Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R53 Modifiye Aşamaları

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R53 Modifiye Aşamaları

Herkeze merhabalar, R53 hakkında az bilsek bile biraz bilgi paylaşmak istiyorum... ilki motoru hiç ellemek istemeyenler için ikinci motoru az dokunmak isteyen gerisi anlatmak gerek yok tabi 3. için ikinci ve birinci dahil. Yorumlarınız bekliyorum

4.aşama var o da sonra bonus olarak söylicem

İlk aşama:
    1- Kasnak 15% yada 17%
    2- Hava Filtre Kiti
    3- Headers
    4- Buji BKR7
    5- 380cc enjektör
    6- Komple egzoz
    7- Yazılım

İkinci aşama:
    1- Egzantrik
    2- 450cc enjektör
    3- Yazılım

Üçüncü aşama:
    1- Silindir kapağı Port&Polish
    2- Manifold Port&Polish
    3- Yay ve şapka
    4- Piston
    5- Yazılım

*ATI yada Performance quotient 0% Krank kasnaga, yataklar icin daha saglikli oluyor
    *GP Intercooler.
    En son düzenleyen Luai; 21-05-12, 14:24.
    RMW tuned.... is yours?

cok fazla motor kısmına gıresım yok ama seytanada uyabılırım belli olmaz cok km dıyosunda baskan daha 157.000 km oldu yaa sende arabayı eskıttın hemen.
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

157.000 den bahsediyorsun başkan

Gerçi bu gidişle benimki de bu rakamları görür

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      cok fazla motor kısmına gıresım yok ama seytanada uyabılırım belli olmaz cok km dıyosunda baskan daha 157.000 km oldu yaa sende arabayı eskıttın hemen.

Yorum Yap

daha 157.000 baskan

Uploaded with ImageShack.us
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Kız gibin mübarek başkan

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          daha 157.000 baskan

Uploaded with ImageShack.us

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş
            Peki bu motora yapılan ıslemlerın ılerleyen zamanlarda motora zararı olurmu.Bu yapılan ıslemlerden sonra nasıl bı kullanım gerektırıyor.devamlı sanayı yollarında olamayan benım gıbı kısıler ıcın ugrastırıcı olurmu?
            Resim ekleme sansınız varmı acaba bu ıslemlerı yapan arkadaslar luaı onurcan aren yekta da bu ıslemın oldugunu bılıyorum .
            Ya ilki ve ikinci icin pek bi sikinti olmaz dusuniyorum adamlar amerikada ayni modifiye yapiyorlar 150 binde bisey olmaz olmiyor...

Aslı YAGCI tarafından gönderilmiş
            1 ve 2 aşama ile bakımlarını yaptırdıktan sonra rahatlıkla binebilirsiniz aracınıza. 3. aşama beni aşar luai den dınlıyelım
            Yakin zamanda aciklicam
            RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Gokhan yataklar ve SC zamanla su koymaya başlıyor. Hoş yurtdışı kıyaslamalarına bakılırsa orada insanlar trafikte bizim kadar kalmıyor, yakıtı yüzünden bu kadar detonasyon yaşamıyor. Burada araçlar saat bazında oradakilerden 2 kat fazla çalışıyor!

Niyetin güçlendirmekse mutlaka ana yatakların kol yatakların baştan bir revizyon görsün sonra temiz temiz keyif alırsın

R53 e laf yerindeyse vida sıksan yarıyor, ufak paralara araba sınıf atlıyor.

Yorum Yap

80 bin üstü r53 ler önce acilen sc yağını bi deiştirin milleri dağılmaya başlamadan
                r53 e vida sıksan bile yaramasının sebebi üretilirken çok sağlam ve birçok şeye dikkat edilmeden üretilmesi yüzündendir
                orjinal hali ile 900 1000 küsür derece egt lere dayanabilen motor sınırlıdır sonuçta o dikkat edilmeden üretilen şeyleri düzeltip basıncı da kasnakla açınca haliyle yarıyor örneğin orjinal headersın boruları pet kola kapağı kadar , çıkış ve giriş portları da aynı şekilde superchargerına laf yok hatrı sayılır derecede iyi yanlız su pompasının sc nin üzerinde olması zorlanmasına neden oluyor sonrasında intercoolerın yeri hava girişi ve yüksek ihtimalle basınç açmak için takılan kasnak çok yüksek sıcaklığa neden oluyor.Bence bir r53 200hp civarında yağı suyu aksatılmadan stabil kullanılabilir
                unutmadan
                Luai nin verdiği liste temel olarak iyi ama Yekta nında dediği gibi yapılacak çok daha fazla şey var
                En son düzenleyen Tworx; 07-08-12, 04:20.

Yorum Yap

M7 %16 kasnak
                  Alta jcw hava filtresi siparisi verdim tek yuvasini burda custom yapmak istiyorum.
                  Bkr7 bujiyi burda kimden kaca alabilirim?

Paylasimin icin sagol luai

05' chili green S
                  Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

maslakta ngk nın yeri vardı ordan alabilirsin veya hürmak gökhan abiye ulaşabilirsin direk.. seti 120 gibi birşeydi heralde
                    harici bir yerden alacaksan bkr7equp tam kodu, farklı birşey vermesinler sonra

Yorum Yap

Aslı Yeşil R53 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      M7 %16 kasnak
                      Alta jcw hava filtresi siparisi verdim tek yuvasini burda custom yapmak istiyorum.

05' chili green S
                      Ne demek. Bende ikinci el Alta JCW temiz var istersen?
                      RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı Yeşil R53 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        M7 %16 kasnak

05' chili green S
                        bujileri değiştirdikten sonra buji kablolarıda gerekecektir %80 bunu bilerek hareket et

Yorum Yap

Aslı Tworx tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          bujileri değiştirdikten sonra buji kablolarıda gerekecektir %80 bunu bilerek hareket et
                          Mehmet Buji kablularina gerek yok!!
                          RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

oluyo ya sende jcw vardır belki biz deiştik orj. buji kabloları alt devirlerde misfire yaptırdı birçok jcw bujisi kullanan arkadaşımızın başınada geldi bu

Yorum Yap

Aslı Tworx tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              oluyo ya sende jcw vardır belki biz deiştik orj. buji kabloları alt devirlerde misfire yaptırdı birçok jcw bujisi kullanan arkadaşımızın başınada geldi bu
                              onun buji kablosunun modeli ile alakası yok,buji kablosunun sağlamlığı ile ilgisi var buji kablonda içte çürüme yoksa partırdama olmuyor ben orj kablomla kullanıyorum mesela bkr7 leri

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X