Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R53 Antifriz, soğutma sıvısı önerisi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R53 Antifriz, soğutma sıvısı önerisi

Selamlar, Mry'nin radyatöründe yaşından kaynaklı ufak bir su kaçağı başladı. Bu bahaneyle 2004 yılından beri yorulmuş, eskimiş radyatörü yenileyip bu vesile ile de motorun tüm su kanallarını temizletmeyi planlıyorum. Temizliğin ve yeni radyatörün montajının ardından kullanmamı önerdiğiniz bir antifriz-soğutma sıvısı var mıdır öncelikle bir size sorayım istedim.
    sigpic

Aslı Murat tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Selamlar, Mry'nin radyatöründe yaşından kaynaklı ufak bir su kaçağı başladı. Bu bahaneyle 2004 yılından beri yorulmuş, eskimiş radyatörü yenileyip bu vesile ile de motorun tüm su kanallarını temizletmeyi planlıyorum. Temizliğin ve yeni radyatörün montajının ardından kullanmamı önerdiğiniz bir antifriz-soğutma sıvısı var mıdır öncelikle bir size sorayım istedim.
    Önerilecek ayrı bir marka yok sadece Bende bi R53 kullanıcısı olduğum için ve soğutma özellikle bizim kasalarda dahada önemli olduğundan sıvıların dönüşümünü sürekli kontrol etmemiz yeterli oluyor kaçağıda tamir yerine yenisi ile yapmanızda çok başarılı olmuş zaten hayırlısı olsun
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Murat Bey merhaba,benim 2004 model minim iki gün önce yaşadığım problem aynı sizinki ile; biyerlerden antifiriz kaçağı oldu,radyatör de elektrik aksamından mı tam çözemedim ama sürekli çalışıyor,kafamda yer etti artık benim aksamları yenileme zamanı geldi galiba..

Yorum Yap

Bizim araçlarımızda kaçak termostat bölümünden ya da radyatörün sol ya da sağ üst köşesinden kaynaklı olabiliyor. Hatta bu kaçaklar radyatörün üst bölümünde olduğu için aşağı kadar akıp yere damlaması pek mümkün olmayabiliyor dolayısıyla sinsi bir şekilde ilerleyen bir durum. Gözle veya dokunarak tespit edilebilir. Kış mevsimine girdik artık, kesinlikle ihmal etmeyin derim.
        sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
        X