Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2003 Mini One Performans

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

2003 Mini One Performans

Herkese mrb.
    Aracımın dış görünüşünden ziyade son günlerde performansa yönelik çalışmaya karar verdim.
    2-3 gündür golf, astra, civic, e30 ile kapısıyoruz. bi tane de vtec var ama onunla daha yapmadık kararsızım çünkü aracım hem otomatik hem de malum araç vtec.
    bana bi yol gösterin r50ye neler yapabilirim uzun yolda 210a kadar cıkıyorum ama kısa mesafe olunca biraz sıkıntılı olabiliyor. chip tuning ne işe yarar? nasıl bir artış gösterebilir? ecufastin sitesinde sorun var telefondan da ulaşamadım.

yardım bekliyorum

Ecufast ile chip yaptır aracına beygiri ve torku artacaktır. Birde gazın tepkimesini arttır. Sprint Booster denen bir parça var gaz tepkimesini arttırmak için, bu 3 kademeden oluşuyo biri ekonomi modu aracın az yakmasını sağlar, birisi normal mod, aracın normal hali, birde tepkime mod var aracının tepkimesi hızlanıyo hatta 4 kademede olabilir. Yanlış hatırlamıyosam 4 kademeydi birde süper tepkimeli olarak vardı 4. kademe olarak. Ayrıca montajı çok basit sen bile yapabilirsin. Bu ikisini yaptır yeterde artar sana aracı biraz yere bastırırsın yay ile istersen coilover ilede yapabilirsin ancak pahalı, ve tekerlere kamber verirsin devrilme riskide azalır. Birde senin jantları değiştirmen lazım biraz geniş lastik olması açısından yani aracın yolu daha iyi tutması açısından.

Yorum Yap

Chip fiyatı aldım +15bg. 650 TL..
      Sizce değer mi 15 bg için?

Yorum Yap

araç mini one ise chip ile çok güzel güç kazanılır, ilk yapılması gereken şeydir.. r50 one motoru, r50 cooper ların sadece yazılımdan %20 kısılmış halidir hiçbir fark yoktur yazılımdan başka cooper ile one arasında.. yani 20+ civarı hp kazanılır yazılım ile.. 650 tl de atmosferik bir arabada 15-20 hp için çok çok güzel bir oran
        bunun haricinde kalanı tabiki verilecek paraya ve beklentiye bağlı.. cooper motrundan 250hp alanda var biraz genel olmuş yani
        yazılım yetmez ise güzel bir egsoz sistemi, ve kaliteli bir filtre kiti ile de 5-6hp alınır ama atmosferik beslemeli motordan fazlasını almak için hatırı sayılır meblalar harcamak lazım..
        sprint booster da bence tamamen safsata.. tek olayı tps yani gaz konum sensörünü yanıltmak ve %30 gaza basılırken bunu beyine %50-60 vs gibi bir değer göstermek.. ayrıca gündelik kullanımda sabit gazda düzensizlik, dengesizlik ve silkeleme yapabilir.. onun yerine daha mantıklı şeylere para harcanabilir..

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          araç mini one ise chip ile çok güzel güç kazanılır, ilk yapılması gereken şeydir.. r50 one motoru, r50 cooper ların sadece yazılımdan %20 kısılmış halidir hiçbir fark yoktur yazılımdan başka cooper ile one arasında.. yani 20+ civarı hp kazanılır yazılım ile.. 650 tl de atmosferik bir arabada 15-20 hp için çok çok güzel bir oran
          bunun haricinde kalanı tabiki verilecek paraya ve beklentiye bağlı.. cooper motrundan 250hp alanda var biraz genel olmuş yani
          yazılım yetmez ise güzel bir egsoz sistemi, ve kaliteli bir filtre kiti ile de 5-6hp alınır ama atmosferik beslemeli motordan fazlasını almak için hatırı sayılır meblalar harcamak lazım..
          sprint booster da bence tamamen safsata.. tek olayı tps yani gaz konum sensörünü yanıltmak ve %30 gaza basılırken bunu beyine %50-60 vs gibi bir değer göstermek.. ayrıca gündelik kullanımda sabit gazda düzensizlik, dengesizlik ve silkeleme yapabilir.. onun yerine daha mantıklı şeylere para harcanabilir..
          Chip olayını sizden de dinleyince kafama yattı. Fiyat da iyi gibi.
          Peki filtre kiti marka olarak ne tercih etmeliyim?

