Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Debriyaj+short shıft

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Debriyaj+short shıft

Kafamda kendim toparlayamadığım sorunuma sizden bi yardım talep ediyorum.Debriyaj balatamız 90+ larda uzatmaları oynuyor. Yenisini normal üzerinde olandanmı alsam yoksa daha iyisi daha iyi performans alacağımız varmıdır. Buna + olarakta belli zamandır aklımda dolaşan short shift alsam taksam nasıl olur .
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Neden benim yaptigim gibi 'custom' dusunmuyorsun? Hani resimler ile paylasmistik?
    P.S: Zaten bizim MINI'lerin vites cubugunun alttaki topuzu R56'lardan kucuk, short-shifter'i ayri, bu zamandan sonra Turkiye'de bulamassin. Getirtmen gerek.
    Giovanni'yi sen kullandin, Fatih kullandi, Egemen kullandi. Hepiniz vites gecislerini begenmistiniz.
    P S 2 : Esas uzunluk 2,5 cm iken Giovanni'nin cubugunu 2,2 cm uzatmistik. Cok da sert olmasin diye.

Debriyaj konusunda bende meraktayim. Hatta beraber alalim. Afilli bisey olsun.

Wishman

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Neden benim yaptigim gibi 'custom' dusunmuyorsun? Hani resimler ile paylasmistik?
      P.S: Zaten bizim MINI'lerin vites cubugunun alttaki topuzu R56'lardan kucuk, short-shifter'i ayri, bu zamandan sonra Turkiye'de bulamassin. Getirtmen gerek.
      Giovanni'yi sen kullandin, Fatih kullandi, Egemen kullandi. Hepiniz vites gecislerini begenmistiniz.
      P S 2 : Esas uzunluk 2,5 cm iken Giovanni'nin cubugunu 2,2 cm uzatmistik. Cok da sert olmasin diye.

Debriyaj konusunda bende meraktayim. Hatta beraber alalim. Afilli bisey olsun.

Wishman
      Muradım giovannideki gibide olabilir yapmam değil yani gio yu bende kullandım ve beğendim geçişleri bana uyar debriyaj konusunda fikirleri tavsiyeleri bekliyorum.
      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Debriyaj Yardimi Gunceli....

Yorum Yap

orjinal debriyaj yeterli abi 300-350hp miniler bile orjinal ile yürüyorlar yurtdışında hiç masrafa girmeye gerek yok.. güzel bir set almaya kalksan en az 1000 dolar civarına çıkacaksın.. ayrıca kullanımı da gerçekten zor, pedal çok sertleşiyor trafiğe girdin mi aldığın güne küfredersin
          short shift olarak da bence pek gerekli birşey değil zaten mininin vites yolları kısa ve birbirine de yakın.. shifter ile yanlış vites atmaya çok meyilli oluyo araba.. ama illa alıcam diyorsan craven speed in ayarlı olanını alabilirsin, biraz pahalı ama istediğin şekilde ayarlayabilirsin.. yada wishman abinin yaptığı gibi birşey de yapabilirsin, ama çok uzatırsanız sorun yaşarsınız dikkat edin ölçülere

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            orjinal debriyaj yeterli abi 300-350hp miniler bile orjinal ile yürüyorlar yurtdışında hiç masrafa girmeye gerek yok.. güzel bir set almaya kalksan en az 1000 dolar civarına çıkacaksın.. ayrıca kullanımı da gerçekten zor, pedal çok sertleşiyor trafiğe girdin mi aldığın güne küfredersin
            short shift olarak da bence pek gerekli birşey değil zaten mininin vites yolları kısa ve birbirine de yakın.. shifter ile yanlış vites atmaya çok meyilli oluyo araba.. ama illa alıcam diyorsan craven speed in ayarlı olanını alabilirsin, biraz pahalı ama istediğin şekilde ayarlayabilirsin.. yada wishman abinin yaptığı gibi birşey de yapabilirsin, ama çok uzatırsanız sorun yaşarsınız dikkat edin ölçülere
            Orjinal yoldan devam etmek bizim arabalar için doğru yoldur demekki. OK. Short shift içinde + sı olurmu meraktaydım bide yanlış vites atma falan filan durumu işin içine giriyorsa onuda kafamızdan atmak gerekir demekki. Belki wıshman gibi bişeyler yaptırıım. Saol yekta benim gibi Muradımında kafasındaki i soru işaretlerini sildik bu şekilde .
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Ayirtin Hurmak'tan iki debriyaj seti.... :-)

Tesekkurler Yekta

Bu arada Gokhan Admin'ime short shifter onerisi olan?

Wishimin
              En son düzenleyen WISHMAN; 09-05-13, 10:33.

Yorum Yap

Yekta yazmis zaten Gokhan oem den sasma derim ben insan gibi kullanmadim debriyaj fazla fazla yetiyo

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Yekta yazmis zaten Gokhan oem den sasma derim ben insan gibi kullanmadim debriyaj fazla fazla yetiyo
                  Aynen yekta ve senin söylediğin gibi devam edecem hani dedim hazır değişeceksek varsa bi + sı ona geçiş yapalım maksadım oydu kafamdaki soru işaretide kayboldu saolun varolun
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

yeni r53'cü olarak, sanırım aracımda Exedy 3 varmış uzak dur başkan

Aren'de OEM vardı diye hatırlıyorum.. Kullanım daha başarılıydı..
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                    X