Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Beyaz renk 17" jant önerileri..

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Beyaz renk 17" jant önerileri..

Dün lastikçide lastik havalarını tamamlattım (32 uygundur dedi, ayrı bi tartışma konusu bu). Hava basarken dikkatini çekmiş lastiklerin sıfır sayılır ama yılı 2007, değişmesi lazım dedi.

1. her ne kadar yıpranmasa da lastiklere biçilen de bir ömür var, doğrumuyum?
    2. değiştirmesem ne tarz sorunlar yaşayabilirim? (bu arada cidden sıfırdan farkı yok, lastik dişleri benim dişlerimden büyük yeminle )
    3. 4eva sen bu lastikleri değiştirmelisin derseniz (ki kaşınıyorum değiştirip 17" e geçip güzel bi S jant koymak için) sarı renk mini 'ye hangi tip mini jant 'ını önerirsiniz. Baştan söyleyeyim beyaz harici aracıma jant takmayı bırak bagajıma bile koymam illa beyaz olacak

10 puanlık uzman sorusu.. süre başladı

Yeni lastik taktiginda aracin sessizlesecek, yumusayacak, daha konforlu olup daha iyi yol tutacak, bunu daha ilk 10 metrede fark edeceksin 2007 cok eski yazlik lastik icin, kislikta cok fark edilmiyor

Degistirmezsen yasayacagin tek sorun su anki kullaniminin devam etmesi olur, fren mesafen daha kotu olur, yol tutusun az olur vs, yukarida saydigim durumlar

Simdi bir sikayetin olmadigi icin degistir desek de cok inandirici olmayacak ama degisitirince "iyi ki degistirmisim" diyeceksin, basima geldi oradan biliyorum )

Mini Spoke jant tak gerisi hakkaten o kadar da yakismiyor

Yorum Yap

Lastiği değiştirmesende olur dişlileri iyi ise, ancak lastiğinde bir ömrü var lastik hamur özelliğini kaybediyor. Buda lastiğin eski gibi görünmesine neden oluyor. Kahverengileşmeler olabiliyor. Birde yol tutuşu eskiye nazaran daha az oluyor. Bu durumda lastik değiştirmek tamamen senin keyfine kalmıştır.
      Jant konusuna gelince beyaz jantın bakımı zordur onu belirteyim arabayı yıkattıktan iki gün sonra eğer kullanıyorsan aracı balata tozları kötü gösteriyo devamlı özel ilaçla cilalaman gerekecek. Birde R50'lerde kesinlikle beyaz jant diyorum bu benim fikrim, JCW olsa araç tercihim parlak siyah JCW jantıdır. Ancak bunun ve R60'ın dışındakilerde bana göre en iyisi Spoke janttır. Bu söyleyeceğimi bazı üyelerimiz yanlış anlayacaktır belki, ama lütfen yanlış anlamasınlar. Sizin tercihinizdir ve zevkinizdir, saygı duyarım. Ancak Spoke jantının dışındaki jantları herkes takıyo, hatta kuş grubu araçlar bile, bence Spoke jant Mini'yi Mini yapanların başında gelir.
      En son düzenleyen ::lord_sarven::; 25-09-13, 05:25.

Yorum Yap

şu an orjinal 15" jantlar var beyaz renk fakat bakımında hiç zorlanmadım. sadece park ederken çizilmemesi için özen göstermek gerekiyor. dediğin gibi yıkamadan sonraki 2. veya 3. gün balata tozları kendini gösteriyor. piyasada spoke jantların replikaları da mevcut ama replika işine asla girmem. en iyisi ikinci el temiz bi takım orijinal mini beyaz spoke jant kovalamak sarven jantlarını satmayı düşünürmüsün

ayrıca tarık tavsiyeni dikkate alıyorum
        En son düzenleyen 4eva; 25-09-13, 09:58.

Yorum Yap

bende spoke jant var satılık ilgilenen olursa bi ara detaylı foto yollarım...
          http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1936376/detay/

Yorum Yap

Lastiğin hamuru bozulmuştur. Yol tutuşta kayıp yaşarsın. Ayrıca patlama, yarılma vb. hasarların olma olasılığı artar. Yeni jant alırken de 17 tercih etme bence çok balon yapıyor. Hem 16 ların fiyatları daha uygun hemde bolca var satılıkta
            sigpic

