Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Countryman titreme bilgi lutfen

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Countryman titreme bilgi lutfen

Sevgili dostlar eger bu konu varsa kusura bakmayin tapatalktan baktigim kadari ile bulamadim
    ben bu topluluga yeni uye oldum oncelikle herkeze tekrardan merhaba
    Bende 2 adet countryman 1 adet paceman var fakat countryman ın bir 1 yasini biraz gecti ve 8.000 km de 184 bg olan moturu sorun su ki arac vitesi D konumunda veya R konumunda iken titreme yapiyor hafif ayagimla gaz pedalini yokladigimda geciyor bu olay rolanti dusuklugunden yaparmi yoksa farkli bi problem olabilirmi yasayan varmi servise soracagim fakat bundan onceki araclarim vagcom vw grubu idi dsg lerde cok kavrama sorunu yasadim belirtileri ne yazikki ayni idi diger cm ile pm 190 bg olani ve km leri simdilik 300 ile 450 deler acaba onlardada karsilasabilirmiyim kisaca sorum arac vites te iken titreme yapiyor sanki rolenti dusuk gibi hatta aslinda rolantide dusuk goruyorum acaba nedir durum tam cozemedim servis ole gorusecegim fakat muhakkak bu platformda bilen vardir diye dusundum tekrar tesekkurler

Sorunu tam anlamak icin soracagim;

Bu dedikleriniz yokuslarda Hill Holder devredeyken mi oluyor?
    Rolanti dusuk dediginiz kacta mesela ? 800 civarinda olmasi gerekir motor sicakligi normaldeyse ve klima kapaliysa?
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Bana normal gelmedi hic rolantide titreme yasamadim servise goturmenizde fayda var AYN bir gorsun derim.
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Sorunu tam anlamak icin soracagim;

Bu dedikleriniz yokuslarda Hill Holder devredeyken mi oluyor?
        Rolanti dusuk dediginiz kacta mesela ? 800 civarinda olmasi gerekir motor sicakligi normaldeyse ve klima kapaliysa?
        Yok rampa falan degil hill devreye girecek bir posizyonda degil birde saniyorum rolanti 800 un altinda galiba cunku nasil desem mesela paceman de normal titreme yok ilk 1000 devirin az altinda duruyor ama cm 184 lukte birazdaha assagida

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Bana normal gelmedi hic rolantide titreme yasamadim servise goturmenizde fayda var AYN bir gorsun derim.
          Rolanti derken aslinda yanlis telafuz etmis olmiyayim rolanti bosta iken deniyorsa vitesde rolanti diyelim bilmem anlata bildimmi mesela arac D konumunda ama frene tam basili silkeleme yapiyor ayagimizi frenden cekince hafifliyor kalkmak icin gaza dokundurugunuzda kesiliyor ins anlata bilmisimdir

Yorum Yap

Ben daha onceki vw polo gti de bu problemi yasamistim kavrama dediler falan filan o bakimdan şanzumandan tirsiyorum hatta guncelleme dedi borusan oto sonra bi garip oldu vitesler daha gec atmaya basladi tekrar goturdum ama istedigim gibi olmadi anliyacaginiz

Yorum Yap

Titreme asikar fakat gec vites atma olayi pisikolojik mi milemem

Yorum Yap

Aslı bkr tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Rolanti derken aslinda yanlis telafuz etmis olmiyayim rolanti bosta iken deniyorsa vitesde rolanti diyelim bilmem anlata bildimmi mesela arac D konumunda ama frene tam basili silkeleme yapiyor ayagimizi frenden cekince hafifliyor kalkmak icin gaza dokundurugunuzda kesiliyor ins anlata bilmisimdir
                Dedigim gibi kalkarken silkeleme hic yasayan duymadim o yuzden araci birebir deneyip tam olarak anlamak gerekebilir. Motor veya sanziman kulagi da olabilir problem.
                LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Dedigim gibi kalkarken silkeleme hic yasayan duymadim o yuzden araci birebir deneyip tam olarak anlamak gerekebilir. Motor veya sanziman kulagi da olabilir problem.
                  bu arada sansa biraz evvel dukkan a coutryman 122 lik olani geldi yikamaya sokup cikarirken dikkat ettim 14.000 km de idi ondada vardi fakat sahibi bayan oldugu icin bisi soramadim anlasilan bu araclarda kronik bisi olabilir veya daha dogrusu benim dusuncem 1.rolanti 2.şanzuman ile alakalı 3.yakıttan da olabilir düşüncesindeyim bakalım

Yorum Yap

bu arada sansa biraz evvel dukkan a coutryman 122 lik olani geldi yikamaya sokup cikarirken dikkat ettim 14.000 km de idi ondada vardi fakat sahibi bayan oldugu icin bisi soramadim anlasilan bu araclarda kronik bisi olabilir veya daha dogrusu benim dusuncem 1.rolanti 2.şanzuman ile alakalı 3.yakıttan da olabilir düşüncesindeyim bakalım
                    Hatta 122 likte daha siddetliydi

Yorum Yap

bahsedilen şikayet bir arıza olmayabilir cm kullanıcılarıda tecrübelerini paylaşırsalar sa daha sağlıklı olur servis olarak bu tür bir şikayetle karşılaşmadık ama aracı test edip kullandıktan sonra daha net bir karara varılabilir .

Yorum Yap

Bende de 122 lik cm var 23k oldu ama dediğiniz gibi bir titreme hiç yaşamadım Bayansın sen anlamazsın derseniz bilemem ama 😀AYN bilir

Sent from my iPhone using Tapatalk
                        34 NL 2551 "KUBİ"

Yorum Yap

Aslı Minikubi tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Bende de 122 lik cm var 23k oldu ama dediğiniz gibi bir titreme hiç yaşamadım Bayansın sen anlamazsın derseniz bilemem ama 😀AYN bilir

Estafurullah bayan dı derken yanlış annaşılmayayım diye neticede bana o problem icin gelmedi diye yoksa beni yanlış degerlendirmeyin @Minikubi

Yorum Yap

Estafurullah bayan dı derken yanlış annaşılmayayım diye neticede bana o problem icin gelmedi diye yoksa beni yanlış degerlendirmeyin @Minikubi
                            yok rica ederim takıldım sadece, biz kocaman bir mini ailesiyiz...

34 NL 2551 "KUBİ"

Yorum Yap

Aslı Minikubi tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              yok rica ederim takıldım sadece, biz kocaman bir mini ailesiyiz...

😥😥😥😅😅😅😥😥😅😅

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X