Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R50 Yağ Kaçaklari

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R50 Yağ Kaçaklari

İlk seri mini cooperlarda motor ve manuel şanzımandan gelen yağ kaçağı probleminin sık yaşandığını duydum.Yabanci forumlarda da bu sorunlardan sık sık bahsediliyor 2004 makyaj sonrası manel şanzıman getrag marka olayla yenilenmiş

ve bu sorun mini cooper tarafından halledilmiş.Bunun yani sira 1. jenerasyon da 3 tip Motor yağ kaçağı soz konusu bu sorunları çozmek için gerekli parçalarin maliyetleri oldukca duşuk fakat uğraştırıcı için olduğu işçilik ucretlerinin çok fazla

olduğunu duydum.Benim soruma gelirsek 2002 r50 cooper sahibi olarak bende de bu sorundan var ve sizin bu konudaki tecrubelerinizi merak ettim.Ankaradayim forumdaki arkadaşların önerdiği ustaya yakinda gideceğim.

Duyduklarinizi bildiklerinizi paylaşirsaniz sevinirim.İyi forumlar....
    En son düzenleyen plaruno; 25-12-16, 16:01.

Yağ kacağı/eksiltmesi benim 2002 R53 te de var ama kronik oldugu konusunu sizden duydum bu konuya yaz aylarinda girismeyi dusunuyodum ama basımıza gelen bi nesele yuzunden ileri zamanlara kaldi merak ettim bende simdi hatta sanzimandan kacak olayini ilk duydum desem yalan soylememis olurum

34 NSC 46 TAPATALK
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı plaruno tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      İlk seri mini cooperlarda motor ve manuel şanzımandan gelen yağ kaçağı probleminin sık yaşandığını duydum.Yabanci forumlarda da bu sorunlardan sık sık bahsediliyor 2004 makyaj sonrası manel şanzıman getrag marka olayla yenilenmiş

ve bu sorun mini cooper tarafından halledilmiş.Bunun yani sira 1. jenerasyon da 3 tip Motor yağ kaçağı soz konusu bu sorunları çozmek için gerekli parçalarin maliyetleri oldukca duşuk fakat uğraştırıcı için olduğu işçilik ucretlerinin çok fazla

olduğunu duydum.Benim soruma gelirsek 2002 r50 cooper sahibi olarak bende de bu sorundan var ve sizin bu konudaki tecrubelerinizi merak ettim.Ankaradayim forumdaki arkadaşların önerdiği ustaya yakinda gideceğim.

Duyduklarinizi bildiklerinizi paylaşirsaniz sevinirim.İyi forumlar....
      Kronik olduğu söyleniyor , subap contası yıllar içinde ısıya maruz kala kala seklini kaybediyor. Bende aracımı aldıgımda neresinde yag kaçağı varsa yenilettim, yağ seviyesini kontrol ederek kullandıktan sonra sorun değil, ama benim gibi takıntılıysanız işler degisiyor

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Yağ kacağı/eksiltmesi benim 2002 R53 te de var ama kronik oldugu konusunu sizden duydum bu konuya yaz aylarinda girismeyi dusunuyodum ama basımıza gelen bi nesele yuzunden ileri zamanlara kaldi merak ettim bende simdi hatta sanzimandan kacak olayini ilk duydum desem yalan soylememis olurum

34 NSC 46 TAPATALK
        Bende uzun sure araştırdım aslında erensaritas arkadaşımızın dediği gibi yağ seviyesini kontrol edip bindikden sonra herhangi bir soruna yol açmıyor ama bende de bir takinti var sanirim ( Firsatim olursa ve bütçem olursa yenilemeyi düşünüyorum ama buyuk miktar paralarida işçiliğe vermeye değer mi bilemedim

Yorum Yap

Aslı erensaritas tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Kronik olduğu söyleniyor , subap contası yıllar içinde ısıya maruz kala kala seklini kaybediyor. Bende aracımı aldıgımda neresinde yag kaçağı varsa yenilettim, yağ seviyesini kontrol ederek kullandıktan sonra sorun değil, ama benim gibi takıntılıysanız işler degisiyor
          Bende de bir takinti var ama büyük işçilik ücretleri beni korkutuyor (

Yorum Yap

R53 te tek karşılaştığım yağ kaçağı, yağ filtresini besleyen yağ yataklarından oldu. Yağlama sistemi komple elden geçti ve şuan sıfır sıkıntı Ama r53 almadan önce baktığım arabaların %90 ında mutlaka yağ kaçağı gördüm. Şanslıyım bu konuda kesinlikle Özellikle R53 için belirli aralıklarla yağ kontrolü yapmak gerekiyor. Isıdan ve aracına göre yorgunluktan dolayı mutlaka belirli noktalarda kaçak ve sızdırma olacaktır.
            34 NAD 99 '06 JCW
            34 AR 3221 '11 JCW
            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X