Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

ilk servis zamanı 30.000km çok değil mi?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

ilk servis zamanı 30.000km çok değil mi?

arkadaşlar merhabalar,

eylül ayında aldığım dizel cooper'ım şu anda yaklaşık 10.000km oldu.
    teslim alırken ilk servisi ne zaman, 1000km veya 3000km gibi gelip genel bi kontrol yaptırmam gerekiyor mu diye sordum ve herhangi bir rodaj vs. bakım olmadığı, ilk servis için de 30.000km veya 1 yıl sonra gelmem gerektiği söylendi.

30.000km çok değil mi bu araba sıfır, motor yeni, parçaların alışması vs. nolursa olsun bi yağ değişelim bari dediğimde inatla "hayır, 30.000de gelceksiniz" denildi

tamam yeni motorlar rodaj gerektirmiyor, yağlar çok iyi ve 15.000km'de değişiyor genel olarak hepsi ok. ama 30.000km çok arkadaş biz bu arabaya iyi bakmassak nası binicez 300.000km sorunsuz

ayrıca normal yağ değişimleri 15.000km ise neden ilk yağ değişimi 30.000km?

sizin düşüncelerinizi de merak ettim..

Yağını ve suyunu ihmal etmeyin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic[FONT=Arial Black][/FONT]

Yorum Yap

Olabildiğince çabuk şekilde yağ değiştirin derim. Dizelde özellikle yağ çok önemli.

Siz eşşeği sağlam kazığa bağlayında kurtlar yerse bahtınıza olsun ben 2000 km'de değiştirmiştim Rodaj yağını..
      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

10K KM gibi yağ kontrolü, sonrasında ise 30K devam.

arac ne derse onu yapın, süs olsun diye yapılmış bir algoritması yok. Zaten 27-28K gibi servise gidin diyecektir, benim zaman açısından doldurmama rağmen KM acısından daha vaktim olduğu için götürmeyi erteledim.

Yorum Yap

Benim 15binde şu anda ufaklık ve nisan sonunda 24.ayını kutlayacagız, İlk servis ısıgı yeni yandı sebebi de iki senedir aynı yagı kullanıyor oldugumu sanması
          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

30 bine kadar motorda gram yağ kalmaz 2-3 binde bir yağını kontrol etmende fayda var herkesin dediği gibi

Yorum Yap

Yeni alinmis araci 1000 km sonra servise alirlar benim bildigim bakarlar ne olmus ne bitmis kontrol ederler sonrasinda su zamanda gelin dwyip yollarlar siz bence bi yagini degisin garanti olsun bazi seyler

34 NSC 46
              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Servis periyotlarina tabi ki de uyun ama huzurunuz kacmamasi icin siz yine de 15000 de bir yag degistirin.

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Yeni alinmis araci 1000 km sonra servise alirlar benim bildigim bakarlar ne olmus ne bitmis kontrol ederler sonrasinda su zamanda gelin dwyip yollarlar siz bence bi yagini degisin garanti olsun bazi seyler

34 NSC 46
                  söylediklerine göre artık kalmamış böyle şeyler, ilk 500km motoru zorlamayın sonra ne haliniz varsa görün dediler nerdeyse

ama benim aklımdaki de genel olarak hepinizin söylediği gibi bir yağ değişimi yaptırmak..

Yorum Yap

Benim arabam 33000 km'deydi. Hic yag vs degistirmedim.
                    28binde servis isigi yakti.
                    Dogustan sorunu haric hic sorun yasamadim. Sadece 32bin'den sonra cold start'ta yuksek rolanti yapabiliyordu (2500 d/d)

Dizel olarak bilemiycem ama canli deneyip gordum ben. Ilk MINI'mde de 28bin'de bakima soktum. Yine sorun yasamadim.
                    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Bende arabayi 30000 i geçmişti soktum bakima daha da yanmamisti ışığı

Yorum Yap

Ben 30.000 de muhtemelen 3. bakıma girmiş olurum ama ilk bakımda borusandaki yetkili bana da demişti.Boşuna yapıyoruz araç seni zaten çağıracak diye.Bende olsun sen karışma işime demiştim
                        sigpic

Yorum Yap

tr şartlarında 30.000 km çok fazla trafik,dur kalk,yokuş vs. motor yağını erken değişmek avantajınıza olacaktır bir zararını görmezsiniz olabilecek hasarlarında önüne geçmiş olursunuz, yağ değişimi dışarda yapılırsa da servis sıfırlamasını yapmassanız garantide de herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız saygılar...

Yorum Yap

Aslı A.Y.N. Auto Service tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            tr şartlarında 30.000 km çok fazla trafik,dur kalk,yokuş vs. motor yağını erken değişmek avantajınıza olacaktır bir zararını görmezsiniz olabilecek hasarlarında önüne geçmiş olursunuz, yağ değişimi dışarda yapılırsa da servis sıfırlamasını yapmassanız garantide de herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız saygılar...
                            evet ben de böyle düşünüyorum

tüm cevaplar için herkese teşekkürler.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                            X