Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Debriyajdan gelen gıcırtı sesleri

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Debriyajdan gelen gıcırtı sesleri

Bu formun en sorunlu insanı olmaya adayım galiba Aküden başımız yandı diye teybi kısık sesle dinlerken debriyaj da bir ses geldiğini farkettim. Araç boştayken bile debriyajdan ayağımı çekiyorum traktör çalışır gibi bir ses geliyor neden acaba ,bide araba çalışmıyorken debriyaja basıp bıraktım mı hanı kıriko ile aracı kaldırırken gırç gırç ses geliyor ya aynı onun gibi bir ses geliyor(yatak yayı gıcırdaması gibi) ya yeni oldu bu yada ben müzikten duyamıyordum yeni farkettim .

P.S : Debriyaj kavramasında bir sıkıntı yok sadece ses yapıyor baskı balata değişeli 1000 km oldu .
    [FONT=Comic Sans MS]All that you have is your Soul...[/FONT]

sorun konusunda kimse benı geçemez zannımca

Yorum Yap

muzigi acmaya devam et bence en kolayı o
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı daywax tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Bu formun en sorunlu insanı olmaya adayım galiba Aküden başımız yandı diye teybi kısık sesle dinlerken debriyaj da bir ses geldiğini farkettim. Araç boştayken bile debriyajdan ayağımı çekiyorum traktör çalışır gibi bir ses geliyor neden acaba ,bide araba çalışmıyorken debriyaja basıp bıraktım mı hanı kıriko ile aracı kaldırırken gırç gırç ses geliyor ya aynı onun gibi bir ses geliyor(yatak yayı gıcırdaması gibi) ya yeni oldu bu yada ben müzikten duyamıyordum yeni farkettim .

P.S : Debriyaj kavramasında bir sıkıntı yok sadece ses yapıyor baskı balata değişeli 1000 km oldu .
        traktör gibi olan ses ile ilgili debrija bastığın zaman sesi kesiyorsa şanzıman içindeki priz direk bilyalarından olabilir,debriyaja bastığında gırc gırc ses ise debriyaj pedalının yağlanması gerekir

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          muzigi acmaya devam et bence en kolayı o
          abi o zamanda aküyü kurutuyoruz hadi ben açıp duymam dışardakilerde öyle bir seçenekte yok direk traktöre bakar gibi bakıyorlar

Aslı mini_monster tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          sorun konusunda kimse benı geçemez zannımca
          Bekle daha yeniyim biraz zaman geçsin alırım elinden rekorunu merak etme

Yorum Yap

Aslı anılacar tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            traktör gibi olan ses ile ilgili debrija bastığın zaman sesi kesiyorsa şanzıman içindeki priz direk bilyalarından olabilir,debriyaja bastığında gırc gırc ses ise debriyaj pedalının yağlanması gerekir
            aynen öyle ses kesiliyor ayağımı debriyajda tutmaktan yoruldum [boştayken bile ] beni yolda bırakmaz değil mi 1-2 gün içinde servise gideceğim birde maliyeti ne tutar fikrin varmı tamir vs. malum öğrenci adamız

Yorum Yap

Az evvel servisimsi bir yerden geldim adamlar tam kanser etmelik yok şanzımanı sökmeliyiz bilmem ne. sen ne biliyosan bizde o filan neyse yorumu şu oldu debriyaj bilyaların dağılmış komple baskı balata değişimi yapılması gerekiyormuş değiştirmezsen şanzıman bilyalarını da dağıtırsın dedi ve bana okka gibi bir fiyat çekti dedim yolda bırakır mı cevap aynen şu sen ne biliyosan bende o Alen abi müzik açarak gidecek bir sorun değilmiş bu arada bilgin olsun

Yorum Yap

ctes AYN otoya gel neyse bakarız en azından dogrusunu ögreniriz.
                LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  ctes AYN otoya gel neyse bakarız en azından dogrusunu ögreniriz.
                  Hafta sonu ist dışındayım abi okul açılana kadar haftaya cuma ctesi kısmetse orda olacağım

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                  X