Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Frene basınca Mercedes O403 otobüslerdeki gibi gelen seslerden bir demet :)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Frene basınca Mercedes O403 otobüslerdeki gibi gelen seslerden bir demet :)

Frene basınca tısss tusss kulağa hoş gelen havalı sesler geliyor. Bazen mavi gömleğimi giyip otobüs şoförü olmak istiyorum. Gençler nedir bu tısırtılar? Nolur R50 'ime bişey olmasın.. Aynısı bende de var diyin lütfen (: ya hayır çok afilli böyle çok güzelde umarım normal halidir bu

Ses nereden geliyo tam olarak ve çok aşırı bir sesmi geliyo ? veya tıslamanın videosunu çekebilirmisin daha iyi yardımcı olmaya çalışalım. Birde tıslamadan kastın hava anlamında diyosun değilmi ? Sürtünme falan değil öylemi ? Eğer hava geliyosa ve aşırı bir ses varsa otobüslerdeki gibi, fren pedalının altındaki boğaz keçesinden olabilir. Zamanla yıpranmıştır ses yapıyodur. Ancak ses kaçak olduğu anlamınada gelebilir. Hortumlara bakılır kaçak varmı diye, fren kaliperlerinin temizliği bir çare olabilir. Disklerin durumuna bakılır veya balatalar bitmiş olabilir. Ancak ses sadece frene basıp çektiğinde geliyosa sıkıntı Westinghouse denen parçadadır yüksek ihtimal, bir ucu fren hidroliğinin alındığı pime, diğeride fren pedalının altına bağlıdır. Yani sesi dışarıyada verebilir. Westinghouse'a gelen emme manifoldunun hortumu var Westinge gelen hortum girişindede bir kaçak olabilir. Aşırı bir ses varsa tavsiyem iyi bir ustaya göstermektir. Bu tür durumlarda parçanın değişmesi lazım. Mevcut parçayı onarmak bir çözümdür ancak 5-6 ay sonra tekrarlayabilir.
    En son düzenleyen ::lord_sarven::; 17-09-13, 05:17.

Yorum Yap

pedala basınca (frene basarken ve de ayağı çekerken) pedalın olduğu bölgeden gelen çok gürültülü olmayan fakat araçta hiç ses yokken duyulan bir hava sesi. Çok aşırı bir ses değil, dediğim gibi teyp kapalı, camlar kapalı iken duyuluyor.

Yorum Yap

Aslı 4eva tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        pedala basınca (frene basarken ve de ayağı çekerken) pedalın olduğu bölgeden gelen çok gürültülü olmayan fakat araçta hiç ses yokken duyulan bir hava sesi. Çok aşırı bir ses değil, dediğim gibi teyp kapalı, camlar kapalı iken duyuluyor.
        Teybi aç düzelir fren tutuyorsa problem yok herseye takılma fren bitince zaten anlarsın :P
        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Fren önemli hocam aman aman, şakaya gelmez bundan yaklaşık 5-6 sene öncesinde akıcı trafikte 120 km süratle frensiz kaldığım ve buz kesildiğim günü dün gibi hatırlarım. Frenlerin o yüzden bende ayrı bi yeri olmuştur her zaman

Birde konu dışı ama R50 'ci dostlar, sağ camınız düğmeye kısa,hatta bir kerecik basınca otomatik iniyor fakat kapanırken el düğmede bekleyerekmi camı kapatıyorsunuz siz de? yolcu camı kısa bir dokunuşla otomatik kapanmıyor.

Ayrıca sunroof 'u ilk kademede açmak istediğimde açamıyorum. düğmenin ilk kademesine de bassam ikinci kademeye de bassam olduğu gibi komple açılıyor. Çaresi ise sunroof açılırken ikinci kademeye geçer geçmez durdurup kapa düğmesine dokunmak. Kapanırken her iki kademede çalışıyor ama açılırken hopppp komple açılıyor sanırım birinci kademede açma düğmesi işlevini komple açma ile yer değiştirmiş. dijital bir sorun gibi görünüyor. acaba düğmeyi basılı tutup bekleme, resetleme gibi birşeyler yapılabilir mi?

Son konu ise şu; yağ bakımından çıkınca bir sonraki periyodik bakım kilometresi neden 15000 değilde 25000 gösteriyor yeni değişmiş yağ ile 25.000 gitmeyi hiç düşünmüyorum ben

Yorum Yap

Fren önemli hocam aman aman, şakaya gelmez bundan yaklaşık 5-6 sene öncesinde akıcı trafikte 120 km süratle frensiz kaldığım ve buz kesildiğim günü dün gibi hatırlarım. Frenlerin o yüzden bende ayrı bi yeri olmuştur her zaman

Birde konu dışı ama R50 'ci dostlar, sağ camınız düğmeye kısa,hatta bir kerecik basınca otomatik iniyor fakat kapanırken el düğmede bekleyerekmi camı kapatıyorsunuz siz de? yolcu camı kısa bir dokunuşla otomatik kapanmıyor.