Yorum Yap

Sahsi fikrim, yazilimi yapip arabayi cooper a cevirmenizdir. Fazlasi bence para tuzagi olacaktir. Herhangi bir universal filtreyle daha fazla verim alinabilir ama yuksek meblalar harcamanizi pek tavsiye etmiyorum..
            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

filtre kitini ancak yurtdışından bulabilirsin tr de kimsenin stoğunda r50 için filtre kiti bulunduracağını sanmıyorum..
              dilersen custom yapabilirsin elin yatkınsa yada yaptırabilirsin. çok komplike birşey değil, ki zaten filtrenin yerleşimi basit bir yerde r50 lerde..
              kn den kaliteli bir filtre alıp takabilir, sıcak hava çekmeyecek şekilde yalıtabilirsin.. vereceği pek birşey değil ama psikolojik etkisi paha biçilemez r50 lerde özellikle kn filtre ile güzel ses çıkar tavsiye ederim
              uğraşamam bu işlerle veririm siparişi gelsin derseniz yurtdışından araştırmak lazım, outmotoring.com veya waymotorworks gibi sitelere girip bakabilirsiniz..

Yorum Yap

Herkese mrb. Dün sanayideydim chip yazilim icin fiyat aldığım yerlere gittim. En son uğradığım yerde yapmam dedi. Nedenini sordum, S lere yapıyorum ama one,cooperda sorun çıkabilir diyo. adam chip takarsa motor garantisi de veriyo ben onu yapmam dedi. Cok güzel kırmızı siyah gp var adamda. Biraz sohbet vs forumdan bahsettim falan öyle yani olmuyor S dışındakiler sıkıntılıymis

35 CUB 94
                BerkayKaracan~

Yorum Yap

Benm cooper içinde biraz baktim bişeyler ama yok yani bi egzoz yaptım o kadar yazılım düşündüm ama 15-20bg için değmez diye düşünüyorum o kadar para. Kişiden kişiye değişir tabiki. Bişeyler bulabilirsen banada haber verirsin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı feritsafa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Benm cooper içinde biraz baktim bişeyler ama yok yani bi egzoz yaptım o kadar yazılım düşündüm ama 15-20bg için değmez diye düşünüyorum o kadar para. Kişiden kişiye değişir tabiki. Bişeyler bulabilirsen banada haber verirsin

Atmosferik arabada 20 30 hp dusuk deil. Yanlis dusunuyorsunuz
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Atmosferik arabada 20 30 hp dusuk deil. Yanlis dusunuyorsunuz
                      20-30 hp az demedimki o paraya değmez dye düşündüğümü ifade ettim

Yorum Yap

Aslı feritsafa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        20-30 hp az demedimki o paraya değmez dye düşündüğümü ifade ettim

Evet ama malesef bizim arabalarimizda (atmosferik) sorun çıkardığı icin adam tavsiye etmedi. Halbuki param hazırdı gecistirip takabilirdi.. performans yönünden yapilacak tek şey filtre kiti sanırım veya satıp S almak ) bu aralar dizel araç düşünmeye başladım açıkçası..

35 CUB 94
                        BerkayKaracan~

Yorum Yap

Abi ben anlamadım ya eskiden (R56lar falan yokken) bir sürü araba vardı One olup yazılımla Cooper'a dönen, hatta o zamanlar en meşhur Superchips vardı. Şimdi yapamam, sorun çıkarıyor falan demeleri çok ilginç. Konuyu 3 kere okudum bahsi geçen araba R50 One değil mi diye

Hangi firmalara başvurdunuz siz?

Yorum Yap

Aslı Tarik tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Abi ben anlamadım ya eskiden (R56lar falan yokken) bir sürü araba vardı One olup yazılımla Cooper'a dönen, hatta o zamanlar en meşhur Superchips vardı. Şimdi yapamam, sorun çıkarıyor falan demeleri çok ilginç. Konuyu 3 kere okudum bahsi geçen araba R50 One değil mi diye

Tarık kesinlikle katılıyorum sana biz o zamanlar 3 MINIydik Mert Erkin ve ben Mertde r50 One vardı ve suprchips yaptırıp cooperdan fazla beygir almıstı. benim dusuncem kime sorduysanız ugrasmak istememis veya hic yapmamıstır yoksa şanzıman hariç motorda bir fark yok sadece yazılımla cooper beygiri alırsınız.
                            sigpic

Yorum Yap

Aslı Tarik tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Baya bi zaman geçmiş aradan yahu.

HM Garage diye bi yer var İzmirde. Oraya ve 2-3 yere daha sordum ama sonuç aynı. Sonradan mi oldu bu olaylar ben de anlam veremedim.

35 CUB 94
                              BerkayKaracan~

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X