Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Aşiri isinma nedendir acaba?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aşiri isinma nedendir acaba?

Bikaç günden beri dikkatimi çeken bi durum var arabanın suyu vs si tam oldugu halde normalden fazla bi ısınma oluyo ve park ettikten sonrada fan açılıp 2. kademede soğutuyo arabayı sebebini çok merak ediyorum.Yağı var suyu var fan çalışıyo ? Ne olabilir acaba bu şekilde bi durumla karşılaşmış olan varmıdır acaba.
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Bikaç günden beri dikkatimi çeken bi durum var arabanın suyu vs si tam oldugu halde normalden fazla bi ısınma oluyo ve park ettikten sonrada fan açılıp 2. kademede soğutuyo arabayı sebebini çok merak ediyorum.Yağı var suyu var fan çalışıyo ? Ne olabilir acaba bu şekilde bi durumla karşılaşmış olan varmıdır acaba.
    2005 öncesi r53 lerde fanın 1.kademesi kolay bozuluyordu sürekli 2.kademede çalışıyor tabi öyle olunca ilk minide başıma gelmişti öyle birşey olmuş olabilir belki ama tamiri yok sıfırını almak gerekiyor acı yanıda o

Yorum Yap

Evet cem fan sorunu karsilasilan bi sorun ama benim fanim daha 1 sene olmadi sifir aldim taktim arabaya tabiki yine arizalanmis olabilir ama tamir ediliyo ilk kademesi baskada bisey gelmiyo aklima

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

gokhan hoca aynı sorun bende de var ama benim kinin sebebi belli alta v1 intercooler var ondan yapıyor özellikle üst devirlerde zorladığımda yapıyor,, ama küçük bir fikir veriyim araba r53 ise belki intercooler içi yağ kalıntıları dolmuş olabilir eğer arabanda oil catch can yoksa bundan yapabilir,, yada alt kartel kapağı veya yağ soğutucu üzeri çamur yağ kaplamış olabilir,, yada radiatorun içi kireç yada yüksek ısıdan dolayı oluşan tam ismini hatırlamadğım bi madde yapıyor ve radiatorun içindeki borulara yapışarak devirdaim pompasının bastığı suyun sıkışarak geçmesine neden oluyor bu da hemen yetersiz soğutma hemen sıkışarak geçtiği için ısınımaya neden oluyor,, yada superchargerin kayışı kendini salmış olabilir yani kayış dönerken gerekli dönmeyi kasnak üzerinde sağlamıyordur,, (bu arada supercharger ile devir daim pompası aynı kasnak üzerinden tahrik alıyor),,, son olarak benim başıma gelmişti erken fark ettim ama su azaltıyordu günlük 0,5-1 lt arasında devir daimin motor bloğu üzrine oturan conta patlamış ufak ufak damla halinde kaçırıyordu,,,, benim sorunu çözmeye kafa yorarken ki dönemden aklımda kalanlar bunlar,,, umarım önemli birşey değildir,,yağını da bir kontrol et istersen eğer elinin üzerinde siyah bir leke(kurum şeklinde) bırakıyorsa değiştir yağını ve yağ filtreni,, umarım sorunu çözersin,,, şimdilik arabayı fazla üst devirlerde kullanma,, yüksek vites küçük devir yormazsın miniği

Yorum Yap

Aslı shemsy tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          gokhan hoca aynı sorun bende de var ama benim kinin sebebi belli alta v1 intercooler var ondan yapıyor özellikle üst devirlerde zorladığımda yapıyor,, ama küçük bir fikir veriyim araba r53 ise belki intercooler içi yağ kalıntıları dolmuş olabilir eğer arabanda oil catch can yoksa bundan yapabilir,, yada alt kartel kapağı veya yağ soğutucu üzeri çamur yağ kaplamış olabilir,, yada radiatorun içi kireç yada yüksek ısıdan dolayı oluşan tam ismini hatırlamadğım bi madde yapıyor ve radiatorun içindeki borulara yapışarak devirdaim pompasının bastığı suyun sıkışarak geçmesine neden oluyor bu da hemen yetersiz soğutma hemen sıkışarak geçtiği için ısınımaya neden oluyor,, yada superchargerin kayışı kendini salmış olabilir yani kayış dönerken gerekli dönmeyi kasnak üzerinde sağlamıyordur,, (bu arada supercharger ile devir daim pompası aynı kasnak üzerinden tahrik alıyor),,, son olarak benim başıma gelmişti erken fark ettim ama su azaltıyordu günlük 0,5-1 lt arasında devir daimin motor bloğu üzrine oturan conta patlamış ufak ufak damla halinde kaçırıyordu,,,, benim sorunu çözmeye kafa yorarken ki dönemden aklımda kalanlar bunlar,,, umarım önemli birşey değildir,,yağını da bir kontrol et istersen eğer elinin üzerinde siyah bir leke(kurum şeklinde) bırakıyorsa değiştir yağını ve yağ filtreni,, umarım sorunu çözersin,,, şimdilik arabayı fazla üst devirlerde kullanma,, yüksek vites küçük devir yormazsın miniği
          Oıl catch yok benım arabamda radyatorumude gecen aylarda yenılemıstım malum araba 10 yasında bazı parcalar gorevlerını tamamladı ıntercooler ıle alakalı olabılır sc kayısıa yenı.yanı arabamın bakımına daha var hatta gecen ay ekstra olarak sogutma ıle alakalı tum hortumlarımı yenıledım suda kesınlıkle bı eksılme yok sadece az yag eksıltmıstı ben ona yoruyorum durumu ama bı sanayı yolları gorunuyo bana bakıcaz artık nerden nasıl oluyo ısınma
          arabayı cok yoran bı adam degılım sadece nadır zamanlarda en ust ne varsa oraya zorlarım oda bır anlık
          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

