Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Sunroof Ses problemi (Rüzgar sesi ıslık sesi vb.)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Sunroof Ses problemi (Rüzgar sesi ıslık sesi vb.)

Merhaba arkadaşlar,

Aracı aldıktan sonra farkına vardığım bir problemim var 130 140 km/s hızlara çıktığım zaman sunroofdan çok fazla rüzgar ve ıslık sesi geliyor. Eğer yukarı doğru kaldırırsam sunroof u sorun yok. Bu konuda fikri olan var mı? Dışarıdan bakınca sunroofun sağ tarafının biraz havada olduğunu görüyorum acaba yükseklik ayarı vb. bir şey var mı yapabileceğimiz?

Ayrıca İzmir'li arkadaşlar iyi usta/servis tavsiyesinde bulunurlarsa sevinirim.

Teşekkürler.
    03 MC IB/B
    34TE8019

Izmirde birini suan oneremem ancak muhtemelen fitiller eskidiginden veya yiprandigindan bu sesi aliyor olabilir.
    Ayarsizlik icin bakiminin duzgun yapilmasi ve kanallarin temizlenmesi lazim. Hem sessiz calisma saglanir hemde ayarsizlik ortadan kalkar.

ayarsizlik icin usta lazim, tanidigim birisi yok ancak istanbula yolunuz duserse sponsorumuz AYN yardimci olabilir
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Evet AYN nin her derde deva oldugunu duyuyorum surekli. Eger istanbula gelebilirsem yaz oncesi tum bakimlarini orada yaptirma niyetindeyim zaten ama bu surecte ufak tefek seyleri yaptirabilecegim bir yer olsa Izmir de fena olmaz. Sunroof fitili konusunu bende duydum. Acaba bakim temizlik konusunu wd40 ve gress yardimi ile bizde yapabilir miyiz?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
      03 MC IB/B
      34TE8019

Yorum Yap

Aslı DenizM. tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Merhaba arkadaşlar,

Aracı aldıktan sonra farkına vardığım bir problemim var 130 140 km/s hızlara çıktığım zaman sunroofdan çok fazla rüzgar ve ıslık sesi geliyor. Eğer yukarı doğru kaldırırsam sunroof u sorun yok. Bu konuda fikri olan var mı? Dışarıdan bakınca sunroofun sağ tarafının biraz havada olduğunu görüyorum acaba yükseklik ayarı vb. bir şey var mı yapabileceğimiz?

Ayrıca İzmir'li arkadaşlar iyi usta/servis tavsiyesinde bulunurlarsa sevinirim.

Teşekkürler.
        Öncelikle havada kalmasının sebebini bulabilirseniz sorunu çözmeye başlayabiliriz.
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Musait bir zamanimda inceleyecegim sag tarafi sola gore 4 5 mm havada yani arka camla 0 a 0 oturmuyor gibi.

03 MC IB/B
          34TE8019

Yorum Yap

Aslı DenizM. tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Musait bir zamanimda inceleyecegim sag tarafi sola gore 4 5 mm havada yani arka camla 0 a 0 oturmuyor gibi.

AYN autoda da gösterin söküp bir takarlar ayarını yaparak.
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              AYN autoda da gösterin söküp bir takarlar ayarını yaparak.
              Onumuzdeki 3 4 ay icinde istanbula gelme sansim yok. Ayn benim icin cozum degil suanda.

03 MC IB/B
              34TE8019

Yorum Yap

Servis harici bir çözüm önermek de buradan mümkün değil

Sent from my iPhone using Tapatalk
                LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Deniz;

Sunroof arabalarda ilk 2-3 sene sonunda problemdir, ozellikle Turkiye yollarinda daha kalici bir problemdir.
                  (Tabii sese takilmiyorsan sunroof her zaman pufur pufur guzeldir de.)
                  Mini'lerimizde sunroof +1 daha problemdir cunku araclarimiz serttir, daha cabuk gevserler.
                  benim tavsiyem, 2003 yili MINI'n var, kiytirma ise girme sunroof'ta, bir kere ve tam bakim yaptir, yoksa seni devamli uzebilir.

Wishman

Yorum Yap

Cok buyuk bir probleme benzemiyor... Onemli olan bu islerden anlayan saglam birilerini bulmak kaldi. Fitillerini de getiririm internetten sorun degil. Ama anlayana yaptirmak sart.

En son düzenleyen DenizM.; 27-01-14, 21:12.
                    03 MC IB/B
                    34TE8019

Yorum Yap

yazın bende böyle bir sorun yoktu kışın bende bunu hissettim 120km/h ile giderken birlikte ıslık çalıyoruz yazı beklicem kesilmezse bakım şart

Yorum Yap

Bu sıkıntı genellikle ayarsızlık ve yaz kış sıcaklık farkındaki genleşme etkisinden olabiliyor. 3.sanayi sitesi(bornova) kilitçi yusuf işinizi iyi birşekilde halledicektir. Ayrıca iznir için yardım sever işinde iyi bir servis olarak AGUŞ OTO kezinlikle bir numaradır
                        sigpic[FONT=Comic Sans MS]which is LOVE??? [/FONT]

Yorum Yap

Aynı soruna benzer bir sorun bende yaşamıştım. 2. Sanayi forum tarafından girişte petrol ofisini geçince 2. Sokakta Akser Otomotiv var. Serdar Akman zaten özgörkey'in eski ustabaşı, ben İzmir'de üzerine servis tanımam. Yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

Bende ayni sorunu yasiyorum. Ozellikle yaz kis gecislerinde, sunroof bolgesinde conta/fitil neyse zarar goruyor. Temizligini ve bakimi dogru yapilirsa bu gibi sorunlar pek karsilasilmiyor. (Eski aracimdan biliyorum)

Suan devde ayni problem var. Baktirmayi dusunuyorum bende
                            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Benim de tavandan ara ara sesler geliyor uygun bir zamanda ben de baktirmak istiyorum.. Sunroof araclarda klasik problemdir maleaef
                              Volkan USER
                              34 BCS 55

[FONT=Comic Sans MS]34 FU 4885 - R53 Pepper White CooperS "SOLD"[/FONT]
                              [FONT=Comic Sans MS]34 BCS 55 - R56 Pepper White CooperS "Continues"[/FONT]

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X