Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Baskı balata değişimi sonrası gelen ses

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Baskı balata değişimi sonrası gelen ses

Arkadaşlar 2003 mini one aracım var. Yaklaşık 1000 km önce baskı balatası değişti fakat arabadan vites boştayken acaip bi ses gelmeye başladı( kır kır kırr) , sanki dizel bir motor çalışıyormuş gibi...Fakat debriyaja ayağımı basınca ses tamamen kesiyor...Viteste giderken de az da olsa bir ses geliyor...BU tarz bir sıkıntıyla karşılaşan var mı? usta hatası olma durumu var mı sizce?

Eğer değiştirmemiş olsaydın priz direk denilebilirdi fakat değişti diyorsun

Montaj hatası da olabilir fakat nihayi sonuç sökülünce belli olur malzemenin dururmuna bakılıp

Ustan ile görüş ve söktür

Yorum Yap

Debriyaj a basınca ses kesiliyor demişsiniz bunun sebebi Prizdirek Bilyası dir ustayla alakali bir problem yoktur debriyaji değiştirmeden önce keşke ses yapmaya başlasaydi şanzıman sökülmüşken iki işi birden halletmiş olurdunuz neyse sağlık olsun

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Arkadaşlar teşekkür ederim, birazdan ustaya götüreceğim aracı, netlik kazanınca sıkıntı tekrardan yazacağım ...

Yorum Yap

Arkadaşlar priz direk bilyası değişti aracın, onun harici şanzıman yağı ve motor yağı, şansızman içerisinde keçeler varmış bunlar da değişti, Maliyet işçilik dahil 1200 TL tuttu. Bilgilendirmek istedim sizleri de...BU işlemler sonrası aracın vites geçişleri bi hayli yumuşadı...Araçta kaza yok, boyasız zaten arabayı öz kuzenimden almıştım...Bir yıl içinde radyatör, boğaz kelebeği, baskı balata değişti ve son olarak da şanzımana bakıldı priz direk bilyası değiştirildi gereken parçalar değiştirildi. Yakaşık 4.500 lira masraf yaptım...Ustanın dediğine göre değişmesi gereken tüm parçalar değişmiş arabanın km 130.000 de orijinal kilometre..ve motoruda çok iyi diyor usta, ben daha masraf çıkartır mı diye sordum ustaya, o da gereken parçalar değişti artık rahatça bin diyor satma diyor yani...Var mı bir yorumunuz ??sizce de sorunsuz binilir mi acaba?

Yorum Yap

Aslı erginefe tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Arkadaşlar priz direk bilyası değişti aracın, onun harici şanzıman yağı ve motor yağı, şansızman içerisinde keçeler varmış bunlar da değişti, Maliyet işçilik dahil 1200 TL tuttu. Bilgilendirmek istedim sizleri de...BU işlemler sonrası aracın vites geçişleri bi hayli yumuşadı...Araçta kaza yok, boyasız zaten arabayı öz kuzenimden almıştım...Bir yıl içinde radyatör, boğaz kelebeği, baskı balata değişti ve son olarak da şanzımana bakıldı priz direk bilyası değiştirildi gereken parçalar değiştirildi. Yakaşık 4.500 lira masraf yaptım...Ustanın dediğine göre değişmesi gereken tüm parçalar değişmiş arabanın km 130.000 de orijinal kilometre..ve motoruda çok iyi diyor usta, ben daha masraf çıkartır mı diye sordum ustaya, o da gereken parçalar değişti artık rahatça bin diyor satma diyor yani...Var mı bir yorumunuz ??sizce de sorunsuz binilir mi acaba?
            Usta haklı bu kadar yaptıktan sonra şanssızlık olmadıgı surece bir problem cıkmaması gerekir, bu arada bizdeki yorumlara baktım da hosuma gitti daha arabayı görmeden ustamız ve ayrıca teknik modumuz Aren dogru teşhisi koymuslar
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Evet yorumlar gayet destekli ve sağlam, çok teşekkür ederim...Peki fiyat olarak 1200 Tl sizce nasıl?

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X