Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2003 mini one ,direksiyon ve geri fren

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

2003 mini one ,direksiyon ve geri fren

arkadaşlar hepinize merhabalar,ben aranıza yeni katıldım 2003 model mini one arabam var ama geri vites geçisi çok sert ve arabanın direksiyonu bana biraz ağır geliyor.Sorum şu ki bu yaştaki her mini nin direksiyonu sert midir yoksa benimkinde bir arıza mı var?ve vites geçişleri etli ve sert?bilginiz varsa yazarsanız sevinirim.Bu arada arabayı yeni aldım arkadaşlar...

önce kendinizi tanıtırsanız seve seve yardımcı olabiliriz

bi sizi tanıyalım aracı tanıyalım vs

Keyifli forumlar şimdiden
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Pardon hocam hızlı bir giriş olmuş haklısınız.Ben Ergin ankara da yaşıyorum makine muhendisiyim genel olarak içten yanmalı motorlara ilgi duyuyorum.Vakit buldukça foruma da girmeye çalışacağım artık.Yardımsever tavrınız için teşekkur ederim...

Yorum Yap

Teknik Modlarımız konunuzu gördüğü an size yardımcı olacaktır konunuzu r50 problemler bölümüne tasıyorum bilginize. Üyeler kısmında kendiniz garajda da aracınızı tanıtırsanız seviniriz.
        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Eski Mini'lerimizde geri vites 'kirt' diye geciyor. Eger 'cartttt' sesi duyuyorsaniz debriyaja biraz daha sert davranin. Bu arada debriyaj sert dememissiniz?
          Ilk servisinizde motor takozlarini bir kontrol ettiriverin. (bunu sizde anlayabilirsiniz, anlik hizlanmalarda sanki motor size geliyormus hissi varsa takozlar gidik.) Motor takozlarini (kulaklari da diyen var) degistirdikten sonra vites gecislerinde daha bir rahatlama hissedeceksiniz.

Direksiyon pompasi olayina girmiyorum. Mini'niz yeni, bunu kontrol ettirerek ogrenebilirsiniz. Ama eski Mini'lerimizin diresiyonu diger markalarin havali direksiyonlara gore serttir. Cunku yeni Mini'lerde hizlandikca sertlesen direksiyon bizimkilerde yoktur. Eger direksiyonumuz yumusak olursa mazallah Mini'mizi yeri gelir yola tutamayiz.

Wishman

P.S: Bu aciklamalar teknik degil Wishlik tir. Teknik aciklamalar da gelecektir.

P.S: Admin'im kusura bakma, sen mesaji atarkene ben yaziyormusum. :-(
          En son düzenleyen WISHMAN; 14-02-13, 19:01.

Yorum Yap

Hocam çok teşekkür ederim geri vites dediğiniz gibi kırt diye geçiyor.Ani hızlanmada bir sorun farketmedim.Ama suruş anında yagımı gazdan cekip tekrar basınca gaza verdiği tepki gercekten sert ve güzel...Aldıktan sonra farkettim dısardan bir bayan arabası gibi gozuksede bir bayanın kullanması için sert ve hırçın bir araç bence...

Yorum Yap

..........
              En son düzenleyen Kayhan; 18-11-13, 23:51.

Yorum Yap

erginefe ye PM attım buluşma hakkında

Yorum Yap

Arkadaslar haftaya eskisehirde olacagim icin aranizda olamayacagim,kismetse birdahaki bulusmada gorusmek uzere

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                  X