Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R50 Radyatör Havası Alınnması Hk.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R50 Radyatör Havası Alınnması Hk.

Üstadlar Yine Ben ve Yine bir konu
    Halen başıma gelmedi ama yakın zamanda uzun yol yapacağımdan mütevellit, aracın çabuk ısınması, dur kalklarda fan açması, aracı azcık zorladığımızda fan açması ve bunu resmen gaz pedalından hissetmem bir kaç sorunun peşinden doğmasına neden oldu? Farz edelim ki motor su eksiltti ve ek yaptım, içerde de hava yaptı, bu havayı nasıl alıcaz yada hava hiç mi yapmıyor

Öncelikle basic bilgiler paylaşayım

1) Mutlaka su eklerken araç çalışır pozisyonda ve "HI" derecede kalorifer açık kalsın.
    2) Ekleyeceğiniz su ılık olmalı. (ne sıcak, ne soğuk)
    3) Hava alma konusunda ; hızlı şekilde aç kapat yapmanız gerekiyor. Zaten gelen suyu göreceksiniz. Kapatmazsanız patlar, o konuda dikkatli olun.
    4) Gitmeden mutlaka bir ustaya aracınızı gösterin, suyunuzu yağınızı tamamlayıp yola çıkın.

İyi Yolculuklar
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster

1) Mutlaka su eklerken araç çalışır pozisyonda ve "HI" derecede kalorifer açık kalsın.
      3) Hava alma konusunda ; hızlı şekilde aç kapat yapmanız gerekiyor. Zaten gelen suyu göreceksiniz. Kapatmazsanız patlar, o konuda dikkatli olun.
      4) Gitmeden mutlaka bir ustaya aracınızı gösterin, suyunuzu yağınızı tamamlayıp yola çıkın.

İyi Yolculuklar
      ben su koymuyorum, hep antifrizli su koyuyorum,
      Kaloriferi açtık diyelim de 3 nolu maddede açacağım yer neresi, Sabit motor suyu koyduğum kapak mı yoksa başka bir bölmemiz daha mı var?

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster

İyi Yolculuklar
        İyi günler bugun bende radyatör su tankımı değiştirdim çatlamış su sızdırıyordu. cooper s r56 n14 2007 motor kapağının sağ üstünden bi vida mı ne varmış oradan alınıyormuş havası hangisi acaba foto atabilirmisiniz bilen varsa.

Yorum Yap

Aslı exelancy tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          İyi günler bugun bende radyatör su tankımı değiştirdim çatlamış su sızdırıyordu. cooper s r56 n14 2007 motor kapağının sağ üstünden bi vida mı ne varmış oradan alınıyormuş havası hangisi acaba foto atabilirmisiniz bilen varsa.
          R53 aracımda bahsettiğiniz gibi bir vida var ama radyatörün oradan geçen boruların üzerinde plastik bir vida orayı gevşeterek su gelene kadar açık tutuyorsunuz hava varsa dışarıya atılıyor daha sonra sıkıp bitiriyosunuz işi
          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
          X