Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yedek su deposu fokurdama ve eksiltme

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yedek su deposu fokurdama ve eksiltme

Arkadaşlar merhabalar. Geçen gun aracın yedek su deposuna baktığımda min çizgisinin asagisindaydi. Seviyeyi tamamladım. Bugün yolda kenara cekip stop ettim. Icerden fokurdama sesi geliyordu. Kaputu açıp baktim. Yedek su deposu fokurduyor ve su atıyor. Fokurdama bitince Kontrol ede ede yola devam ettim. Hararet gostergesi hep ortanin biraz altında. Sonra 1 saat mola verdim. Yine hic sogumamis. Ve depoda su hic görünmüyordu. 2 litre su aldı. :S.. Hararet gostergesinde hicbir artis yok ama su kaynaya kaynaya yavas yavas sehire gelebildim. Neler oluyor?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hararet musuru var eger o takildiysa sorun yaratabiliyor. Bence daha fazla yol yapmadan hemen servise gostermende fayda var. conta yakarsa o zaman buyuk masraf olur ve cok uzulursun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    [FONT=Arial Black]34 EJ 8133
    2006 MINI R53 S
    [/FON]

Yorum Yap

Radyator kapagını degistirin gecer yedek su deposu kapagı degil karısıklık olmasın
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Ordan hava mı alıyor?

Yorum Yap

Termostatlı kapak olduğu için termostatı deforme olmuş ve artık vazife yapmıyor olabilir, dolayısıyla hava da alabilir kaçak da yapabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

Yorum Yap

Üstadlar bugun ozel bir servise gittim. Orada söylenen; fan 1. Kademe açmıyor ondan hararet yapiyor dendi. Sizce bu tespit dogru mu? Gerçekten cok güçlü bi sekilde geç aciyor. Eger oyleyse neden hararet gostergemde hiç artma olmadi?

Yorum Yap

Sanirim benim dedigime gelicek olay. Dostum beni ararmisin. 05313255151

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
              [FONT=Arial Black]34 EJ 8133
              2006 MINI R53 S
              [/FON]

Yorum Yap

öncelikle arabanın termostatında sorun var (başıma geldi ) eğer bu parçayı değişrimezsen ilerde vereceği zararları söylemeye gerek yok ayrıca bu fokurdama çok önce başlamışsa contaya da bir baktır derim araba boşuna su kaynatmaz ektra olarak yedek su deposu kapağında deforme oluyor ayrıca kaynadığından termostat müşürünü de bozuyor arabanı stop ettiğinde eğer fan uzun süre çalışıyorsa 1. kademe fan devreye girmiyor stoptan sonra ucak sesi gibi fan sesi geliyorsa 2. kademe fan çalışıyor sıcaklık 100 ün baya üstüne çıkmış demektir çok geçmiş olsun

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                X