Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Elektronik ateşleme sistemi(MSD)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Elektronik ateşleme sistemi(MSD)

elektronik ateşleme sistemi hakkında bilgisi olan ..standart motorda msd kullanmak istiyorum sorun olurmu ?nerden temin edebilirim

Eğer normal msd den bahsediyorsanız r53 için Hiç gerek yok ona orjinal gayet yeterli oluyor!!
    RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

normal msd r53 icin simdi ustundekı baya bır eskimiş bende org yenıilemek yerine msd mı alsam dıe dusundum hafıften gıderken tekleme var kıllandım komple kablo bujılerı kapagı degistireyim dedim

Yorum Yap

Eskimis derken kolay kolay bisey olacak parca degildir hemen almaktansa bi dene derim degistirip baska bi ayni parca ile

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

bu hafta sonu maslak yapıcam abı orda bır kontrol ettıreyım baska sıkıntılarımda var onlarıda baktrayım ozman kablolar falan duzgun ama burda ole deneyıp hatayı bulmak mümkün degil .

Yorum Yap

Bobinde bir sorun varsa gerçekten çatlak kaçak vs. olması gerekir bunu da anlamak kolaydır ,

OEM olarak sıfırlamak yerine geleceğe yönelik bir hareket ile MSD alabilirsiniz aracı yükleme durum varsa, iyi olur durduk yere hiç bir şey yokken değiştirmek saçma olur ama cidden varsa bir sıkıntı msd ile yenilemeni tavsiye ederim

Yorum Yap

bu MSD'ler biyerde satılıyor mu ? Yurt dışına sipariş mi veriliyor ?

Nasıl temin edilebilir ?
              1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
              2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
              4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
              5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                bu MSD'ler biyerde satılıyor mu ? Yurt dışına sipariş mi veriliyor ?

Nasıl temin edilebilir ?
                Bana lazım oldu Stlegal Cem abide vardı hemen aldım outmotoring de var zamanında oradan almıştım hayırdır kekutum

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Bana lazım oldu Stlegal Cem abide vardı hemen aldım outmotoring de var zamanında oradan almıştım hayırdır kekutum
                  r56'ya uygun bir sistem bulunamadı hala, 3.35 bobinleriyle devam ediyorum. Aftermarket tavsiye edilen bişey bulamadım. Aynı şekilde enjektor de yok.
                  1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                  2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                  4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                  5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    r56'ya uygun bir sistem bulunamadı hala, 3.35 bobinleriyle devam ediyorum. Aftermarket tavsiye edilen bişey bulamadım. Aynı şekilde enjektor de yok.
                    kekuti 3.35 bobin yerine bence okada dene Plasma Direct Ignition yani sen arabyı 35 r lıda yapsan sana yeter 389 USD ama al fark yarat

http://new.minimania.com/article/239..._Coils_for_R56
                    En son düzenleyen ARENIMO; 12-02-13, 14:36.

Yorum Yap

okada size nasıl bobin üretmiş hayret ya

Yorum Yap

http://www.jscspeed.com/catalog/Okad...r_S-317-1.html

http://www.jscspeed.com/catalog/Okad...r_S-315-1.html

buda ground kit

Yorum Yap

http://www.motoringwerks.com/p-1963-...sma-coils.aspx

burda çok daha ucuz kanka al affetme toplamda 800 kusur usd harcarsın ama al madem atarlı araba yapıyoruz

Yorum Yap

bobın in 3 numarasında catlak var aynısını buldum sahibinden.com da
                            http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1530338/detay/

fakat bunu almadan önce msdlere bakayım dedım bırazdaha fazlasını verıp msd alırım die...motoruda bıraz gıdıklıcam içine girmeden

Yorum Yap

kronik olarak 3. pistona giden bobin ucundan sıkıntı çıkartabilir r53 ler neden 3 diye sormayın kimse bilmiyor
                              sadece kurum bağlamışsa eğer bobin ucu temizleyip takabilirsiniz ama eğer patırdama devam ederse yeni kablo alman iyi olur.. söküp takıldıkça yıpranabiliyor, üstüne o kadar kullanımın ısınıp soğumanın yıpranmasını da ekleyince sıkıntı çıkarabiliyor bujiye oturan yerinde sorun olabiliyor.. çatlak dediğin ne şekilde varmı fotosu? tam olarak nereden? kolay kolay çatlama yapacak birşey değil çünkü..

ilk başta sadece kabloları yenileyip deneyin, sonra eğer sıkıntı devam ederse bobin alın boşa para harcamayın bujileri ve buji tırnak aralıklarını da kontrol edin muhakkak..

msd ye gelince bence hiç gerek yok.. orjinal ateşleme ile sorunsuz yüksek güçlerde kullanılır..
                              renk olsun dersen alınabilir yoksa orjinalden pahalıya gelecekse, ucuza bulunmadığı sürece lüzumsuz

@kekuti: kanka 3.35 ler yetmiyomu ki? coil on plug olduğu için aslında birçok şeyi uydurabilirsin de.. sıkıntı varsa özgüne de danışabilirsin ama ls1 bobinine de bakılabilir..
                              direct injection zararları bütün kullananlar enjektör arıyor tfsi larda enjektör limitine takıldı kaldı.. yurtdışında da gördüğüm kadarıyla herkes oem ile yetiniyor
                              ankara usülü manifolda 5. enjektör takın kanka hahah

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X