Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

18 inç Runflat sıkıntısı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

18 inç Runflat sıkıntısı

Merhabalar,

Yakın zamanda yaşadığım sıkıntıyı paylaşmak istedim. Belki yeni jant lastik alacak arkadaşlara faydalı olur.

Sarıyer taraflarında ikamet ediyorum yollar inanılmaz kötü ve engebeli.
    Aracımda 18" jant, Eibach Pro yaylar ve runflat lastikler mevcuttu. Malum stepne olmadığı için runflat tercih edilmiş.
    17" jantla beraber nasıl bir sürüş verir bilemiyorum ama 18" ile gerçekten inanılmaz sert ve konforsuz bir sürüş veriyor. (Yanlış anlaşılmasın şahsen sert sürüşü seven birisiymdir )
    Aldığım birkaç tavsiye sonunda runflatleri söktüm attım araç hem rahatladı hemde lastik başına neredeyse 2 kilo farketti için gidişini bile etkiliyor diyebilirim.

Runflatlerin sertliğinden dolayı yük süspansiyonlara biniyordu ve sonunda ön takımı değiştirmek zorunda kaldım neyse ki artık bir sıkıntım kalmadı hem konforlu hemde daha iyi gidiyor.

Runflat lastiklerin artısı en büyük ölçüde güvenlik nedenleri olarak görülüyor ama benim gibi günlük hayatta otoyolda vs gibi yüksek hızlarda seyir etmiyorsanız yada
    özel bir nedeniniz yoksa köpüklü tamir spreyini (15TL gibi bir rakam ) aracınıza koyun normal lastiklerle devam etmeniz çok daha konforlu ve verimli olacaktır.
    Şahsen bir daha uzun yola vs gitmeyeceksem runflat kullanacağımı sanmıyorum.

Herkese iyi forumlar ve iyi sürüşler
    www.omeronurates.com

benzer bir konu acmıstım Countrymande 18 ve rft vardı bende RFT lerden kurtlup Dunlop aldım rahatım
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

İlk isim potenza adrenalin almak oluyo yeni mini alinca

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Yorum Yap

Ben Pirelli Pzero normal lastige dondum. Performans ve yumusaklık eklendi aracıma. Tutuş daha üst seviyede. Ama daha şu kopugu alma imkanım olmadı umarım en kısa zamanda alırım başıma birşey gelmeden

Runflat'in tek iyiliği, araç yattığı yerde lastik havası kaybetmiyordu. Malum aracı az kullandıgımdan oturu devamlı havasını kontrol etmem gerekebiliyor.
        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

araç hava kaybetmesin istiyosan nitrojen bas sende.
          sigpic

Yorum Yap

Aslı talha tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            araç hava kaybetmesin istiyosan nitrojen bas sende.
            nitrojen lastik rodajından sonra basılır diye biliyorum. Yani genelde 0 lastige nitro basmak biraz canını alıyor.
            bu nedenle ben biraz km yapıp, sonrasında nitro basmayı planlıyordum. ki bu haftasonu halledeceğim o işide..
            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Bende pzeo ile degistirdim. Hatta yol tutusunu arttirmak ocin 215 40 R18 taktim tek sikinti direksiyonu sonuna kadar yokus bir yerde cevirdigimde cok az surtuyor ama hem yokus olmasi ( agirligin on lastiklerden birine binmesi ) hemde sonuna kadar cevirirmem lazim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
              www.omeronurates.com

Yorum Yap

Benim lastikleriminde sonuna geldim artık her km de bana sesleniyolar bende pzero istiyorum ama jant alasım var 18" eger kesınlestırırsen jant ısını onunla beraber lastıklerı alıp tek seferde bıtıreyım dıyorum.
                IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Ya resmennherkesin kullanimi farkli ben p zerilari 600 70p km sonra satisa cikardim pzero nerolari bana lastik yolu tutuyor ama ama araba lastigin uzerinde oynuyir hissi vermisti

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Ya resmennherkesin kullanimi farkli ben p zerilari 600 70p km sonra satisa cikardim pzero nerolari bana lastik yolu tutuyor ama ama araba lastigin uzerinde oynuyir hissi vermisti

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
                    Herkesın dusuncesı kullanımı arabası ıvırı zıvırı farklı beklentısı farklı ıste ben sımdıkı lastıklerı aldıktan sonra karar verdımde tukenmelerını bekledım ıste bakalım deneyecez nasıl olacak
                    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                    X