Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Airbag lambası

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Airbag lambası

Selamlar. 2 gün önce 2003 Mini One'ımda durduk yerde airbag lambası yandı ( duvar saatinin orada) izmirde nerede gösterebilirim? Duyduğum kadarıyla yolcu koltuğundan kaynaklanıyormuş ve birisi binecegi zaman stop ettirmemiz gerekiyormuş. Lamba yanarken airbag patlar mi(kaza durumunda) ? Koltuğun altındaki bağlantılara baktım problem yok ama yinede göstermek/sildirmek istiyorum. Izmir de bu işi yapabilen var mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum tsk

35 CUB 94
    BerkayKaracan~

Bu konuda artik yazamiyacagim. :-(
    Gerekirse ara lutfen 0533 763 74 74

Wishman

Yorum Yap

Kronik mini hastalığı koltukların altındaki kabloların soketlerinden kaynaklanan bi mesele bir an temas etmeyince ışık yakıyor hemen söndürtmen lazım onuda izmirde murat abinin yukarıda yazdığı numarasını ararsanız size anlatır tarif eder nerede yapılacağını ışık yandığı zaman şuandaki gibi patlamaz
      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Bu konuda artik yazamiyacagim. :-(
        Gerekirse ara lutfen 0533 763 74 74

Wishman
        Okey izmire dönünce ararim abi

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Kronik mini hastalığı koltukların altındaki kabloların soketlerinden kaynaklanan bi mesele bir an temas etmeyince ışık yakıyor hemen söndürtmen lazım onuda izmirde murat abinin yukarıda yazdığı numarasını ararsanız size anlatır tarif eder nerede yapılacağını ışık yandığı zaman şuandaki gibi patlamaz
        Teşekkür ederim sakatmis bu iş yav

35 CUB 94
        BerkayKaracan~

Yorum Yap

Sakat değil yaw sadece soketleri iptal edip lehim yapacaklar sonrasında bişey olmaz birdaha
          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Sakat değil yaw sadece soketleri iptal edip lehim yapacaklar sonrasında bişey olmaz birdaha
            Peki o işi kendim yapsam lamba söner mi?

35 CUB 94
            BerkayKaracan~

Yorum Yap

Aslı BerkayKaracan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Peki o işi kendim yapsam lamba söner mi?

35 CUB 94
              BerkayKaracan~
              Berkay bi elektrikçiye veya airbagciye git o yapsın

Yorum Yap

Aslı ::lord_sarven:: tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Berkay bi elektrikçiye veya airbagciye git o yapsın
                İzmire gidince yaptırırım demiştim ama bu haliyle açılmaması korkuttu beni. Yarın buradaki sanayiye gidip baktirayim bari.

35 CUB 94
                BerkayKaracan~

Yorum Yap

Hemen bu islere girisme..
                  Once Mini'gini bizim arabalarin bilgisayarinin oldugu bir servise gotur.
                  Bilgisayara baglasinlar
                  O sirada sende hangi airbagten hata alindigina bak ve aklina yaz.
                  Daha sonra olayi sifirlat. Isik sonecektir.
                  Daha fazla elletme ilk seferde.
                  Eger ki airbag isigi daha sonra yanmalari sik sik tekrarlamaya baslarsa o zaman bir ileri adimi dusunursun.
                  Belkide extrem bir durumda temassizlik oldu ve isigi yakti. Belkide tekrarlamayacak!

P.S: Isik soketlerden sonmez, bilgiayardan soner. Merak etme isik sonuk oldugu surece bir problemin yok, derinlere inmek icin. (Isik yanarkende airbagin patlayip patlamayacagi konusunda yorum zor, bunu deneyip gormek gerekiyo ama azicik tatsiz ve masrafli olabilir.)

Hatayi gor - sildirt - isik sonsun - bir 10-15 TL odeme yap - devam et - tekrarlayana kadar bu konuyu unut - mutlu ve mesut yasa.....

Wishman
                  En son düzenleyen WISHMAN; 22-08-13, 00:25.

Yorum Yap

Numarayı kaydettim irtibata geçerim o zaman.