Yorum Yap

Lastikte balon sorunu ebatla alakali degil daha cok marka-modeliyle alakali
              Aslı 4eva tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              şu an orjinal 15" jantlar var beyaz renk fakat bakımında hiç zorlanmadım. sadece park ederken çizilmemesi için özen göstermek gerekiyor. dediğin gibi yıkamadan sonraki 2. veya 3. gün balata tozları kendini gösteriyor. piyasada spoke jantların replikaları da mevcut ama replika işine asla girmem. en iyisi ikinci el temiz bi takım orijinal mini beyaz spoke jant kovalamak sarven jantlarını satmayı düşünürmüsün

ayrıca tarık tavsiyeni dikkate alıyorum
              Replikada belli basli seyler var, Jant Max'a bak sahibinden.com'da elinde spoke var mi veya telefon acip sorabilirsin, varsa guzel fiyata aliriz oradan ve kalite sorunu yasamazsin kesinlikle

Yorum Yap

Marka modelde etkiliyor tabiki bir Pirelli ile Toyo aynı değil. Ama jant çapı büyüdükçe yanak kalınlığı azalır ve darbelere karşı dayanımı daha azalır. Bu da balon olması olasılığını arttırır. Keza Türkiye yolları da malum.
                sigpic

Yorum Yap

4eva;
                  Kac inc'lik jant almayi dusunuyorsun bilmiyorum ama eger 16 alacak olursan tam 10.000 km kullanilmis faturali guzel saklanmis bir set lastik takimim var. Aklinda olsun.
                  Pirelli. 195-55-16

Wishman

Yorum Yap

Sevgili wish, foto gormem mumkun mudur? Lastiklerin durumuda iyiyse almamak icin bir sebebim yok. Fakat sarven 'in, ferit in ki gibi jantlardan istiyorum. Spoke denilen jant ta o herhalde. Sanirim onlar da 17 inc sendekiler o jantlarin 16 inc olaniysa alirim

Edit : yazdiklarimi unut. Ben hem jant hemde lastikten bahsettin sandim. sen sadece lastikten bahsetmissin. Ok aklimda
                    En son düzenleyen 4eva; 25-09-13, 17:10.

Yorum Yap

Aslı 4eva tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Sevgili wish, foto gormem mumkun mudur? Lastiklerin durumuda iyiyse almamak icin bir sebebim yok. Fakat sarven 'in, ferit in ki gibi jantlardan istiyorum. Spoke denilen jant ta o herhalde. Sanirim onlar da 17 inc sendekiler o jantlarin 16 inc olaniysa alirim

Edit : yazdiklarimi unut. Ben hem jant hemde lastikten bahsettin sandim. sen sadece lastikten bahsetmissin. Ok aklimda
                      Unuttum. Ben kararini etkilemeyim diye detay girmedim. Bende lastik takimi var. Once sen bir spoke jant kararini ver sonra gerekirse konusuruz. Oncelikle senin icin hayirlisi. :-) Lastikleri Haluk Izmir'e getirdiginde 'Abi harika gozukuyorlar demisti, birkac arkadas daha gordu'
                      P.s: Benim bildigim 16 inc spoke yok gibi... Bunu da bir arastir derim.

WM

Yorum Yap

Açtığın konulara baktım aracını değiştirmediysen R50 görünüyor, alacağın jant hatta ilan direk budur Telefon aç Tarık Sevimli'nin arkadaşıyım de fiyatta yapabileceğini yapar Cem abi İçin rahat olsun jantın kalitesi konusunda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7476383/detay/

Elinde yeni çıkma varsa veya yoksa da iyi lastikleri mümkün olduğunca uygun şartlarda verir

Lastik olarak yeni tarihli TOYO bulursan harika olur, ben 215/35/18 TOYO Proxes4 kullandım 30bin km boyunca, ilk 17bin km efsane tutuyordu sonra tutmuyordu artık ama en ufak balon yaşamadım ne çukurlara rağmen

Yorum Yap

4ewa jantlarımı satmayı düşünmüyorum. Evet bizimkilerine spoke jant deniyor. Bu arada 16 inç lastik kurtarmaz seni replikalarda kalite farkı vardır. Düşünürsen jantçıma sorabiliriz. Ancak tavsiyem orjinal jantlardır. Ferit çok iyi fiyata r56 spoke jantı düşürdü ve boyattı sende orjinal tamir görmemiş uygun fiyata bulabilirsen kaçırma al ancak bu işten anlayan bir adama göster tamir görmüşmü diye çizik bile olsa al boyatırız güzelce yardımcı oluruz.

Yorum Yap

teşekkürler arkadaşlar. tüm önerileri değerlendiriyorum

Yorum Yap

arkadas arabanın goruntusunu degıstırmek istıyorsan jant secımın 17 olmalı 17 altı jantlara baktıgında lastıkler ufak arac buyuk gorunuyor yanı demek istedigim jant 17 lastık secımın 205 olmalı ve her mınıde demode olan degılde cubuklu veya ofsetli jantlara bakmalısın benım albumde aracımın jantlarına bakmanı tavsıye ederım bırde mınılerın demode olan jantlarına bakmalısın

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X