Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Otomatik Cam İndirme/Kaldırma vs..

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Otomatik Cam İndirme/Kaldırma vs..

Selamlar,

Dün arabama bindim. Sol cam aşağı otomatik iniyor ancak eskiden kalkmasına rağmen şimdi otomatik kaldıramıyorum. Sağ cam otomatik özellikleri çalışıyor (2011' sonrası indirme/kaldırma otomatik sağ camda) Sol cam motorunda mı problem var sizce? yoksa programını mı resetlemek gerekli ? İlgili arkadaşlar bugun içinde cozum bulmalıyım yoksa zaten haftaya AYN çözer

Bu programları resetleyebiliyorduk. Sunroof kapatma tuşunu 5 saniye boyunca itersek, sunrooftaki programı düzeltiyordu. Camlar için böyle bir program varmıydı ?

Teşekkrler
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Aynı sorun bende de var hatta benimki bazen daha ileri boyutlara ulaşıp kapıyı açtığımda aşağı düşüyor cam ama kapattığımda yukarı çıkmıyor tekrar düzeldi dün serviste bisey bozulmuş dediler ama değiştirmeye vaktim olmadıgı icin degistiremedim musait bi zamanda değiştirecem

Sent via Tapatalk
    5 Black.

Yorum Yap

..........
      En son düzenleyen Kayhan; 18-11-13, 23:51.

Yorum Yap

Aslı soundcLash tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Aynı sorun bende de var hatta benimki bazen daha ileri boyutlara ulaşıp kapıyı açtığımda aşağı düşüyor cam ama kapattığımda yukarı çıkmıyor tekrar düzeldi dün serviste bisey bozulmuş dediler ama değiştirmeye vaktim olmadıgı icin degistiremedim musait bi zamanda değiştirecem
        5 Black.
        Yanliz bu sorun deilki, butun mini hatta tek kapi araclar bu sekilde 0.5 cm kadar asagi duser cam kapi acildiginda, eger dusmezse kapiyi kapayamazsiniz cam sıkısir sorun var diyen ustayi merak ettm yada daha baska bisey var ben anlamadim

Yorum Yap

Kekuti 'otomatik kaldirma'dan maksatin bir kere dugmeyi durtuklediginde kendi kendine mi kapanmasidir? Bunu aciklaman gerekiyor sanirsam?
          Bana gore otomatik kaldirma, dugmeyi kapatma pozisyonunda uzunca bir kere tutunca elini cektiginde camin kapanmaya devam etmesidir.
          Bu sol camlarda vardir, uzun basarsan otomatik acilir, uzun basarsan otomatik kapanir.
          Sag camlarda ise otomatik indirme vardir, ama otomatik kaldirma yoktur. Nedeni sag tarafta oturan yolcunun herhangi bir uzvunu yada kafasini cama sikistirtmayasin diye.... Sag camda kaldirma dugmeyi durtuklemeyi surdurdukce devam eder.
          Off ya amma zormus aciklama... :-(

Simdi senin SOL cam hic mi kalkmiyor yoksa soledigim gibi uzunca bir durtukleme sonucu kapanmaya mi devam etmiyor?

Wishman

Yorum Yap

Sol Cam kalkıyor ama otomatik değil Murat abi, tusu kaldırmam lazım. Otomatik kalkıyordu öncesinde

ayrıca bende sag tarafta otomatik kapanıp acılıyor demekki yolcu umrunda değil Y MCS'nin ahahahah

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Sol Cam kalkıyor ama otomatik değil Murat abi, tusu kaldırmam lazım. Otomatik kalkıyordu öncesinde

ayrıca bende sag tarafta otomatik kapanıp acılıyor demekki yolcu umrunda değil Y MCS'nin ahahahah
              Anladim ama anlamadim, fakat simdiki aciklaman sanirim daha faydali olacaktir okuyanlara cunku sabahki sanki hic kapanmiyor gibi anlasilabilinirdi!

Bunu bir bilene sormak lazim, bence kapi ici motor aksamindan degil olay beyinde bitecek gibi...

P.S: Demek ki sizde ki MCS'ler tam Mujde Ar filmi cekilebilmesi icin... ? ;-p

WishAbikadarbasinatasdussunman
              En son düzenleyen WISHMAN; 11-02-13, 01:49.

Yorum Yap

uashuashsuahasuhasuhas Iffetin sucu ne abi ?

Yorum Yap

Selamlar,

Dün arabama bindim. Sol cam aşağı otomatik iniyor ancak eskiden kalkmasına rağmen şimdi otomatik kaldıramıyorum. Sağ cam otomatik özellikleri çalışıyor (2011' sonrası indirme/kaldırma otomatik sağ camda) Sol cam motorunda mı problem var sizce? yoksa programını mı resetlemek gerekli ? İlgili arkadaşlar bugun içinde cozum bulmalıyım yoksa zaten haftaya AYN çözer

Bu programları resetleyebiliyorduk. Sunroof kapatma tuşunu 5 saniye boyunca itersek, sunrooftaki programı düzeltiyordu. Camlar için böyle bir program varmıydı ?

Teşekkrler
                  Konuyu bozmamak icin GUNCEL, eski mesajlarda belki birkac ek bilgi firtinasi bulunabilinebilir eger dikkatlice okunursa ;-)

Yorum Yap

Yanliz bu sorun deilki, butun mini hatta tek kapi araclar bu sekilde 0.5 cm kadar asagi duser cam kapi acildiginda, eger dusmezse kapiyi kapayamazsiniz cam sıkısir sorun var diyen ustayi merak ettm yada daha baska bisey var ben anlamadim
                    Sorun zaten kapıyı açtığımda camın 0.5 cm aşağı düşmesi degil (: düşüyor ama kapıyı kapattığımda tekrar kalkmıyor. Hem kapıyı açtığında düşmediği zamanlar da oldu cam sıkışmıyor oyle senin dediğin gibi. Cam konusunda baya deneyimliyim

Sent via Tapatalk
                    5 Black.

Yorum Yap

Sorun zaten kapıyı açtığımda camın 0.5 cm aşağı düşmesi degil (: düşüyor ama kapıyı kapattığımda tekrar kalkmıyor. Hem kapıyı açtığında düşmediği zamanlar da oldu cam sıkışmıyor oyle senin dediğin gibi. Cam konusunda baya deneyimliyim
                      saygı duyarım ben yanlıs anlamısım.. Yarın haber vericem size bu arada

Yorum Yap

Bende sizden haber bekliyor olacağım (: @kekuti

Sent via Tapatalk
                        5 Black.

Yorum Yap

Sent via Tapatalk
                          5 Black.
                          Senin problem kapi ici motordan soundcLash... Habis bir problem degil, para sikismis cam motoruna...
                          Kekuti'nin ki farkli onun ki cam motorundan degil...
                          En son düzenleyen WISHMAN; 11-02-13, 02:36.

Yorum Yap

Yok motordan degil bisey dedi ama dinlemedim ozaman sensör diyesim geliyor ben arada bir gidip pcye baglatip sıfırlama yaptırıyordum en son gittiğimde arıza var dedi arkadas

Sent via Tapatalk
                            5 Black.

Yorum Yap

Yani mekanik bi arıza degil mesela 1haftadir Kekuti ye bahsettigim arıza vardi dün alkolik bi arkadasin eli değdi düzeldi sagolsun (: simdi tam ayarında çalışıyor nazar değmesin

Sent via Tapatalk
                              5 Black.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X