Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yazılım Tavsiyesi ve Aralarında ki Farklar ?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Arkadaşlar konu başlıklarını taradığımda karşılaştırmalı ve detaylı bir şekilde yazılım firmalarının aralarında ki farkları anlatan bir konu göremedim. Eğer atladıysam özürdilerim. Merak ettiğim tam olarak şu; Mesela her mini sahibinin ortalama bir bütçe ile aracı yormadan ve günlük kullanıma uygun şekilde yaptığı modifikasyonda Sn.Kekuti'nin @kekuti ve diğer arkadaşların bir başka konu başlığında bana tavsiye ettiği üzere kullanılan parçalar hep aynı.

1.İntercooler
    2.DV
    3.DP
    4.Filtre
    5.Nkg İridiyum buji
    6.3.35 bobin
    7.Performans turbo boruları
    8.Coil over
    9.Kule gergisi

Bu liste günlük kullanımda bir Mini için en ideal upgrade olarak görülüyor. Peki tüm bu parçaları aldıktan sonra iş yazılım aşamasına geldiğinde Manic - Power shop custom - Gforce - Ecufast arasında tam olarak fark nedir. Manic için dün 800 Euro (yaklaşık 3,250 TL) fiyat verdiler. Şimdi kafam çok karışıyor Powershop custom yazılıma sadece 1.000 TL istiyor ve aradaki bu neredeyse 3 kat fiyat farkının tam olarak neden kaynaklandığını anlayamıyorum. Bu yazılımsal farkların nelere etki ettiği ve bu fiyat farkına deyip değmeyeceği konusunda detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Yazılım firmaları için başlayalım. Her firma dönem dönem zirvelere ulaştı. Şu anda bizim de araçlarımızda kullandığımız Powershop Mini için en ideal yazılımı yapmaktadır. Bu şu demek olmuyor diğer firmalar kötü mü? Tabi ki de kötü değil lakin tecrübe ve memnuniyet açısından şu anda Powershop tercih ediliyor. ve şu anda ciddi yürüyen araçlarımız genelde Poweshop da yazdırdı. Manic ve custom yazılım arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum. Manic yaptıran arkadaşlar da yorum katacaktır elbette.(Özellikle Doğa ) Manic de 3 sürüş modu var. Fiyat farkına değer mi diyorsan bildiğim kadarıyla değecek bir fark yok.
    sigpic

Yorum Yap

Aralarında en iyisi şu an powershop gibi görünüyor. Yorumlar,tavsiyeler ve ciddi yürüyen arabalar hep orayı işaret ediyor. Yukarıda arkdaşımız bahsetmiş, ben çok fark olacığını sanmıyorum. Sonuçta manic de belli değerleri okuyup yazıyor, bu adamlarda öyle. Ama manic/Sps falan dendiği zaman insana daha değişik hisler uyandırıyor, kurumsal bir hava var bunu neden söylüyorum, bende kafayı kırmıştım manic diyordum ama sonra okudum,araştırdım, burada arkadaşlara sordum ve vazgeçtim. Her zaman, çok tecrübe edilenin peşinden gitmenin daha faydalı olacağı fikrindeyim.

Edit: 3.35 bobinin bir şehir efsanesi olduğu çok konuşuldu. Bence listeden çıkarmak lazım

Yorum Yap

Öncelikle bmw 335 bobini bir çok setup için gereksiz. üst düzey setuplarda kullanılabilir. ben manic stg2 ile test ettiğimde bmw 335 bobini daha düzgün ve kararlı yürütüyordu aracı ama @kekuti yaptıığı hiç bir setup da kullanmadı ve çok güzel güçler elde etti. Bu konu zaten çok konuşuldu bugüne kadar. orjinal bobinler rahatlıkla yeterli olacaktır.

yazılım olarak ben 2 r56 minimde de manic kullandım. (euro ucuzdu o zamanlar... hey gidi heyyy ) manic firması mini için en üst seviyede güç alınabilcek ve en stabil şekilde çalışacak yazılımı üretiyor. en güzel özelliği ise sps cihazı ile yazılım üzerindeki haritalarda geçiş yapılabiliyor olması. aracı ister stock mod ile istenirse de üst modlar ile kullanma imkanı sunuyor bu özellik. mesala günlük kullanımda 1. modda kullanırken, methanol ve yakıt desteği ile gazlanacağı zaman 2 yada 3. moda alıyorsun ve aracın dünyası değişiyor tabi euro kurundan dolayı şuan için çok ekstra bence. powershop bayçu custom yazılımı bir çok arkadaşımız kullandı. stg1 ve stg2 kullananların aldığı performans fazlasıyla tatmin edici oldu hep. fiyat/performans olarak da en mantıklısı bu geliyor zaten. G-Force yazılımı bizden kullanan yok sanırım ama etrafra kullanan bir kaç kişiden duyduğum kadarıyla memnunlardı. Ecufast konusunda çok yorum yapamıyorum. ben hiç kullanmadım ama tecrübe eden varsa aramızda yorum yapacaktır.
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Benim sorum biraz farklı
          Diyelimki manic yaptırdık anlatılanlara göre baya kalifiye ve özellikli olan bir yazılım ücretide kallavi. Arabayı satarken üzerinde bu yazılımla mı satıyoruz yani bir ücret ödeyerek diğer satın alacağımız yeni miniye aktaramıyor muyuz? Çünkü yazılım gerek ücreti gerekse özellikleri olsun taşıma altyapısına müsait olmalı diye düşünüyorum .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Bende G-Force ile Powershop custom arasında gidip geliyorum.G-force da yazılımın devreye alınması sports tuşuna bağlanması fikri hoşuma gitti.Sports tuşu ile devreye alınıp devre dışı bırakılması

