Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Hararet ile ilgili.

Çöküş
Bu konu kapatıldı.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Hararet ile ilgili.

Herkeze merhaba arkadaslar R52 Cabrio 2008 Sidewalk Cooper S'im var ve aracımla ilgili danışmak istediğim bir konu var belki aynı problemi yaşayan yada nedenini bilen vardır,

Aracımın geçen sene motor suyu deposunda çatlak varmış haberim yoktu bir gün giderken hararete bir baktım 120 derecede ardından hemen aracı kapattım kenarı çekip tekrar çalıştırdım 90 dereceye indi ve baktımki suyu yok hemen gittim su koydum çalıştırdım 90 derecede gösteriyordu hararet kendi kendine 120 dereceden 90 dereceye çat diye nasıl inebilir ki diye düşündüm neyse birdaha olursa götürüp gösteririm dedim ve günde 5-10 sefer olmaya başladı bu iş giderken birden çat diye 120 dereceye çıkıyor (yavaş yavaş değil) sonra bi 20 saniye kadar 120 derecede kalkdıktan sonra yine çat diye 90 dereceye iniyor neyse bi bakıyorum yine su yok bu sefer termostat bozuk dediler ve motor suyu deposunu değiştirdim ama değiştirmeden önce aracımı böyle gün aşırı su koyarak bi 2-3 ay kullanmıştım sonra değişen değişti düzeldi problem ortadan kalktı sonra başıma şöyle bir problem geldi arabayı 5 dakika çalıştırıyorum durduğum vakit fan devreye giriyo ama 2. derece deniyor sanırım ona resmen 2 sokak arkadan duyuluyor fan ve düşündüm ki acaba arabayı o şekilde kullandıktan sonra bir şeyler mi bozuldu tekrar götürdüm fan'ın 1. derecesi bozulmuş onu yaptırdım oda düzeldi fakat şuanki sorunum şu ki sanıyorum hararet maksimum 90 derecede olmalı benim araba trafikte yada olduğu yerde çalışır durumda 90 derece ile 105 derece arasına çıkıyor fan çalıştırıyor ama hararet göstergesi yanmıyor bu arada en sessiz fanı çalıştırıyor ama kıllanıyorum yinede hararet 90'ı geçmemeli diye biliyorum trafik açılıp biraz basınca 90'a dönüyor yine ama çıkması bence normal gelmiyor neyse havalar sıcak ondandır demiştim geçen gün istanbulda akşam saat 11 suları hava -1 dereceydi evin önünde arabada biraz oturdum soğukta eve yürüyesim gelmemişti koltuk ısıtmayıda açtım rahat rahat bi baktım hararet 90'ı biraz geçmiş yine ve fan çalışıyor en hafif derecede gerçekten bu sefer bi sorun olduğunu düşündüm sonra miniauto yusuf ustaya gittim gösterdim olur öyle dedi 90'ı biraz geçer dururken ama yürüyünce o tekrar 90'a iner dedi.

Sorunum bu arkadaşlar acaba motorla alakalı bi sorun olabilirmi eskiden kalma veya şuan oluşmuş yoksa hiçbir sorun yok sizin minilerinizdede bu hararet 90'ı geçiyor mu ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

Toygar selam,
    Oncelikle Uyelerimiz kisminda kendini daha sonra da MCTR Garaj kisminda aracını tanitmani isteyecegim.
    Daha sonra teknik modlarimizdan detaylica bilgi destegi alacagini tahmin ediyorum

Konuyu simdilik kilitliyorum. Seni tanidiktan sonra acacagim.
    Anlayis gosterecegini tahmin ediyorum.

Tesekkurler..
    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
    X