35 CUB 94
                    BerkayKaracan~

Yorum Yap

Hemen bu islere girisme..
                      Once Mini'gini bizim arabalarin bilgisayarinin oldugu bir servise gotur.
                      Bilgisayara baglasinlar
                      O sirada sende hangi airbagten hata alindigina bak ve aklina yaz.
                      Daha sonra olayi sifirlat. Isik sonecektir.
                      Daha fazla elletme ilk seferde.
                      Eger ki airbag isigi daha sonra yanmalari sik sik tekrarlamaya baslarsa o zaman bir ileri adimi dusunursun.
                      Belkide extrem bir durumda temassizlik oldu ve isigi yakti. Belkide tekrarlamayacak!

P.S: Isik soketlerden sonmez, bilgiayardan soner. Merak etme isik sonuk oldugu surece bir problemin yok, derinlere inmek icin. (Isik yanarkende airbagin patlayip patlamayacagi konusunda yorum zor, bunu deneyip gormek gerekiyo ama azicik tatsiz ve masrafli olabilir.)

Hatayi gor - sildirt - isik sonsun - bir 10-15 TL odeme yap - devam et - tekrarlayana kadar bu konuyu unut - mutlu ve mesut yasa.....

Wishman
                      Wishcim herşeyi doğru demişsin ama sorunu gördükten sonra silmek doğru mu ? benim bildiğim arıza çözülür daha sonra silinir. Direk silinirse arıza bilinmez ve pek sağlıklı olmaz diye biliyorum

Yorum Yap

Hayir katilmiyorum...

Cok detaya girmek istemedim cunku daha oncede yazdim. Saniyelik bir irtibatsizlikta isik yakar, ve araba 'hata' algiladigi icin isik sonmez. Belkide bu saniyelik irtibatsizlik cok extrem bir durum ' ornek Mini'nin cok buyuk bir cukur yada tumsekten gecmesi gibi )
                        O yuzden once bir kere bilgisayardan sifirlanmali, eger daha sonra hata vermeye 'isik yakmaya' devam ederse iste o zaman bilgili bir yere danisilmali...

WM

Yorum Yap

Hayir katilmiyorum...

Cok detaya girmek istemedim cunku daha oncede yazdim. Saniyelik bir irtibatsizlikta isik yakar, ve araba 'hata' algiladigi icin isik sonmez. Belkide bu saniyelik irtibatsizlik cok extrem bir durum ' ornek Mini'nin cok buyuk bir cukur yada tumsekten gecmesi gibi )
                          O yuzden once bir kere bilgisayardan sifirlanmali, eger daha sonra hata vermeye 'isik yakmaya' devam ederse iste o zaman bilgili bir yere danisilmali...

WM
                          Tabi oda bir çözüm yolu ama benimde demek istediğim şuydu araçtaki hangi airbagin ışık yaktığı tespit edilir daha sonra o airbagin soketlerine ve kablolarına müdahele edilir ondan sonra sıfırlanır ama ikiside doğru çözüm aynı bilmemnenin laciverti

Yorum Yap

Aslı ::lord_sarven:: tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Tabi oda bir çözüm yolu ama benimde demek istediğim şuydu araçtaki hangi airbagin ışık yaktığı tespit edilir daha sonra o airbagin soketlerine ve kablolarına müdahele edilir ondan sonra sıfırlanır ama ikiside doğru çözüm aynı bilmemnenin laciverti
                            Yorum yok. Uzmeyin beni ben yasli bir adamim. Yazdim zatiii daha once... Extrem durum olasi olabilir, ilk seferde mudahaleye gerek yok. 'Sosyetik degiliz ki durmadan para kacirak' Sonra tekrarlarsa o zaman yapilacaklar belli. AMMA yazamicam... Yorgun ve umarsizim bu siralar...

P.S: Uzatma Lord'um nargilene tutun komadan komur ile besleme yaparim...

WM

Yorum Yap

Yorum yok. Uzmeyin beni ben yasli bir adamim. Yazdim zatiii daha once... Extrem durum olasi olabilir, ilk seferde mudahaleye gerek yok. 'Sosyetik degiliz ki durmadan para kacirak' Sonra tekrarlarsa o zaman yapilacaklar belli. AMMA yazamicam... Yorgun ve umarsizim bu siralar...

P.S: Uzatma Lord'um nargilene tutun komadan komur ile besleme yaparim...

WM
                              Wishman sen 'Jet Sosyete'sin uzatılacak bişey yok zaten böyle basit konular için kendini yorma sana 'Mutlu ol yeter' şarkısını armağan ediyorum..

Wishcim hayırdır nargile işinemi girdin..

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X