Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

otomatik şanzuman sorunu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

otomatik şanzuman sorunu

Merhaba, 2002 model cooper aracım var. Aracı 8 bin km önce aldım. İlk başlarda otomatik şanzuman çok iyi çekmiyor gibiydi, araç kalkarken ağırdan alıyordu. Şimdi sorun dahada büyüdü, bazen araç hiç gitmiyor, gaz yemiyor. İleri ve geri viteslerde aynı. Sonra kendi kendine düzeliyor. bugün aracı park ettim ve markete girdim, çıktığımda araç vitese geçmesine rağmen gaz verince gitmiyordu. Araç bir süre olduğu yerde kaldı, yavaş yavaş gaz yemeye başladı ve aracı garaja çektim. Sorunun kaynağı ne olabilir ? Komple şanzıman mı gerekir daha ucuz yollu halledilebilir mi ? Teşekkürler.

Komple şanzıman gerekeceğini sanmıyorum,
    otomatik şanzımanların da bir kavrama sistemi vardır.
    Düzgün bir servis veyahut şanzımancı kavrama sistemindeki arızayı giderecektir.

Maliyet konusunda burada birşey söylemek çok güç, ama yeni komple şanzıman almadan çözeceğinizi söyleyebiliriz...

Yorum Yap

Aslı vuurelax tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Merhaba, 2002 model cooper aracım var. Aracı 8 bin km önce aldım. İlk başlarda otomatik şanzuman çok iyi çekmiyor gibiydi, araç kalkarken ağırdan alıyordu. Şimdi sorun dahada büyüdü, bazen araç hiç gitmiyor, gaz yemiyor. İleri ve geri viteslerde aynı. Sonra kendi kendine düzeliyor. bugün aracı park ettim ve markete girdim, çıktığımda araç vitese geçmesine rağmen gaz verince gitmiyordu. Araç bir süre olduğu yerde kaldı, yavaş yavaş gaz yemeye başladı ve aracı garaja çektim. Sorunun kaynağı ne olabilir ? Komple şanzıman mı gerekir daha ucuz yollu halledilebilir mi ? Teşekkürler.
      Bence Ustalarımıza gösterin Maslak AYN AUTO size en iyi şekilde yardımcı olacaklardır hatta aracı kullanıp sorunu ilerletmeyin bence geçmiş olsun
      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

20 gün önce aynı problemden araç şanzumandan hasar aldı, 7500 TL ye sandık şanzuman aldım bugun yarın araç çıkacak moraliniz bozulmasın ama bir an önce kontrol ettirin, zincir de atabilir başka problemde, tambur konusunda ise özellikle dikkat edin asıl sorunu yapacak olan da o zaten, geçmiş olsun şimdiden.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
        X