Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yükleme aşamalarının başı fren sistemi ne önerirsiniz?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yükleme aşamalarının başı fren sistemi ne önerirsiniz?

Evet arkadas bende olmak üzere bi cok arkadaşımız aracına az veya fazla eklentiler yapmakta yanlız sizden bi bilgi almak isterim aracıma önerilen fren sistemi spor EBC marka set halinde sizce iyimi beya siz ne önerirsiniz?

JCW derım ben

Yorum Yap

JCW cok güzel ve atarlı duruyor ama ciddi bir bütçe ayırmak lazım

Ben
      - EBC Çelik Fren hortum seti
      - Green stuff balatalar
      - EBC Kanallı & Delikli diskleri kullanıyorum..

Performansından memnunum, ancak naparsanız yapın önce çelik fren hortumu ve düzgün bir yağ kullanın
      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Fren hidroligi ve hortumları kesinlikle onemli . Tavsiyem orjinalin bir DOT uzerini ve Motul markasini kullanin

Yorum Yap

Aslı GRKM tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Fren hidroligi ve hortumları kesinlikle onemli . Tavsiyem orjinalin bir DOT uzerini ve Motul markasini kullanin
          Katiliorum ! Tebrikler Gorkem ikramiye kazandiniz

Stok fren sistemi zaten cok iyi, GP r53 ile ayni kit, sadece hortum ve motul deisimi yeterli olur
          Eger diskiniz biter, balatanizi deismeniz gerekir, o zaman ebc veya JCW dusunun derim..

Yorum Yap

Kerem ile ayni spec bendede ben arka diskide ebc aldim cok memnunum rodaji atlattiktan beridir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Kerem ile ayni spec bendede ben arka diskide ebc aldim cok memnunum rodaji atlattiktan beridir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
              Memnuniyetine sevindim abi, hortumlri aldin mi ?

Yorum Yap

jcw fren kıtı--goodrıdge çelik fren hortumları-- yağ olarak ben motul rbf 660 kullanıyorum.... tabııkı de bütçe meselesı ama uygunsa öneririm..fren sistemınde Isınma diye bır derdınız kalmıyor

Yorum Yap

Kekuti ve Burak ile (=teknik geliyorrrrrr) ayni spectleri kullaniyorum. Mutluyum. EBC bana test surus plotlugu teklif edicekmis yaz maceramdan sonra, benden daha fazla kastirabilen cikmamis hala....

Duvar kenari giderken yansima sesi dahil EBC kanalli disklerden, celik fren hortumlarim ve green stuff balatalarimdan memnunum.

Wishcontrolaltindaman

Yorum Yap

r53 sanırım araç?
                    bütçenize bağlı olarak birçok farklı alternatif var.. bunların en başında en makul fiyat olan ebc hava kanallı, oluklu disk + balata.. balata olarak ben yellow stuff kullanıyorum pist, yol vs sorunsuz sıkıntısız sertlik derecesine göre blue,yellow,green red olarak gidiyor blue tam pist yani off road kullanım için.. sarı ise pist (performanslı kullanım)+günlük kullanım için ideal.. sadece önlerin takımı 650tl gibi bir fiyata geliyor.. bence arkalara almaya pek gerek yok çünkü frenlemede mühim olan kısım ön frenler.. arkaların etkisi nispeten çok daha düşüktür ama tercihen değişim vakti gelmiş ise alınabilir.. fren hidroliği olarak rbf 660 idealdir, sıcak kaynama noktası çok daha yüksek olduğu için pist kullanımında bile özelliğini kaybetmez, daha az ısındığı için şişme denilen şeyi yapmaz.. goodrich çelik fren hortumu da alınabilir bu da orjinalde esnek olan fren hortumlarından kaynaklanan pedaldaki boşluk hissini azaltır ve daha hisli bir fren pedalınız olur..
                    ikinci seçenek ise r56 s in yani bir diğer değişle r53 GP nin ön kaliperlerini almak.. orjinalden yanlış hatırlamıyorsam 12mm daha büyük disk çapına izin veriyor ki buda doğal olarak daha iyi frenaj demek kaliperi monte etmek için fren hortumu almak gerekli ki bunu da goodrich in r56 için olan hortumlarıyla değiştirip takabilirsiniz.. kaliperden sonrası için yine 1. seçeneği uygulayabilirsiniz disk, balata vs..
                    3. seçenek ise r56 jcw nin 4 pistonlu fren kiti tam set olarak alınıp uygulanabilir.. maliyet fazlasıyla yüksek ama diğer seçeneklerden de kat kat daha iyi olacaktır.. veya jcw yerine brembo - wilwood - ap racing vb. kaliteli markaların fren kitleri daha uygun fiyatlara alınıp takılabilir hatta 6 pistonlu set alınıp jcw den de çok çok daha iyi bir kombinasyon elde edilebilir..
                    bunların hepsi tabiki maddiyata bağlı kafadaki bütçeyi söylerseniz daha yardımcı olabiliriz

Yorum Yap

Bilgi icin tesekkürler en fazla 1500 tl ye kadar cıkılabilinirdi ki buda bana olucak ebc settir galiba

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X