Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

basınç problemi?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

basınç problemi?

Arkadaşlar size bir sorum olacak aracım 2006 cabrio s otomatik . Aracımda alta 17lik kasnak jcw hava filtresi ve yazılım var fakat aracımda bir problem olduğunu düşünüyorum olmayadabilir. Durum şöyle. 3. viteste düsük devir ve hızda giderken gaza asıldığımda araç hızlanmaya başlıyo ve bi devirden sonra sanki turbo devreye girmiş gibi asıl o an hızlanmaya başlıyor. Bu sorun-olay kasnaktan sonra ve yazılımdan sonra oldu. yazılımı yapan abide bir sorun var basınç bir anda geliyor demişti. Bunun üzerine yurt dışındaki forumları da araştırınca karşıma bypass valve arızası çıktı aynı bahsettiğim sorunu anlatıyordu gidip hemen değiştirdim fakat sorun geçmedi acaba kuruntumu yapıyorum yoksa bu gerçekten bir problem midir? fikirlerinizi bekliyorum.

Kuruntu yapmıyorsun ama boost gostergen yok arabada sanırım olsa daha saglıklı izlerdin aynı problem bir arkadasımızda daha oldu. Teknik modlarımız birazdan sana yardımcı olacaktır
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Merhaba ,

Probleminiz bypass valve 3500 4000dd e daha net anlayabilitsiniz gaz kelebeginin altinda yay gibi bir parcadir 100 usd civarinda bir bedeli vardir

Su an icin araciniz biraz performansindan dusmustur gereken basinci basamiyorusunuz

Bir sure daha parcayi degismez isteniz 4000 devirde gazi ezmeye basladiginizda arac ariza yakacak ve gaz kelebegi islemini gormeyecek siz gaza bassaniz bile almayacak kontagi kapatip actiginizda sistem kendini yenilemis fakat ariza kayit altina alinacaktir

Bunun icin İstanbulda iseniz AYN auto yusuf ustaya sizi yonlendirebilirm sorunlarinizi en iyi sekilde cozecektir keyifli surusler

Yorum Yap

işte zaten değiştirdim o parçayı hatta miniauto yusuf usta değiştirmeden önce bile bu bir sorun değil dedi ama ben inatla değiştirdim hem zaten 50 bin olmuştu değişsin dedim ama sorun çözülmedi ama kesinlikle arıza ışığı yakma yada gaz yememe durumu yok.bi arkadaşımın 3.20d si var birininde sciroccosu ikisininde önündeyim öylede olması gerekiyor fakat kendi minimden başka sadece 2012 jcwe bindiğim için hiç normali nasıl göremedim. kendi aracıma yakın bir arkadaşın aracı varsa bir görmek isterim yada pazar günü gelebilirsem zaten sanırım orda hem tanışır kaynaşır hemde aracıma bakarız.

Yorum Yap

peki ucuz yollu bir boost göstergesi nerden nasıl temin edebilirim?

Yorum Yap

zaten devir arttıkça basıncınız artacak haliyle devir arttıkça hızlanmanızda artacak yani bana gayet normal gibi geldi (zaten yazılım yapanda sıkıntı olsada basınçla oynayamaz yani sizin farkedeceğiniz enteresan bir durum istesede yaratamaz)

Yorum Yap

evet ama linear olarak artmıyor bi devir noktasında dahada fazla artmaya başlıyor 2500de basıyorum gaza 4000 4400 arası normalde 100 110 120 130 140 hızlanırken sanki 100 130 160 gibi hızlanıyor araç.

Yorum Yap

Pazar bakarız guc dusuklugu var mı anlarız bizim standartlar da zaten roccoları geciyor onlar kıstas degil

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

şu roccoları bi ben mi geçemiyorum acaba
                  1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                  2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                  4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                  5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    şu roccoları bi ben mi geçemiyorum acaba
                    saka yapıyorsun heralde ben catır cutur gecyorum Countrymanle bile.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

bence üstünden atlayarak geçemiyorum demek istedi
                      sigpic

Yorum Yap

Evet o konuda haklisinizda iste baska deneyenikecegim kiyas alabilecegim referans noktam malesef yok ama bahsettigim araclari gecebiliyorsam normal bi durumdayim performans kaybim yok sanirim

Yorum Yap

Pazar gununu iple cekiyorum umarim bulusma uzarda aksam bende katilabilirim

Yorum Yap

Alen abi araban yurek yemis

Yada emg ile mi takildi bu ara yanina falan parkettin mi
                            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Ben olsam basınç kontrolu yapadım ondan sonra gerisi gelir sonuçtan. Basınç kontrolu için bi kaç yer var onları PM şeklinde atabilirim size.
                              RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X