Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R50 Yay Önerisi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R50 Yay Önerisi

Yeni bir mini sahibi olarak aracin atik ve keyifli olmasindan gayet memnunum fakat benden öceki sahibi voglant spor yay takmiş ve üzerinde" 205 45 17 " ebatlarinda lastikler var jant çamurluk arasi 2 cm el kalınlıgında

düzgün yollarda güzel olsada ,bozuk 10 ile gitmeme ragmen aşiri rahatsiz bir his veriyor, bazen çamurluk sürtüyor .Yerine arabayi biraz yikselten ve birazda icerideki konforu arttıran bir yay takmayi düşünüyorum.

Stok r50 vayi istedigim beklentiyi verir mi yada

stok r53 'S' yayi stok r50 yayindan daha mi sportifdir.Önerilerinizi bekliyorum iyi forumlar..
    En son düzenleyen plaruno; 04-12-16, 11:19.

Aslı plaruno tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Yeni bir mini sahibi olarak aracin atik ve keyifli olmasindan gayet memnunum fakat benden öceki sahibi voglant spor yay takmiş ve üzerinde" 205 45 17 " ebatlarinda lastikler var jant çamurluk arasi 2 cm el kalınlıgında

düzgün yollarda güzel olsada ,bozuk 10 ile gitmeme ragmen aşiri rahatsiz bir his veriyor, bazen çamurluk sürtüyor .Yerine arabayi biraz yikselten ve birazda icerideki konforu arttıran bir yay takmayi düşünüyorum.

Stok r50 vayi istedigim beklentiyi verir mi yada

stok r53 'S' yayi stok r50 yayindan daha mi sportifdir.Önerilerinizi bekliyorum iyi forumlar..
    Bendede aynı sorun vardı aracımı ilk aldığımda 18 inc jant olduğu için kışlık lastik takınca dablumbaza surtuyordu tekerler en ufak çukurda takoz taktırdım 2 cm daha yükseldi diyebilirim sorunu öyle düzelttim ucuz yöntem takoz takmak diğer yöntemler biraz daha masraflı olabilir eğer düşünüyorsan tavsiye ederim çok rahatlattı [emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Gerçekden mantikli ve uygun fakat yine sertik devam edicek sanirim yeni yay almadan olmicak bu iş

Yorum Yap

ben de aynı sorundan muzdariptim. AYN oto dan Yusuf usta ile görüşüp yayları orjinalleri ile değiştirdim. Şu an arcımdan çok keyif alıyorum. Eski hali görüntü açısından iyi olsa da istanbul gibi neresinden hangi çukurun çıkacağını bilemediğimiz yollar için uygun değildi açıkcası.

Yorum Yap

vogtland minide bugune kadar kullandigim en rahatsiz yaydi, o yuzden sizi cok iyi anliyorum ancak lastik ebatlariniz normal, camurluga vs surtme problemi yasamamaniz lazim normal kosullarda.
          doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
          2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
          3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
          4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
          5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
          6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
          7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
          8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Doa hocam sizin oneriniz ne peki biraz konforlu biraz da performans veren bi secenek varmi r53 yayi taksam r50 ye gore daha performanslimi olur acaba

Yorum Yap

Cevap icin tesekkurler siz orjinal mi taktiniz acaba çikma taksak bu yaylarda eskime oluyor mu

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                vogtland minide bugune kadar kullandigim en rahatsiz yaydi, o yuzden sizi cok iyi anliyorum ancak lastik ebatlariniz normal, camurluga vs surtme problemi yasamamaniz lazim normal kosullarda.
                kesinlikle +1 vogtland konusunda. böbrek taşı olan tanıdığınız varsa kesinlikle vogtland takılı bir mini de düşürür o taşı
                34 NAD 99 '06 JCW
                34 AR 3221 '11 JCW
                34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı plaruno tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Cevap icin tesekkurler siz orjinal mi taktiniz acaba çikma taksak bu yaylarda eskime oluyor mu
                  Çıkma yaylarda bir sorun olmaz kolay kolay. Tabiki tüm yayların bir metal yorgunluğu ve esneme ömrü vardır. Ancak otomobil yayları kolaylıkla eskiyecek bir malzemeden üretilmez. Yay konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli noktlar yan sanayi, çakma ve preslenmiş olmamasıdır.
                  34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

r50-53 yaylarinda bir fark oldugunu dusunmuyorum.. hr, eibach, kw guzel yaylar. ancak 1. jenerasyon icin hic yay arastirmasi yapmadim o yuzden hangisinde var hangisinde yok su an bilemiyorum...
                    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Cevaplar icin teşekkurler yakinda karar verip degistiricem iyi forumlaar..

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X