Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Koltuk Gıcırtısı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Koltuk Gıcırtısı

Başlıkda belirttiğim gibi r50 aracımın sürücü koltuğunda bir gicirti var özelliklede koltuğu aşağı indirdiğimde ses artıyor ( ses koltuğun alt yaylarından geliyor eski karyola gibi her kasiste gicirdamasi çok sinir bozucu..Koltuğu söküp yaylara sıvı gress sürmek işe yarar mi ?

yorumlarinizi bekliyorum iyi forumlar...
    En son düzenleyen plaruno; 08-01-17, 20:55.

aynı derdi çekiyorum , koltuğu söküp fırlatasım geliyor bazen
    maslakta bir döşemeciye gösterdim koltuk döşemesini söküp içinin süngerlerini yenileticem yayların gıcırtısınıda gidermiş olucaz o arada.

Yorum Yap

Aslı erensaritas tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      aynı derdi çekiyorum , koltuğu söküp fırlatasım geliyor bazen
      maslakta bir döşemeciye gösterdim koltuk döşemesini söküp içinin süngerlerini yenileticem yayların gıcırtısınıda gidermiş olucaz o arada.
      Sadece süngerleri değiştirmek yetmeyebilir o sirada birde metal yaylarida yağlamakda fayda var sanki yoksa yine gicirdarsa çok kötü olur.İşin garibi mini2.com da bu konuda 25-30 tane başlık var ve 2002 yilinda bile adam 600 mildeki minisinde bu sorunun olduğunu yazmiş yani sorun süngerlerde değil içindeki yaylarin yağlanmadan üretildiğinden bahsediyorlar fakat sorunu çözenlerin tam olarak nereyi yağladıklarını anlamadim (

Yorum Yap

Bugun kollari sıvadım ve sorunu çözdüm size de yardımcı olmasi için aşamali olarak anlatacağim..

Koltuğu sökmeden önce eğer airbag işigi sizde yanmiyosa ve bu islemlerden sonrada yanmamasi için akünün bir kablosunu çikartin.
        1-)İlk olarak koltuğu zemine bağlayan yildiz vidalari sökeceğiz.Bende torkbari yoktu ve sokerken biraz uğraştırdı ama wd-40 benzeri pas çözücü kullandım ve yildiz alyanin ucuna uzatıcı taktım ve 4 vidayi söktüm.
        2-)vidalari söktükden sonra hemen kaldırmayin alttaki airbag bağlantilarini çözün çözerken klipse basarak cıkartın ki kırılmasın.
        BURADA DETAYLİ SOKME VİDEOSU

https://www.youtube.com/watch?v=V4hsRKDtGxQ&t=327s

SONRA KOLTUĞUN UYGUN BİYERDE ALTINI ÇEVİRDİM ŞU ÇEKİLDE RESMİNİ PAYLASTIM -->

R50 KOLTUK.jpg

(koltuğun tum ıslemler bittikden sonrakı hali)

1-)Koltuğun altındaki beyaz kaplamanin kötü durumda olduğunu ve gicirti sesinin 2 yerden geldiğini fark ettim.
        2-)İlk gicirti koltuğun sol kapiya yakin olan tarafindaki plastiğin koltuk sungerine zamanla surtmesınden dolayı cıkarttıgı ses
        3-)ikinci gicirtida tahminime göre resımde gorunen yesil yayların sungerle ve ya koltuğa bağlantı noktalarıyla olan ses
        4-)ilk olarak koltuğun altındaki yeşil yayin koltuğa bağlandıgı ust ve alt kısımları wd-40 ve sıvı gresle yağladım bunu yaparken yağın koltugun ıc kısmına gecmesı ıcın altına bez koyunuz.
        5-)son olarakda koltuğun altındakı beyaz eskıyen kaplamanın uzerine çift katlı beyaz elyaf koydum (yayların altına gelcek sekılde resımdekı gıbı).elyafı sol tarafa kadar ıyıce uzattım kı plastıkle sunger temasını kessın dıye.
        6-)son olarak yeşil yayi kople sıvı gresle yağladım ve birlesim noktalarına iyice gelmesine dikkat ettim.

arabaya monte ettim ve gicirtinin kesildiğini fark ettim umarım uzun süreli bir çözüm olmustur...
        not:bağlarken airbag kablolarının geldığı yeri ve kabloların tam bağlandıgına dikkat edin.

Umarim yardimci olmuştur..

Yorum Yap

Arabayla uğraşmaktan bende keyif alıyorum, sizde iyi uğraşmışsınız umarım uzun ses tamamen kesilmiştir.
          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Emeğinize sağlık ne güzel de açıklamışsınız.
            sigpic

Yorum Yap

Elinize ve emeginize saglik. Cok guzel ve detayli bir anlatim olmus

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
              34 NAD 99 '06 JCW
              34 AR 3221 '11 JCW
              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Güzel bir çalışma olmuş.

Nokia 3310 ile Gönderildi
                2012 R56 Mini Cooper S

instagram \ drcapaburro

http://i.hizliresim.com/01rvlW.png

Yorum Yap

Eyvallah arkadaşlar teşekkür ederim umarım uzun olur burdan güncelleme yapicam

Yorum Yap

ellerinize saglik cok guzel aciklama olmus
                    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Gerçekten helal olsun, evde sökük koltuk duruyor bir kaç kez uğraşmıştım bende ama geri takamadığım için yorumum yok

DIY gerçekten güzel mesele
                      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

hocam tebrikler öncelikle bu bir sabır işidir çok güzel anlatmışsınız bende r50 kasa aracımın zamınında kapılarını sökmüştüm cam açılmama sorununa karşın
                        \______
                        /__|___\___
                        [(O)_____(O)\

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X