Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Cooper S R53 Rektefiye sonrası

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cooper S R53 Rektefiye sonrası

Arkadaşlar merhaba 55 günlük beklemenin ardından arabamı aldım ve yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Çok şükür çok güzel oldu araba şuan rodajdan dolayı çok test etme imkanım yok fakat şuan gözüken her sorunu çözüyoruz sorunlar pek bitmiyor ama olsun. Öncelikle motor komple değişti orjinal parçalar ile daha sonra bobin buji takımı değişti orijinaller ile, vites teli debriyaj, baskı balata, triger, egzoz ufak sorunlar dahil çözüldü. İnanın bende çok isterim LPG yi çıkarmayı fakat gücüm buna el vermez haftada 500 km yapıyorum belki kimine göre azdır ama ben bunu öğrenciyken benzinde karşılayama :/Yürüyende ufak bir sıkıntı kaldı ara sıra ışıkta durduğum zaman teklemeye başlıyor bunun sorununu çözemedik, teklemede ses değişiyor sanırım bi silindirde ateşleme tam olmuyor bu yüzden performans baya düşüyor ama teklemeye başladığı anda stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor ve bazen hiç yapmıyor. Bunun sorunu neden olabilir bilmiyorum. Elektrik aksamında birkaç sorunu vardı onlarıda hallettik. Uzun süre binebileceğimi düşünüyorum şuanda 2 hafta içinde Ankaraya gidicem ve bu teklemenin çözülmesi lazım umarım çözebiliriz bir şekilde. Bu arada yardımlarınız için teşekkür ederim umarım tadını çıkartabilirim önümüzdeki dönemlerde. WhatsApp Image 2018-09-04 at 19.46.43.jpg

@canberk07 gözün aydın hayırlı olsun kazasız belasız kullan sorunların büyük kısmını atlatmışsın kalanıda çözülür . Tekleme yaptığı zaman devir saati içinde üçgen sarı ışık yakıyormu acaba ?
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Evet Üçgen içinde ünlem etrafı yuvarlak çizgiyle çevrili bi ışık yanıyordu. Acaba ondan mı dersin kullanma kılavuzuna baktığımda frenle ilgili birşeyler diyordu ama fren falan yenilendiği içindir diye düşünmüştüm. Bir de bu tekleme olayı LPG deyken oluyor benzinde daha teklemedi ara sıra denemiştik tekler mi ki diye ama benzinde hiç teklemedi.

Yorum Yap

Aslı canberk07 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Evet Üçgen içinde ünlem etrafı yuvarlak çizgiyle çevrili bi ışık yanıyordu. Acaba ondan mı dersin kullanma kılavuzuna baktığımda frenle ilgili birşeyler diyordu ama fren falan yenilendiği içindir diye düşünmüştüm. Bir de bu tekleme olayı LPG deyken oluyor benzinde daha teklemedi ara sıra denemiştik tekler mi ki diye ama benzinde hiç teklemedi.
        Benim aracımdada rolantide beklerken birden teklemeye başlıyor araba Ayn yusuf usta baktığımda pistonlardan birisinin tam olarak çalışmadığını bununda sebebinin supaplardan kaynalandığını söyledi sizde böyle birdurumda olanilirsiniz bi ölçüm yaptırtın ve ozamana kadar daha dikkatli yumuşak bir sürüşü tercih edin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Teşekkür ederim ölçümü yaptıralım bende bi türlü çözemedik diye üzülüyordum en önemli sorun oydu bir de direksiyon pompası bakıyoruz sertleşme oluyor arada sırada değişmesi gerek dediler tamiratı yapılamazmış

Yorum Yap

Teşekkür ederim ölçümü yaptıralım bende bi türlü çözemedik diye üzülüyordum en önemli sorun oydu bir de direksiyon pompası bakıyoruz sertleşme oluyor arada sırada değişmesi gerek dediler tamiratı yapılamazmış
            Tamirat yerine yenisi daha iyi olur çünkü sorun cıkarması çok sürmeyebilir tamir edilenin
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Evet tamir düşünmüyorum zaten ama 2bin gibi bir rakam çıktı ve puana kadar bu araca 15 lira gibi birşey harcadığım için o biraz daha bekleyebilir belki Ankara’dan daha ucuza bulabilirim bakalım yarın ustaya gidip subab olayını söylicem eğer gerçekten o yüzdense İstanbuldaysan artık İstanbul a gelip bi yemek ısmarlarım 😁

Yorum Yap

Bu arada daha supap ayarı daha yapılmadı rodajı tam yapalım diye acele etmiyoruz yaklaşık bi 900km oldu rektefiyeden sonra umarım supap ayarından sonra geçer veya daha önce çünkü içim yanıyor her tekleme yaptığında

Yorum Yap

Evet tamir düşünmüyorum zaten ama 2bin gibi bir rakam çıktı ve puana kadar bu araca 15 lira gibi birşey harcadığım için o biraz daha bekleyebilir belki Ankara’dan daha ucuza bulabilirim bakalım yarın ustaya gidip subab olayını söylicem eğer gerçekten o yüzdense İstanbuldaysan artık İstanbul a gelip bi yemek ısmarlarım [emoji16]
                  Çayda varsa çaya ben antalyaya gelirim yada ankaraya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Tabii ki istediğin zaman 😁 Ustaya sordum supap ayarı yok bunların otomatik dedi bende bilmediğimden birşey diyemedim. Sana tam olarak ne yapmışlardı

Yorum Yap

Tabii ki istediğin zaman �� Ustaya sordum supap ayarı yok bunların otomatik dedi bende bilmediğimden birşey diyemedim. Sana tam olarak ne yapmışlardı
                      Ben birşey yaptırmadım daha usta bi ölçüm yapsın pistonların çalışmasını bende ki sorun bu sizdede böyle birşey olma ihtimaline karşı.
                      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X