Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Kaza geçirdim :( Sigorta hakkında yardıma ihtiyacım var

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Kaza geçirdim :( Sigorta hakkında yardıma ihtiyacım var

Herkese selam.

Dün talihsiz bir kaza geçirdim. Yolda ilerlerken ara sokaktan çıkan bir araç, aracıma sağ çamurluktan çarptı. Tutanak vs tutuldu arkadaş hatalı olduğunu kabul etti.

Şimdi sıra aracımı servise götürmeye geldi. Aracımda kasko yok ve karşı tarafın trafik sigortası üzerinden ödenecek masraflar. Karşı tarafın sigortası bana birkaç servis önerdi fakat hiçbiri mini servisi değil ve bana önerdikleri en mantıklı servis citroen ve Subaru servisi.

Aracımı önerilen servise götürürsem sigorta firmasıyla ben uğraşmayacağım fakat parçaları vs dışardan alacakları için uzun süreceğini söylediler. Yetkili servise götürürsem ödemeyi ben yapıp daha sonra parayı sigortadan alacağım söyledi.

Sormak istediğim hangisi yapmak daha mantıklı ve yetkili servise götürürsem yine de sigorta tüm masrafı ödeyecek mi? Ödemeleri ne kadar sürer?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Daha once buna benzer bir durum geldi basima. Servis ucretini ben odedim, onlar sonra bana odediler. Ama dikkat edilmesi gereken bisey var, bazi sigorta sirketleri, yetkili servislerin fiyati fazla kabarttigini dusundugunden (hakli olarak) ucretin tamamini vermeyi kabul etmeyebiliyor, problem cikabiliyor. Aracta abartili tramer de gozukmemesi icin yetkili serviste yaptirmamanizi tavsiye ederim.
    Bir de, bazi servisler, renk tutmasi icin camurlugun yanindaki parcayi, veya aracin bir tarafini komple boyayabiliyorlar. Bu konuda da uyarmanizi tavsiye ederim.
    Ornek vermem gerekirse, audi marka aracima carptiklarinda yetkili servise goturdum. Sadece arka camurluk olmasina ragmen aracin sag tarafindaki butun parcalari boyamalari gerektigini soylediler. Reddettim. Rengi tutturabilmek icin 3 sefer boyadilar. Yani yetkili servis boyacilarindan cok daha kabiliyetli boyacilar var sanayide...
    Bu arada cok gecmis olsun...
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

benim bildiğim onların isteğine göre değil siz isterseniz aracı borusanda dahil yaptırmak zorundalar diye biliyorum benim basıma baska bir araçta gelmişti ben orj. fabrikada yapılmasını istemiştim aynı şekilde sizin dediniz gibi 3 4 tane servis önerdiler maslakta ama biraz caz yapınca yaptırmışlardı.

Yorum Yap

boya konusunda söyleiğine +1

Yorum Yap

Boya konusuna dikkat edecegim tesekkurler. Bu arada sadece kaporta hasari var. Bostanci sanayi oncelikli olarak tavsiye edeceginiz bir yer varsa oraya goturebilirim.
          Bugun bostancida bati oto bmw servisi ile gorustum. Burasi hakkinda bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Giden birini taniyorum, fiyat konusunda cok memnun kalmadi. (Benim eski jcwmin yeni sahibi). Kaporta isciligi konusunda maslakta ilbantekinler (aynnin yani) cok iyi, bostancida da sonradan aldigim bodykitimi boyattigim bir boyaci var, devin on tamponunu da o boyamisti, mehmet usta ismi, gayet basariliydi...
            doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
            2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
            3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
            4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
            5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
            6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
            7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
            8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Haftasonu aynin yanindaki kaportaciya gitmek mantikli galiba. Ayn ile de tanismis oluruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Cok gecmis olsun. Bostancida Istanbul'un en iyilerinden Mardik Usta var. Simdi kendi ustalari isletiyor. Ercan, Bulent abi ya da Serkan'i bulursan benim de selamimi soylersen yardimci olurlar. 0216 575 11 44
                1) R59 Cooper S '13
                2) R60 LCI Cooper S '14
                3) R50 Cooper '04

Yorum Yap

Geçmiş olsun . Sigorta şirketinin size önerdiği yerlere gitmenizin yanlış olacağını düşünüyorum aracın hasarını giderip aracı teslim alacağın zaman büyük ihtimalle memnun kalmayacaksın bence. Arkadaşların önerileri seni daha iyi şkilde yönlendirecektir. Oluşan masrafı genelde araç sahibine ödetiyolar yaklaşık 1 ay kadar sonrada sigorta şirketi senin hesabına parayı yatırıyor,ancak bazı kurnazlar hesaba yatan paradan kesinti yapıyolar benim başıma motosikletimde gelmişti ufak bi granaj hasarım vardı 300 tl civarlarında bi masraf tuttu kendim ödedim sonrasında işbankasına adıma para yatırıldı hesabımada değil ancak para eksik geldi gittiğim motorcumda bu konuda arkamda durmadı ve olan benim parama oldu bu konularıda göz ardı etme 3 gün geç olsun işlemlerin ama en düzgün şekilde olsun . @Kfadam.
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı tngrn tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Cok gecmis olsun. Bostancida Istanbul'un en iyilerinden Mardik Usta var. Simdi kendi ustalari isletiyor. Ercan, Bulent abi ya da Serkan'i bulursan benim de selamimi soylersen yardimci olurlar. 0216 575 11 44
                    +1 tavsiye ederim 30 senelik tanidigimdir.
                    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Hepinize çok teşekkürler. Aracı bostancıdaki batı oto ya bıraktım. Sigorta işlemlerini kendilerini halledeceklerini beni uğraştırmayacaklarını söylediler.Ben de bu işlerle hiç uğraşmak istemediğim için bıraktım aracı. Aracı yapacak ustayla da görüştüm boya konusunda uyardım. Gayet ilgiliydiler, benim içime sindi şuan için. Olumlu olumsuz bir şey olursa paylaşırım.

Yorum Yap

Aslı Kfadam tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Hepinize çok teşekkürler. Aracı bostancıdaki batı oto ya bıraktım. Sigorta işlemlerini kendilerini halledeceklerini beni uğraştırmayacaklarını söylediler.Ben de bu işlerle hiç uğraşmak istemediğim için bıraktım aracı. Aracı yapacak ustayla da görüştüm boya konusunda uyardım. Gayet ilgiliydiler, benim içime sindi şuan için. Olumlu olumsuz bir şey olursa paylaşırım.
                        Cok gecmis olsun yakindan takip ettiginiz surece sikinti olacagini sanmiyorum.
                        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X