sen gel cumartesi hallederiz baskan.
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Tamam kısmetse ordayım
              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Su sogutma sistemine intercooler in bir etkisi yok arkadaslar. Cemin bahsettigi sey ilk seri r53lerde ki durum , daha dogru bir dusunce diyebiliriz aslinda.

Yorum Yap

Aslı GRKM tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Su sogutma sistemine intercooler in bir etkisi yok arkadaslar. Cemin bahsettigi sey ilk seri r53lerde ki durum , daha dogru bir dusunce diyebiliriz aslinda.
                  katılıyorum moduma
                  1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                  2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                  4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                  5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

gökhan hocam soruna çözüm bulabildiniz mi ? Sanki bende de fan geç devreye giriyor gibi.

Yorum Yap

Aslı katakunti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      gökhan hocam soruna çözüm bulabildiniz mi ? Sanki bende de fan geç devreye giriyor gibi.
                      Bu başlığı açtığımda olan bu sorun termostat ile alaklıydı ozamanlarda bakımıda yenı yapılmıstı soğutma suyunun dolastıgı hortumlarıda değiştirmiştim termostat değişmişti ama yeni olmasına rağmen arıza yapmıştı hatta şu şekilde oluyodu, normal şekilde trafikte giderken sıcaklık iyice artınca fanı 2. kademede açıyodu trafik olmadan gidişlerdede mesela akşamları yollar boş olurya o şekilde giderken hararet ibresinin normalde ortada sabit olması gerekirken bu sefer aşağı doğru iniyordu bu seferde fanı normalden gec kapatıyordu dengesız sekılde calısıyodu ve tekrar değişince termostat şu anda çok şükür herşey normal . Bi kontrol ettirin sizde önceliği fandaki kademe arızası olabilir kronik bi sorun R53 lerde ilk kademesi arızalanabiliyor , bendeki sorun ise tamamen şans .
                      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Başkanım bende de çok oluyordu, zaten r53'lerde ısınma sorunu vardı ben 82 termostat ve gp intercoller takmıştım çok faydası oluyor fanla bir alakası olacağını sanmıyorum ve motor yağınıda çok fazla geçiktrme 3000-4000 km sonra yenile ben castrol 10/60 yağ kullanıyordum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic[FONT=Arial Black][/FONT]

Yorum Yap

Aslı YAGCI tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Başkanım bende de çok oluyordu, zaten r53'lerde ısınma sorunu vardı ben 82 termostat ve gp intercoller takmıştım çok faydası oluyor fanla bir alakası olacağını sanmıyorum ve motor yağınıda çok fazla geçiktrme 3000-4000 km sonra yenile ben castrol 10/60 yağ kullanıyordum.

10/60 ne abi, turbo s2000 bile o yagi koymuyor
                          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

abi aynı sorun bende de var bende cumartesı senın yanındayım bizim diger işide unutma

Yorum Yap

Aslı YAGCI tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Başkan ben fanıda yenıledım yenılemeden once ıkıncı kademe acıyodu onu acana kadarda asırı ısıtıyodu arabayı ama bu konu acıldıgında bahsettıgım gıbı termostat arızalanmıstı sorun ozaman ondaydı.

Aslı byrioo tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              abi aynı sorun bende de var bende cumartesı senın yanındayım bizim diger işide unutma
                              Sen hele bi gel sanayiye bende işlerimi ona göre ayarlıyayım hafta içi gidecektik üç gündür kaldı gidemedim
                              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X