Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

RMW R53 Egzantrik Modeleri

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

RMW R53 Egzantrik Modeleri

Çok kişi egzantrik almak istiyor ama ne alıcana bilemiyor sürekli mesaj atılıyor bende açıklıyım dedim;

Street - Orjinal devir. Alt ve orta çok iyi oluyor. Ayar gerektirmiyor ve devirde deiğişmiyor. Ama ayar yapılırsa daha iyi.

Dominator - Orjinal devir. Orta devirler daha iyi. Ayarda yapılırsa daha iyi.

Grand Am - Devir deiğşiyor 1050 devirde durması lazım ve 4 binden sonra iyi gidiyor tabi alt ölü. (Bendeki )

Grand Am II - 1050 ve 1100 devir arası ve bu egzantrik orjinal beyin için en yüksek derece kaldırıyor.

Race Cam, 1100 devir, harici beyin gerektirmektedir VIPEC gibi orjinal beiyn için çok radikal.

Race Cam II , 1150 devir, aynı güç bandı ve 5 binden ve üst.

Dereceleri yazamadım çünkü tam bilmiyorum. Daha detayli bilgi için yine mesaj atabilirsiniz
    RMW tuned.... is yours?

İsimler Çok Orjinal

Yorum Yap

Egzantirik hp olarak katkı yapıyormu Luai nereden temin ederiz? Birde egzantirik takmak şstesek sadece eskıyı cıkar yenıyı tak mı oluyor yoksa baska baska ıslem gerektırıyormu. fiyatları nasıl bırde?
      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Egzantirik hp olarak katkı yapıyormu Luai nereden temin ederiz? Birde egzantirik takmak şstesek sadece eskıyı cıkar yenıyı tak mı oluyor yoksa baska baska ıslem gerektırıyormu. fiyatları nasıl bırde?
        Tabiki HP katkisi yapiyor farki hissediyorsun hemen. Onu RMW den temin edebiliriz. Aynen eskiyi cikar yenisi tak. $360 + shipping.
        RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

R53 un silindir ust kapagi cok basit sekilde tasarlandigi icin sok takla gercekten cok hizli bir islemle egzantrik degisebiliyor. Guc bazinda tek basina 5-8 hp kattigini dynolarda gorebiliyoruz.

Egzantrigin gorevini basitce anlatmak gerekirse motorumuzun hava aldigi ve verdigi yuvalarin acilis ve kapanis surelerini mekanik olarak belirleyen, subablari araciligi ile kapilari acip kapayan bir mildir. Egzantrik icten yanmali pek cok motorda bulunur. Siz dusuk derecelerdeki egzantriklerinizin derecesini arttirip iceriye giren hava miktarini arttirirsiniz. Oksijen iceriye girdikce bunu desteklemek icin de gerekli miktarda benzini iceriye sokmaniz gerek ki silindir yuvasindaki patlama verimli olabilsin. Luai nin bahsettigi ayar gerektirir , gerektirmez kismi bu bolum icin gecerliydi.

r53lerin orjinal yazilimlari bayagi bir toleransli olmasi sebebiyle bu tur degisikliklere kolayca adapte olabilmektedir.

Ancak patlama siddetini ve verimliligini arttirmanin r53 un ki gibi dokum ama saglam olan blok icin dezavantaji olan bir yani vardir o da ISI'dir. Isi arttikca malesef guc getirileri dusecektir. Kagit uzerinde belki 10 hp alinmasi gereken bir islem, yuksek isi yuzunden verimini yitirmektedir.

Egzantrige ek olarak daha guclu ve kalin subablar, yaylari ve kapak yuvalarinin pruzsuzlestirilmesi islemleriyle hava akiskanligiyla desteklendirildigi takdirde egzantrikten maksimum verim almak olasi. Tabi bunlarin yani sira egzoz gazinin tahliyesi icin de iyi calismak gerekecek

Umarim aciklayici olmustur.

Yorum Yap

Saol Gorkem bu bilgi icin.

Ben biraz once RMW Jan'a sordum dediki Street ve Dominator islenmemis kapakla olur ama ondan sonra pek tercih ve tavsiye etmiyor... nolur nolmaz!!
            RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Gokhan haftasonu AYN ye gelirsen sana uygulamalı gosteririz sekerim.
              LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Gokhan haftasonu AYN ye gelirsen sana uygulamalı gosteririz sekerim.
                Uygulamalı? Şekerim? yok abi benım araba ıyı boyle kalsın

bakıyım baskan ama ben gelebnılırsem en erken 3 te orda olurum duruma yarın konusuruz ozaman
                IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Uygulamalı? Şekerim? yok abi benım araba ıyı boyle kalsın

bakıyım baskan ama ben gelebnılırsem en erken 3 te orda olurum duruma yarın konusuruz ozaman
                  Korkuttum mu ne?

ok konusuruz

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

R56 icin egzantrik ne tavsiye edersiniz genc moderatorler

Schrick baktim ancak r56 cift egzantrik. Dereceler ne alinmali bilemedim birde otomatik vites uyumu nedir bilgi bulamadim.. Tecrube paylasalim
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Takılması çok kolay bişey size örnek nasıl takıldığını..
                      http://www.werkinmini.com/R50-R53%20...stallation.pdf

Alen abi hangi araba takıyor? gelirim büyük ihtimal.
                      RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı Luai tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Takılması çok kolay bişey size örnek nasıl takıldığını..
                        http://www.werkinmini.com/R50-R53%20...stallation.pdf

Alen abi hangi araba takıyor? gelirim büyük ihtimal.
                        Luaim Cesme fatihim kimse takmıyor Gokhana takılmak için soyledim

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

ahh ahh bilseydim Grand am II olduğunu ondan alırdım hahaha
                          [LEFT][CENTER]'06 Mini Cooper S 245.2 HP@Dyno Dynamics W/ 97 Octane Pump Fuel [/CENTER][/LEFT]
                          [LEFT][CENTER]May the supercharger be with you[/CENTER][/LEFT]

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X