Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

r50 için OBD cihazı önerisi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

r50 için OBD cihazı önerisi

Selamlar;

basit verileri görüntüleme ve hata kodlarını okumak için bir obd cihazı almak istiyorum. geçen yıl gittigidiyordan 30-40 liralık noname ürünlerden almıştım çalışmadı

r50 ile uyumlu çalışan kullandığınız önerebileceğiniz bir model varmı?

Teşekkürler

Ben de merak ediyorum. R56 larda calisan obd2 cihazlarini ben de calistiramadim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

ben r53 de obd2 cihazlarla hiç sorun yaşamadım. oem bluetooth olanında orjinal bmw icom cihaza kadar hepsi çalışıyordu. hatta oem bluetooth olan ile kodlama bile yapmıştım. tek sorun çok yavaş çalışıyordu. ancak bir kaç yorumda okudğum kadarıyla 1st gen minilerin belirli bir yıldan önceki üretimlerinde sorun yaşayanlar varmış. (yanlış hatırlamıyorsam 2004 ve öncesi). konuyu detaylı araştırıp net bir cevap bulunca sizinle paylaşırım burda
      34 NAD 99 '06 JCW
      34 AR 3221 '11 JCW
      34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Teşekkürler bekliyoruz dört gözle

Yorum Yap

Evet 2004 ve öncesi araçların birçoğunda obd cihazı maalesef ecu ve diğer modüllerle bağlantıya geçemiyor. ELM 327 dahil 1-2 farklı cihazla denemiştim zamanında ancak bağlantı sağlayamamıştım kendi aracımda. Facelift modellerin tamamında çalışıyor.
          sigpic

Yorum Yap

Aslı Murat tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Evet 2004 ve öncesi araçların birçoğunda obd cihazı maalesef ecu ve diğer modüllerle bağlantıya geçemiyor. ELM 327 dahil 1-2 farklı cihazla denemiştim zamanında ancak bağlantı sağlayamamıştım kendi aracımda. Facelift modellerin tamamında çalışıyor.
            Facelift modelleri dediğiniz ne oluyor acaba? cahilliğim için özür dileyerekten

Yorum Yap

Estağfurullah, 2005 ve sonrasında üretilen görsel açıdan makyajlanmış ve mekanik olarak ufak birkaç değişiklik yapılmış araçlar Facelift olarak geçer ilk jenerasyon Minilerde
              sigpic

Yorum Yap

Aslı Murat tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Estağfurullah, 2005 ve sonrasında üretilen görsel açıdan makyajlanmış ve mekanik olarak ufak birkaç değişiklik yapılmış araçlar Facelift olarak geçer ilk jenerasyon Minilerde
                hahah şimdi oldu hocam, bende facelift marka obd arıyorum

Yorum Yap

Merhaba OBD2 ler bluetooth ve wifi lidir 2006 yılı dahil ve sonrası bütün araçlarda çalışmaktadır. Ancak sizin aracınız 2006 dan aşa bir modelse obd1 kullanacaksınız oda kablolu onun için aparatını alıp notebook la kullanmanız gerekmektedir.

OBD1 2005 ve öncesi araçlar için

obd1.JPG

OBD2 2006 ve sonrası araçlar için bluetooth ve wifi

obd2.jpg obd2 wifi.jpg
                  En son düzenleyen Tunc Jcw; 09-08-17, 18:29.
                  - 34 KS 1309 2014 cooper S
                  - 34 TM 8031 2006 GP
                  - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
                  - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

harika şimdi durum netleşti çok teşekkürler
                    peki laptopta hangi yazılımı kullanmak gerekiyor?
                    servisin kullandığı orjinal yazılıma ulaşmak mümkünmü?

Yorum Yap

@Madforester obd 1 için notebook a bağlanan parçayıda paylaşman mümkünmüdür Konu tamamlanmış olsun
                      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X