Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Sanzuman Sesı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Sanzuman Sesı

merhaba arkadaşlar
    r50 kasa aracımda araç boşta iken sanzuman dan tıkırtı seklınde ses almaya başladım bu sabah yıkamacıdan geri aldıktan sonra.
    debriyaja bastığımda ses kesiliyor.. boşta bırakınca tıkırtı seklınde sesler geliyor. aracı geri geri parkederken mesela debriyaja basılı cok az devam ettiğimde aracında aksadığını hıssedıyorum. ses direk sanzumandan geliyor.
    ne tip bir sorunla karsı karsıya olabilirim? pztsi bakımcıma gostericem..

simdiden cok tsk.

Bir bak benim GARAJ daki konuma istersen.
    Eger ki aklina takiliyorsa gelen ses, ilk once vites kutusunun yagini degistir. (vites kutusu yagi diger yaglara gore ucuzdur ve akiskanligi (viskozite) fazla oldugu icin yazin degistirilmesi daha uygundur). Degisim sirasinda 'yag degisim tipasi' ki bu parca miknatislidir, guzelce kontrol edin. Cok fazla capak veya disli parcasina rastlarsaniz hastaligin ne oldugu anlasilacaktir.
    WM
    En son düzenleyen WISHMAN; 11-08-13, 02:36.

Yorum Yap

abi hızır gibisin geri vites geçişlerinde sertlik oluyor ozellikle, dediğin gibi yapacağım bakalım.
      işlemi zor biseymidir vites kutusu yagı değişimi?

Yorum Yap

Aslı gespenster tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        abi hızır gibisin geri vites geçişlerinde sertlik oluyor ozellikle, dediğin gibi yapacağım bakalım.
        işlemi zor biseymidir vites kutusu yagı değişimi?
        Vites kutusu yagi degisimi zor birsey degildir. Ordaki yag uzun sure dayandigi icin genelde yapilan bir is degildir. Ben 'cok bilir' gibi fazla birsey yazmamaya calistim. Yag degisiminden sonra vites gecislerindeki sertlik nispeten azalacaktir, bu kesin. Onemli olan degisimi yapan kisinin 'miknatisli tipayi ve cikan yagi' kontrol etmesi... Onlar sana geregini soyleyecektir.
        Ki eger o zaman birseyler bulunursa esas zorluk orda basliyor.

Siz bir yagi degistirin, sonra detaylandirmasina girmek daha mantikli...

WM

Yorum Yap

gecenin bu saati deneyimlerinizi paylastiniz. haftabasi söylemiş olduguz işlemi yaptırıp, sonucu görmek kaldı anlaşılan abi tekrar tsk ettim

Yorum Yap

Hocam sevgili Wishman'ın dediği gibi yağa bir bakılması lazım. Ancak kötü haber vermek gibi olmasın şanzuman sökülebilir birde daha önceden herhangi bir sorun oldumu akslarda veya şanzumanda ?

Yorum Yap

Hayir herhangi bir problem yasamadim aracin eveliyatida temiz

İsin garibi bugun ise giderken herhangi bir ses yoktu

Yarin yinede yagi degistirip kontrol ettirecegim.

Yorum Yap

Bilyalardan biri zarar görmüştür eğer öyleyse şanzuman aşaüı inecek ama yağda olabilir

Yorum Yap

Sesin kesilmesi bir problemin başında olduğun anlamınada gelebilir erkenden buldurt sorunu iş büyümesin geçici bi ses kesilmesi olabilir devamı gelebilir takip et sesi sürekli
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

sesin kaynağı büyük ihtimalle baskıdaki yaylardan dolayı.. debriyaja basıldığında gidiyor, kronik bir problem ama sorun çıkaracak birşey değil.. kafaya takmadıysan uğraşmaya gerek yok ama wishman in dediği yolu izleyebilirsin, çözüm olmazsa baskı değişimine kadar gidebilir çözüm

Yorum Yap

Evet arkadaslar bugun goturdum araci yektanin dedigi gibi cikti kronik oldugunu soylediler
                      Sanzuman yagi degisti kontrol edildi herhangi bisey cikmadi cok sukur.

Cok tsk herkesin tavsiyeleri icin.

Yorum Yap

Hadi gozun aydin iyi olmus sorunsuz olmasi

34 NSC 46
                        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Baskı, balata ve bilya seti değiştiğinde onuda halletmiş olursun çok büyük bir sorun değil ama o sesler insanı deli ediyo

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X