  [/CENTER]

Yorum Yap

benim 2 R56 ımda düz vitesdi ve ortalama 9 litreydi , su anda countryman kullanıyorum ALL4 11.7 litre karışık ortalamam var.
                    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Otoyol tamgaz %50 ve sehirici %50 gordugum degerler 13 lt civari. Normale yakin karisik 9-10 lt civari, full otoyol 15 lt

Seninki biraz fazla gibi

Yorum Yap

Dün gece benzin aldım (opet 97 oktan) yol bilgisayarından ortalama tüketimi sıfırladım. sehir içi akıcı trafik cok az gazlama ile ortalamam suan 9.1 lt.

Yorum Yap

Aslı jackal_JAZZ tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Dün gece benzin aldım (opet 97 oktan) yol bilgisayarından ortalama tüketimi sıfırladım. sehir içi akıcı trafik cok az gazlama ile ortalamam suan 9.1 lt.
                          Normale donmus
                          Opet tecrubelerime gore tüketimde daha iyi..
                          Ben 95 oktan kullaniyorum..

Sent from Beko Su Sebili..
                          www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Istanbul icin yola cikmadan opetten 97 oktan fulledim. Ortalamayi sifirladim ve ortalama tuketimim 7,9 lt idi. Tabi arav gergin onuda hesaba katmak lazim Daha once Istanbul'a gelirken stock hali ile 6 lt ortalamam vardi saatte 90-100 km hiz ile. Sehir icide gordugum max deger 9 lt.

IZM-5655-TCHB

Yorum Yap

Ben yagmur olmasa arttiracaktim o ortalamayi ama

Arkadas birakin yaksin araba ama ne olursa oldun 97 kullanin

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X