Ayrıca sunroof 'u ilk kademede açmak istediğimde açamıyorum. düğmenin ilk kademesine de bassam ikinci kademeye de bassam olduğu gibi komple açılıyor. Çaresi ise sunroof açılırken ikinci kademeye geçer geçmez durdurup kapa düğmesine dokunmak. Kapanırken her iki kademede çalışıyor ama açılırken hopppp komple açılıyor sanırım birinci kademede açma düğmesi işlevini komple açma ile yer değiştirmiş. dijital bir sorun gibi görünüyor. acaba düğmeyi basılı tutup bekleme, resetleme gibi birşeyler yapılabilir mi?

Son konu ise şu; yağ bakımından çıkınca bir sonraki periyodik bakım kilometresi neden 15000 değilde 25000 gösteriyor yeni değişmiş yağ ile 25.000 gitmeyi hiç düşünmüyorum ben
            Sag cam konusuna cevabi ben vereyim. MINI ailesi baska Fahriye Abla'lar zeval olmasin diye bole bir uygulama yapti. Camin normal, icin rahat olsun. Sole dusun, arabada her zaman bir sofor olmali di mi? O sofor de kendi tarafini bir dokunusta acmali veya kapayabilmeli. Ama yolcu tarafi bos da olabilir. (bknz benim kaderim.) Ama dolu da olabilir. Eger ki sag cam bir kerede basildiginda (dikkatsiz sofor, ya da dikkatini yola vermis sofor tarafindan) otomatik kapanirsa Allah muhafaza yolcu tarafindaki talihsiz kisinin eli-ayagi-basi cama takilabilir. Bu yuzden cam otomatik degil, dugmeyi teptirdikce kapaniyor...

WM
            En son düzenleyen WISHMAN; 17-09-13, 15:04.

Yorum Yap

Anlattıkların gayet mantıklı Wish ama en çok ne zaman problem oluyor, sağ tarafa yanaşıp birine adres sorduğun zaman Cumartesi 2. kısımdan maslak oto sanayiye girdim, AYN 'yi arıyorum. Hava leş gibi sıcak, klima çalışıyor, 2 kere adres sordum ve yolcu tarafından camı aç ve mecburen içeri ısınmasın diye camı kapa elini bekleterek pöffff fakat amaaaaan dedim geçtim.

Ama varya işte o an anladım ki arabamla olan aşkımız o kadar büyük ki, isterse yolcu tarafı manuel elle çevire çevire açılsın umrumda değil

Yorum Yap

Aşırı bir ses yoksa sorun yok kronik diyebiliriz. Sen tırlardaki otobüslerdeki gibi diyince Westinghouse dedim ben direk ama sorun yok sanırım. Teybi aç, müzik ruhun gıdasıdır Bu gıdadan mahrum kalırsan gaipten sesler duyarsın öyle tıslamalar falan

Yorum Yap

Yaa birakinda bilgili tecrubeli kiymetli teknik modlarimiz bi konuyu cevaplasin cix cix cix ..
                  sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Bilgisiz, tecrübesiz olduğumuzu kim söyledi ?

Yorum Yap

Bende tis tiss istiyorumm. Ne taktirdin arabana ???

35 CUB 94
                      BerkayKaracan~

Yorum Yap

Berkay gormen lazim, cok havali :P dogustan boyle kendisi, stock tamamen :P

Yorum Yap

Aslı NDG tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Yaa birakinda bilgili tecrubeli kiymetli teknik modlarimiz bi konuyu cevaplasin cix cix cix ..
                          Walla ben fazla teknik gerektirmeyen (Cam & Fahriye Abla = esasinda teknik bir fenomen aslinda ama neyse...) konuya cevap yazdim. Bazen kiymetli teknik modlar bu gibi basit konulara cevap yazamazlar. Egitim sistemimiz 'tumdengelim' seklinde oldugu icin cumleler toparlanamaz. Ben daha once P..ta gazetesinde kose yazdigim icin uygun bir dille anlatabildim.
                          Zaten hala cevaplanmasi beklenilen iki soru daha var, biri sunroof, digeri motor yagi... (Bu konulara agzimi bile acmadim)
                          Hem ayricana kiymetli teknik modlarimiz bazen Adlari gecsede cevap verme gereginde bulunmayabiliyorlar. Ben 4eva'nin sag caminin dugmesinin normal oldugunu aciklamaya calismistim. :-(

P.S: Hem zaten ben gelecek 23 Nisan bir gunlugune 'tech mod' olacagim. O zaman baskanimiz bana 'asarsinda-kesersinde' dicek... Alistirma yapiyom.
                          Ne kiziyon, burda televizyonda Cin'ce disinda konusmuyorlar... Atliyom hemen yanlizligimi unutmak icin.... Cin'ce Rus'ca gibi degil ki zor ogreniliyor...

WishbenyarineniyisiEndonezya'yaucayimdabirkafadegi stireyim10gunman
                          En son düzenleyen WISHMAN; 17-09-13, 21:38.

Yorum Yap

Berkay gormen lazim, cok havali :P dogustan boyle kendisi, stock tamamen :P
                            Valla supermis. Mp3 falan hikaye olur o zaman

35 CUB 94
                            BerkayKaracan~

Yorum Yap

sunroof olayı çözüldü. düğmeyi ileri geri hareket ettirebiliyorum sanıyordum sadece. bugün biraz kurcaladım da. üste doğru bikere basıp bırakınca yarım kademe açıyormuş otomatik dünyalar benim oldu

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X