Yorum Yap

Olabilecek en basic setup'dasınız daha. Kule gergisi, buji, borulardan ve bobinden güç gelmiyor zaten

Manic'in olayı setup'a göre;
              1- Günlük
              2- Yarıgünlük (Meth'li ayar)
              3- Race mode gibi 3 farklı özellik yükletebiliyorsun.
              Hatta bende 4- Vale modu'da vardı

Size yine uygun söylemişler bence. Ben 2 farklı yazılım için +8000 TL ödedim. Ancak kullanacağınız setupda zaten ne beklendiği önemli. Güle oynaya doya doya gezeyim arabam arıza yakmasın cebimden para da çıkmasın diyorsan git powershop'a custom yaptır.

MINI'de powershop'dan sapılmaması gerekiyor.. Bu aşamada size uygun değil Manic
              1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
              2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
              4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
              5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı MeOnYa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Yazılım firmaları için başlayalım. Her firma dönem dönem zirvelere ulaştı. Şu anda bizim de araçlarımızda kullandığımız Powershop Mini için en ideal yazılımı yapmaktadır. Bu şu demek olmuyor diğer firmalar kötü mü? Tabi ki de kötü değil lakin tecrübe ve memnuniyet açısından şu anda Powershop tercih ediliyor. ve şu anda ciddi yürüyen araçlarımız genelde Poweshop da yazdırdı. Manic ve custom yazılım arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum. Manic yaptıran arkadaşlar da yorum katacaktır elbette.(Özellikle Doğa ) Manic de 3 sürüş modu var. Fiyat farkına değer mi diyorsan bildiğim kadarıyla değecek bir fark yok.
                Bir kaç firma denedim.
                Evet iyisi Powershop.
                2 farklı yazılım daha kullandım Maslak sanayide, birisi yüzünden ilk arabamı sattım o derece
                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Bir kaç firma denedim.
                  Evet iyisi Powershop.
                  2 farklı yazılım daha kullandım Maslak sanayide, birisi yüzünden ilk arabamı sattım o derece
                  Aynen kardo bende iki yazılım denedim. İlki bana göre çöptü. Powershop'a yazdırdım araba kendine geldi Custom candır, manic heyecandır
                  sigpic

Yorum Yap

1.İntercooler
                    2.DV
                    3.DP
                    4.Filtre
                    5.Coilover

listenin bu kadari yeterli, bosuna buji bobin parasi vermeye gerek yok
                    powershop custom yeterli bir yazilim, saglikli da oluyor (r56 icin.) manic, eger methanol takip, surekli methanolde veya race modunda (toluen ekleyip) kullanmamak icin sps ile mod degistirmeyecekseniz son derece gereksiz.
                    ozgun (dr.ecu) 1. jenerasyonda cok iyi, 2. jenerasyon otomatik viteslerde de guzel sonuc cikartiyor.
                    g force hic denemedim o yuzden yorum yapamiyorum
                    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      1.İntercooler
                      2.DV
                      3.DP
                      4.Filtre
                      5.Coilover

listenin bu kadari yeterli, bosuna buji bobin parasi vermeye gerek yok
                      powershop custom yeterli bir yazilim, saglikli da oluyor (r56 icin.) manic, eger methanol takip, surekli methanolde veya race modunda (toluen ekleyip) kullanmamak icin sps ile mod degistirmeyecekseniz son derece gereksiz.
                      ozgun (dr.ecu) 1. jenerasyonda cok iyi, 2. jenerasyon otomatik viteslerde de guzel sonuc cikartiyor.
                      g force hic denemedim o yuzden yorum yapamiyorum
                      Doa powerhop ta kiminle görüşmem gerek haftaya cumartesi randevu almak istiyorum ayn yusuf ustadan aldım sabah parçalar takılacak öğleden sonrada yazılıma geçmem gerek.

Bu arada o gün (8 Mart) işi olmayan herkesi beklerim Ayn oto veya Powershop a çok sevinirim tanışma fırsatımız olursa.

Yorum Yap

Aslı Savago35 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Doa powerhop ta kiminle görüşmem gerek haftaya cumartesi randevu almak istiyorum ayn yusuf ustadan aldım sabah parçalar takılacak öğleden sonrada yazılıma geçmem gerek.

Bu arada o gün (8 Mart) işi olmayan herkesi beklerim Ayn oto veya Powershop a çok sevinirim tanışma fırsatımız olursa.

powershop'u normal sabit telefonundan ararsan randevu verirler direk. Baycu, Yaman, Onur bu 3luden biriyle gorusceksin, arabani da Baycu abi yazicak zaten
                        doayen!

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          powershop'u normal sabit telefonundan ararsan randevu verirler direk. Baycu, Yaman, Onur bu 3luden biriyle gorusceksin, arabani da Baycu abi yazicak zaten
                          Bayçu'dan randevuyu aldım 8 Mart saat 15:00 [emoji120][emoji122]

Yorum Yap

super, sonuclari bekiyoruz
                            doayen!

Yorum Yap

hayırlı olsun hazır yaptırmışken bir de dyno ya çık bence, sonuçları daha net görmüş olursun

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X