Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yekta yardimi gerekiyor!

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yekta yardimi gerekiyor!

Yekta;
    Bugun Haluk ile de konusurken cozemedik bu isi, bir el atman gerekyor.
    Bizim R50'lerde ne var ne yok?
    ASC denen (anti patinaj) var biliyom, peki baska bisi varmi?
    Hani ben virajlara girerken sizin DSC OFF gibi mi giriyorum?
    Walla bilmiyorum, bir yardim lutfen...

P.S: Malum yuklendik yuruyene ama ne zaman altimizdan kayacak korkudan bisi yapamiyoruz.

Wishbirkeredahasorduman

abi asc sistemi auto steering control açılımı.. yani sadece anti patinaj sistemidir, tahrik olan tekelerkler arasında abs sensörleri belli bir değerden fazla farklı hızlar okursa gazı keserler.. yani tek taraf patinaj çekerse araba gazı keser..
    dsc ise ise asc + stability control dür, dynamic stability control açılımı.. yani bu sistemde bütün tekerleklerden gelen hız değerleri okunur ve olası bir kayma durumunda arabayı olması gereken yörüngeye oturtmaya çalışır sistem..
    özet olarak asc sadece patinaj durumlarında işe yarar, dsc ise arabanın her türlü kayma durumunda devreye girer..
    r50 lerde sanırım sadece asc geliyor ki o da opsiyon olarak..
    dsc ise r53 lerde yani s lerde var..
    son soruna cevap ise evet dsc off gibi giriyorsun neredeyse

Yorum Yap

Tesekkur ediyorum. :-)
      Demek ki Giovanni full adrenalin deposu, tabii kullanmasini bilene..... :-)
      ASC var biliyorum, ama daha baska ne var hic bilmiyorum. Bosver bunca yil RENO kullandik, gerekirse toplariz 'stabilitesi' bozuluverirse....

P.S: Kekuti'min alta viraj cubuklarini taktiktan sonra basladi en sonunda onden onden kaymalar.... Eeee en sonunda GIO aynen esneme kabiliyetini yitirdi..

WM
      En son düzenleyen WISHMAN; 12-08-13, 03:53.

Yorum Yap

rica ederim
        viraj demiri? ön taraf mı abi?

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          rica ederim
          viraj demiri? ön taraf mı abi?
          Arka sway bar takmistik. Ustune 'alta' arka & on viraj cubuklari ekledik. Eeee zaten onde 3 tane arkada 1 tane gergi demiri de var!!!

P.S: Neyse Yusuf halletti artik torpido gozunden ses yapmiyo. Ama inan GIO mm esnemiyo... Kekuti diyo ki 'tamam aheste aheste gidiyo ama hic birimizin giremeycegi viraji GIO alir sahibi ayagina hakim olmasa...' Yalancinin adresini verdim. :-)

Gionunbabasiman

Yorum Yap

hahah orası öyle abi valla birçok r53 den daha fazla parçan var
            ama arka sway bardan sonra önden kayma olması pek normal değil.. normalde sertleşen tarafın aksi yönde tutunma artar.. sway bar ile viraj çubuğu aynı şey ayrıca abi orada bi karışıklı olmasın?
            önden kayma, understeering, sorunun varsa sana camber kit tavsiye ederim, bizim arabaların en büyük eksiğidir oem amortisörlere ayar yapılamaması.. ireland engineeringin top mountlarını alabilirsin -1.50, 2 derece negatif kamber alırlar ki gündelik araç için ideal değerler.. virajlarda önden kaymada azalmayı bariz hissedersin ama lastiklerin ömrü biraz daha azalır baştan uyarayım, içten yemeye başlar lastik

Yorum Yap

Walla sway bar'in altina takilan o cubuklara ne deniyor bilmiyorum?
              Sonucta ondeki sway bar OEM, arkadaki KIRMIZI. Ustune biz 4 tane 'cubuk' taktik onlari aks'lara baglayan (onlarin adlari nedir bilmiyom?)
              Ama dedigin gibi 'coil' isine inatla girmemeye calistigim icin belkide o soledigin 'ireland top mount'lardan alip onlerede azicik kamber verebiliriz?

P.S: Lastiklerin hizli yenmesindeki olayi biliyorum kamberlerin acisina bagli olarak. Atin olumu arpadan olsun zaten tahmini 5 yilda 40.000 km yapip da lastigi bitiremeyecegimize gore 'tas gibi' olmadan biz lastikleri orantisiz bitireim.

EN P.S: Benim garaja photolari var sway bar'in altina taktigimiz nanelerin...

Tesekkurler.

Wishman
              En son düzenleyen WISHMAN; 12-08-13, 04:23.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X